Jak umýt rtěnku z oblečení

Naše oblečení v krátkém „životě“ vydrží tolik: praní, žehlení a odstraňování skvrn z různých pozadí. Takže tentokrát budete muset znovu zesměšňovat své oblíbené věci a hledat metody, jak odstranit rtěnku.

Chemikálie pro domácnost

Před odstraněním skvrny, kterou zanechala látka na bázi tuku, musíte nejprve odstranit zbytky z látky. Znečištěné místo (nikdy netřete!) Znečištěné místo ubrouskem nebo opatrně smontujte měkkým kartáčkem.

Zbytky rtěnky lze očistit od oděvu ošetřením znečištěného místa moderními odstraňovači skvrn, které neobsahují chlor. Navlhčete požadované místo nástrojem a po několika minutách opláchněte materiál studenou vodou a po zpracování jej zcela omyjte.

Může pomoci a odmaštění tužkou: otřete je rtěnkami, nejdříve smáčejte materiál čistou vodou. Po 15 minutách opláchněte.

Jednoduché lidové prostředky

Shromážděný k čištění výrobku z rtěnky - před zpracováním řádně připravte oblast oděvu čistícím prostředkem.

Vložte vložku nebo kus čistého hadříku do znečištěného místa tak, aby došlo k absorpci rozpuštěného tuku: pak skvrna neroste a nerozšíří se po stranách. Vyberte si čisticí prostředky podle typu tkaniny, aby nedošlo k poškození barvy a struktury materiálu.

  • S vlnou ahedvábné oblečení Skvrna z rtěnky může být umyta s tekutinou obsahující alkohol - vodka, tonikum, lékařský alkohol. Navlhčete vatový tampón s výrobkem a jemně opláchněte nečistoty. Tato metoda je vhodná, pokud potřebujete odstranit rtěnku z bundy.
  • Mnozí dokonce zvládají odstranit čerstvé stopy mléka s odstraňovačem make-upu poprvé: dejte výrobek na disk, utřete hadřík s ním, několikrát, dokud nebudete moci zcela odstranit znečištění. Odstraňte stopy rtěnky, pohybující se od okrajů místa k jeho středu, aby nedošlo k rozmazání tuku na tkanině a neotřete jej ještě hlouběji do vláken.
  • Terpentýn je také dobrým rozpouštědlem, zejména pokud materiál nelze vyplavit: na znečištěnou plochu připevněte kosmetický disk nasáklý touto látkou, počkejte, až se lipidová báze rtěnky začne v terpentýnu rozpouštět. Zakryjte oblast zpracování těžkým papírem, železem. Kontaminace reziduí musí být bezpečně absorbována do papíru
  • Pokud je třeba odstranit skvrnu z rtěnky z bílého oblečení, zkuste ji vyčistit boraxem a peroxidem vodíku. Nejprve ošetřete znečištěnou oblast hnědou, pak aplikujte peroxid, opatrně sbírejte směs vatovým tamponem. Po ošetření je nutné odstranit zbytky produktu teplou vodou, přikrýt mýdlem a důkladně opláchnout pěnu.
  • Ne borax - můžete přivést rtěnku a čpavek. Zřeďte ji vodou, navlhčete kosmetický disk, pečlivě otřete potřebné místo. Jakmile se disk zašpiní, vyčistěte jej tak, aby nečistoty nebušil na tkaninu. Pokud se chystáte prát rtěnku s barevným oblečením s čpavkem, dávejte pozor, aby nezanechávala skvrny.
  • Takovou kontaminaci je možné odstranit benzínem: produkt naneste na skvrnu, navlhčete kosmetický disk a otřete plochu. Ukazuje se, že je materiál rychlejší, pokud je zpracován ze špatné strany. Ujistěte se, že pod tkaninou rozprostřete papírovou utěrku a neustále ji vyměňujte!
  • Pokuste se vyčistit znečištěné věci zubní pastou: jemně je otřete skvrnou, očistěte hadříkem nebo kosmetickým diskem. Po této úpravě bude mnohem snazší omýt rtěnku mycím prostředkem nebo mýdlem. Na barevné tkaniny se snažte nepoužívat bělící zubní pastu, aby nedošlo k rozjasnění materiálu.

Pro lepší efekt můžete použít několik metod.