Jak si vybrat filtr na vodu: pořadí nejlepších modelů

Předtím, než budete doma, musí voda projít několika fázemi čištění. Je to bezpečné a pitné, ale dlouhá cesta podél vodovodních potrubí zhoršuje jeho kvalitu. Pro další úpravu si můžete vybrat vodní filtr typu džbán. Stane se spolehlivým asistentem v domácnosti. Kapacita potravinářského plastu s barevným víkem je příjemná pro oko a je vhodné vyměnit kazety - jak jsou používány.

Hlavní kritéria pro výběr filtrů na džbány

Kritéria, podle kterýchVyberou si filtr pro dům - to je objem, výrobce, typ kazety a kvalita materiálu.

Svazek

Navzdory podobné konstrukci je objem nádobek odlišný. Neměli byste si zvolit zásobník na vodu „pro případ nouze“. Pro rodinu o třech nebo čtyřech lidech je dostatek modelů od dvou do tří litrů. V letním období lze v chladničce umístit kompaktní konvici, která má neustále čerstvou filtrovanou vodu. Pro velké rodiny je optimální velikost výrobku 4 litry.

Výrobce

Kvalita ruských výrobků není horší než u modelů od zahraničních výrobců. Domácí značky jsou mazané a říkají, že naše filtry jsou navrženy speciálně pro ruskou vodu. Ve skutečnosti je to mýtus, který je pevně zakořeněn v myslích zákazníků. Pokud si koupíte filtr džbán na vodu, který je lepší - můžete bezpečně používat produkt od důvěryhodné společnosti.

Poznámka!

Voda, kterou dostáváme z kohoutku, nezávisí na zemi, ale na kvalitě vodovodního potrubí.

Typy kazet a jejich použití

Kazety řeší důležité problémy. Poskytují:

 • ochrana vody před bělicím činidlem, organickými látkami, fenolem;
 • zmírnění;
 • čištění z malých částic, toxinů a kovů;
 • mineralizace;
 • zlepšují vůni, barvu, chuť.

Některé zásobníky mohou saturovat vodu užitečnými minerály. Stává se měkkým a příjemným pro chuť. Často se používá směs uhlí. Absorbuje škodlivé sloučeniny a účinně čistí.kapalina.

Kromě uhlí mohou být v zásobní vložce obsaženy různé druhy pryskyřic. Úspěšně zvládají soli těžkých kovů. Kazety s fluoridovými složkami by měly být vybrány, pokud chybí ve vodovodní vodě. Jedna kazeta je schopna projít 100 až 750 litry kapaliny. Pokud jsou v rodině děti předškolního věku, v kazetě by nemělo být stříbro.

Kvalita plastu

Pokud je plast vhodný pro vodu a potraviny, na nádobu bude nakreslena vidlice a sklenice. To také nebolí vůni výrobku: normálně by neměl mít žádné "chemické" pachy.

Podmínky používání

Filtr nádoby pro byt by měl být vyjmut z obalu promyt vodou a saponátem. Při včasném používání kazet. Průměrná životnost jedné kazety je 3 měsíce. Před výměnou kazety se produkt myje v teplé vodě. Někteří lidé si pásku umyjí. Takže nemůžete dělat. Do konce životnosti v něm nejsou žádné užitečné látky.

Pozor!

Voda, která prošla filtrem, se neuchovává déle než 12 hodin. V procesu filtrace ztrácí chlor, proto se v něm akumulují škodlivé bakterie mnohem rychleji.

Je-li voda ponechána 12 hodin nebo více, musí být vařena. Po varu je vhodný k pití po dobu tří dnů. Filtr, který stál dlouho bez použití, musí být promyt a první dvě části filtrované vody by měly být nality do dřezu.

Silné a slabé stránky

Zařízení má následující výhody:

 • kompaktnost;
 • lehkost;
 • schopnost skladování kdekoli (včetně chladničky);
 • rozumná cena ve srovnání se složitými systémy.

Skeptici tvrdí, že džbány jsou neúčinné. Vzhledem k velikosti a jednoduchosti designu se perfektně vyrovnávají se svými hlavními úkoly.

Chyby výrobku:

 • je třeba pásku často měnit;
 • malý objem filtrované tekutiny (patrný pouze ve velkých rodinách).

Pořadí nejlepších modelů z roku 2018

„Bariéra“ a „Aquafor“ mají dobrou pověst mezi ruskými výrobci. Pomocí hodnocení zákazníků můžete provést hodnocení nejlepších produktů domácí i zahraniční produkce.

Vůdce na trhu: džbán na filtry Aquaphor

Společnost Aquaphor vyrábí zařízení, která neumožňují, aby ve vodě zůstaly škodlivé látky a bakterie. Kazety „Aquaphor“ se používají pouze s nádobami této značky.

Aquaphor Harry

Jedná se o velký a prostorný džbán, který dokáže odstranit silné znečištění vodou. Filtr prochází 100 až 200 litry tekutiny. Nevýhodou tohoto modelu je, že pásku je třeba měnit častěji než jednou za tři měsíce. Pravděpodobně to závisí na kvalitě vody, která prochází vodovodním potrubím. Pokud se přizpůsobíte časté výměně kazet, je „Aquaphor Harry“ vybaven pohodlnou rukojetí a je zcela oprávněný.

Linie Aquaphor

Modelmalý objem, 2,8 litru, s nálevkou 1,2 litru. Je vhodný pro jednu osobu nebo pár. Tělo výrobku je kompaktní a lehké, rukojeť je pohodlná a příjemná na dotek. K tomu můžete vyzvednout několik možností vyjímatelných kazet z Aquaforu. Například, tam je kazeta, která úplně dezinfikuje vodu během filtrace.

Poznámka!

Model Aquaphor Line je dodáván s vícebarevnými víčky: zelenou, oranžovou a světle modrou.

Aquaphor Ultra

Vývoj je v roce 2018 považován za nejlepší. Miniaturní a pohodlný model dokonale filtruje vodu. Můžete do něj vložit jakoukoliv kazetu. Kryt je připevněn na očka. Pokud potřebujete nalít vodu, můžete ji snadno složit prstem. „Aquaphor Ultra“ je vyroben z tenkého a pružného plastu. Výrobek je odolný a zdá se být křehký pouze na první pohled.

Linka z bariéry

Společnost „Barrier“ vyrábí 14 různých nádob s objemem od 1,7 do 4 litrů. Jsou vyrobeny z odolného německého plastu.

Cena za překážku

Prostorné zařízení, které je určeno pro velkou rodinu. Objem nálevky - 1 litr, o celkovém objemu 2,5 litru. Kazeta se instaluje pomocí závitového spojení. To eliminuje možnost úniku. Nádoba je vybavena elektronickým časovačem, který vždy upozorňuje na nutnost výměny modulu. Časovač kontroluje čistotu vody vstupující do nádrže a vypočítává posunutí. Model má pěkný design a pohodlnou rukojeť.

Inteligentní bariéra

Celkový objem modelu - 3,3 litru. Unikátní nálevka umožňuje nalít vodu, když je k dispozici v horní části. Kapalina může být přidána bez úplného odstranění víčka. „Barrier Smart“ je také vybaven elektronickým časovačem, který vám připomíná, že je čas vyměnit kazetu. Závitové spojení v místě upevnění kazety vylučuje netěsnost.

Informace!

Přístroj je vybaven unikátní nálevkou. Můžete přidávat vodu, aniž byste čekali na to, aby protékala kazetou z horní nádrže.

Grand bariéra

Prostorná a pohodlná konvice určená pro čištění 300 litrů vody. Vybaven kazetou vysoké kvality. Lze jej nahradit jakýmkoliv vhodným modulem ze společnosti „Barrier“. Model vypadá originálně a atraktivně. Je vybavena pohodlnou rukojetí a její pohon pojme až 1,8 litru vody.

Modely gejzírového typu

Společnost „Gejzír“ není ve slávě podřazena konkurenci. Vyrábí filtry, které exportuje do 20 zemí. Linka je reprezentována výrobky s kapacitou od 2,5 do 4 litrů. Jedna vyměnitelná kazeta může projít 300 l kapaliny.

Čištění vody pro džbán

Nedávno prodal. Společnost „Geyser“ zajišťuje, že grafenové filtry jsou mnohem účinnější než uhlí. Materiál grafen"Směsi uhlovodíků" znamenají směsi uhlovodíků s vysokou schopností reagovat. Během čištění vody je nasycen užitečnými biologickými prvky. Vyměnitelná kazeta na sklenici „Graf“ je určena pro filtrování od 600 do 1000 litrů.

Griffinův gejzír

Objem výrobku - 3 l. Případ je úzký, kryt je odlitý. Díky úzkému tělu lze „Griffin“ vložit do dveří chladničky. Kazety jsou vybaveny závitovým spojením, které eliminuje možnost úniku. V případě materiálu je nesmazatelné stříbro. Účinně zabíjí mnoho typů patogenních bakterií.

Poznámka!

Těžiště modelu „Geyser Griffin“ je posunuto tak, že nádobu může používat i dítě.

Produkty od jiných výrobců

Ostatní společnosti udržují krok s konkurencí ve výrobě aqua filtrů. Níže budou prezentovány jejich oblíbené modely.

Brita Marella XL

Filtrační nádoba od německého výrobce. Objem nálevky - 1,5 litru, s množstvím filtrované vody 2 litry. Pracuje s kazetami "Makstra". Jeden z nich je v ceně. Kryt je vybaven indikátorem, který vás upozorní na nutnost výměny kazety. Výrobek má otvor, do kterého můžete přidat vodu. Otvor je uzavřen chlopní. Je hozen zpět a stiskl prst na páce. Konvice je vyrobena z odolného německého plastu. Lze jej umístit do myčky. Víko a rukojeť se dodávají v různých barvách: bílá, zelená, šedá, modrá, béžová, modrá, černá. Džbán rychlefiltruje kapalinu. Může být doplněn ještě před úplným vyprázdněním nálevky.

Brita Elemaris XL

Celkový objem je 3,5 litru. Výměna kazety jediným kliknutím. Na pružinách je automaticky uzavřen kryt ve formě vhodného ventilu. Model je vybaven elektronickým indikátorem, který hlásí potřebu výměny kazety. Balení může obsahovat několik zásobníků. Zdrojem každého z nich je asi 150 litrů, s celkovou kapacitou 2,2 litru.

Informace!

Pro tento model jsou vhodné pouze kazety Makstra.

Tučňák BWT 2.7

Jeden z nejkrásnějších filtrů vyrobených v Rakousku a Německu. Kvalita filtrace je vysoká i přes skromný celkový objem. Pouzdro je vyrobeno z odolného německého plastu a víko lze otevřít pouhým stisknutím tlačítka. Tučňák je ideální pro malou rodinu nebo pro úspěšný dárek jedné osobě.

Gejzír Dolphin

Levný domácí model. Kazeta je bezpečně upevněna závitovým spojem. Konvice je elegantní a velmi oblíbená u žen. Úroveň čištění je průměrná, ale zcela přijatelná a v souladu s náklady. Vyměnitelné kazety jsou vždy v prodeji.

Nové modely džbánů

\ t

Z nových produktů by měly být zmíněny dva modely: čínský a českýItalská výroba.

Konvice Liaomi Super Filter Kettle L1

„Inteligentní“ čínská konvice se sedmi úrovněmi čištění. Je také vybaven UV lampou. To poskytuje dodatečnou dezinfekci. Model je vybaven novým typem kazety. Má více děr než obvykle. Díry zadržují soli těžkých kovů a nebezpečné nečistoty. Zařízení má automatické ID. Uvádí, že je třeba kazetu vyměnit. Výkon ultrafialové lampy je způsoben akumulátorem, který musí být nabit po 40 cyklech. Po dobu tří minut filtr vyčistí 1,5 litru tekutiny.

LAICA J454H /J457H

Kompaktní italská konvice, která se vejde do chladničky. Musí být naplněn dvěma kazetami, které zajišťují úroveň čištění v několika stupních. Model je vybaven identifikátorem opotřebení kazety, dokonale filtruje vodu a nikdy není problém s nákupem vyměnitelných kazet. Rukojeť a dno jsou pogumované a uvolňují přístroj ve dvou barvách: červené a černé.

Volba mezi firmami „Barrier“ a „Aquaphor“

Který filtr pro čištění vody je lepší: Aquaphor nebo Barrier? Funkcí každého filtru je čištění vody ze sloučenin chloru, nebezpečných nečistot, rzi a oxidů těžkých kovů. Společnost „Barrier“ vyrábí vyjímatelné kazety. Jsou snadno dostupné ve speciálních obchodech. Podle mezinárodních odhadů, výrobky společnosti "Barrier" udělat dobrou práci s úpravou vody pro dům. Mezi modely Aquaphoru a bariéry nejsou žádné výrazné rozdíly.Čisticí systémy obou výrobců jsou na vysoké úrovni a nejsou navzájem horší.

Hodnocení

Elena (Moskva):

„Na mé narozeniny mi představili nádhernou italskou červenou sklenici„ Laika “. Má účinný systém čištění a příjemný vzhled. Dvě kazety poskytují víceúrovňové čištění a mohu dát filtr do chladničky tak, aby se voda neohřívala v horkém počasí. Již několikrát změněné pásky. Vždy je lze zakoupit v internetovém obchodě. Jsem s tímto darem velmi spokojen. “

Valeria (Pskov):

„Máme velkou rodinu, takže jsme se rozhodli koupit filtr„ Harry “od firmy„ Aquaphor “. Na rozdíl od jiných populárních modelů je prostorný. Filtrujeme vodu již druhý rok. Jeho tělo je odolné, snadno se umývá a čistí. Jedinou nevýhodou je, že často měníme filtry, ale ve srovnání s jinými výhodami to není tak důležité. “

Sergey (Penza):

„Potřebovali jsme džbán, který lze vložit do lednice, protože v kuchyni máme málo místa. Z firmy „Geyser“ jsme zvolili filtr „Griffin“. Je kompaktní a trvanlivý, zdá se být křehký pouze ve vzhledu. Dokonce i děti se naučily jej používat, protože úspěšně posunulo těžiště. Nemůžete ji umístit do myčky, ale „Gryphon“ lze snadno čistit běžným mycím prostředkem. Jsme velmi spokojeni s akvizicí. “

Alina (Permská oblast):

„Jeden přítel doporučil novýfiltr pro čištění vody z Číny. Xiaomi ve mně zpočátku nevěřila důvěře. Byl jsem příjemně překvapen, když jsem začal používat tento filtr. Kromě kazety má UV lampu, která dodatečně čistí vodu. Za rok provozu se nic nezlomilo. Všechno funguje dobře: lampa, indikátor, napájení. Jsem velmi potěšen a nyní všem doporučuji tento konkrétní model. “

Filtrační nádoba pro čištění vody je užitečná akvizice. Efektivně čistí vodu a moderní modely to zvládnou v několika fázích.