Jak a co namalovat sako doma

Bunda je každodenním prvkem šatníku pro osoby jakéhokoliv věku. Liší se designem, sezónností, barvou a materiálem. Při opotřebení a opotřebení se objeví. Můžete se jich zbavit, pokud to namalováte. Tento přístup skrývá některé nedostatky. S ohledem na materiál výrobku vyberte metodu lakování. Dodržujte pravidla práce doma. Pokud se nebudete řídit doporučeními, existuje riziko, že věc zkazíte.

Přípravná fáze

Je snadné namalovat polyesterovou bundu doma. Tento materiál je syntetický, proto je snadné barvu měnit. Aby byl proces rychlý, připraví se barvivo, potřebné nástroje a nádoba předem. Při práci dodržujte bezpečnostní opatření.

Stanovení typu a složení tkaniny

Nejdříve musíte určit tkaninu svrchního oděvu. Tyto informace jsou uvedeny na štítku výrobku. Pokud je obsah polyesteru 100%, bude barvení snadné. Pokud jsou však přítomny jiné tkáně, není vždy možné dosáhnout požadovaného výsledku. Minimální tkanina bundy by měla býtobsahují 60% polyesteru.

Varování!

Štítek výrobku se nachází v oblasti krku nebo na levé straně v bočním švu.

Stojí za to věnovat pozornost druhotným materiálům. V případě, že výrobek obsahuje len, bavlnu, viskózu nebo hedvábí, nebudou problémy s barvením. Pokud byla věc v továrně ošetřena nátěrem odolným vůči skvrnám, nemusí to dovolit namáčení nátěru, nebo se to stane nerovnoměrně. V důsledku toho bude bunda zkažená.

Definice barvy

Když se rozhodne barvit syntetickou bolonskou bundu doma, druhým krokem v přípravě bude určení barvy produktu. Z původního tónu záleží na tom, co se stane na konci. Bez obav si můžete namalovat bílé, béžové, krémové, růžové a modré výrobky. Pokud je věc pestrá, má několik odstínů, pak je lepší koupit tmavé barvivo. Je tedy pravděpodobnější, že se původní stín překrývá.

Nákup barviva

Tam jsou barviva, která jsou vhodná pro jeden typ tkaniny, ale tam jsou univerzální. V případě změny barvy polyesterové položky můžete použít jakékoliv chemické barvivo. Je důležité studovat složení. Tyto informace jsou vždy uvedeny výrobcem na zadní straně obalu.

Při nedostatku informací je lepší najít jinou verzi barviva. Často jsou potřebné informace uvedeny na oficiálních stránkách společnosti. Rit barva se používá, když je třeba barvit polyesterovou koženou bundu doma.podmínek. Barviva vyráběná ve formě prášku nebo aerosolu rozpustného ve vodě.

Organizace pracovní oblasti

Proces barvení svrchních oděvů je špinavý a časově náročný. Před tím, než začnete, musíte pečlivě připravit pracoviště. Je-li koberec položen na podlahu, je lepší ho odstranit a položit noviny, lepenku, film na laminát nebo linoleum. Vstupní prostor by měl být mokrý a suchý, utěrky, ručník, prací prostředek. Pracujte lépe v pracovních oděvech, které pokrývají obličej a holé části těla. Pokud tomu tak není, pak musíte nosit staré věci, které není škoda vyhodit.

Demontáž kování

Před barvením kabátu je nutné z výrobku odstranit veškeré příslušenství. Obsahuje: knoflíky, nýty, řetězy, špendlíky, řetězy a vše ostatní, co lze snadno rozepnout. Nezapomeňte zkontrolovat kapsy.

Varování!

Kování je nutné odstranit velmi opatrně, aby nedošlo k rozbití výrobku a roztržení pláště.

Je možné, že zapomněli na důležité záznamy nebo peníze. Pokud jsou věci vážně poškozeny, nebo jsou některé části připojeny důkladně, může být lepší změnit nebo opravit bundu ve studiu.

Barvicí bundy


Když polyesterová bunda prošla všemi fázemi přípravy, můžete přistoupit k vlastnímu procesu barvení. Bude to stejné, bez ohledu na to, zda je produkt v černé nebo světlé barvě.

Operační algoritmus je následující:

 1. Odvažte bundu s hmotností domácnosti.
 2. Vypočítejte částkubarvivo na základě hmotnosti věci (aby byla barva jasnější, vezměte si o něco více než doporučený standard).
 3. Plášť se předem promyje a všechny mastné skvrny se odstraní.
 4. Poté se produkt namočí na 30 minut do teplé vody.
 5. Voda se nalije do připravené nádoby a zahřeje na 60 ° C.
 6. Barvivo se nejprve rozpustí v malé nádobě a přidá se k němu 100 ml octa (barva bude jasná).
 7. Když se barva rozpustí, nalije se do nádoby s vodou, položí se tam a pomalá palba.
 8. Na kamenech stojí výrobek asi 20 minut.
 9. Během vaření je předmět pravidelně míchán dřevěnou špachtlí nebo kleštěmi.
 10. 5 minut před koncem barvení se k pánvi přidá 50 ml soli na 2 litry vody.

V tomto bodě lze proces barvení považovat za úplný. Dále zbývá nechat věci uschnout. Je lepší, když se to stane přirozeně. Výrobek se také nedoporučuje otáčet, když je mokrý. V opačném případě dojde ke vzniku záhybů.

Je možné barvit výrobky, které byly označeny ?

Bundy Bolonovye jsou teplé a levné. Materiál je odolný. Jeho nevýhodou je rychlá ztráta barevného jasu. Před obnovou stojí za to objasnit, zda je možné barvit vlastní Bolonevovou bundu.

Varování!

Bolonská tkanina je polymerní syntetický materiál, který netoleruje vysoké teploty.

Pro přelakování pláště vyrobeného ze syntetické tkaniny bolonevoy stojí za to speciální barviva pro nylon, akryl, nylon. V tomto případě nebude nutné vařit věc, stačí ji ponořit do vody, jejíž teplota není vyšší než 50 ° C. Výrobek je uchováván, označen na obalu, množství času a poté sušen.

Osvěžující kožený odstín

Kůže je materiál, ze kterého jsou vyrobeny bundy, pláštěnky a další šatní skříně. Výrobky z ní vypadají slušně. Věci lze nosit až 10-20 let. Během této doby se v oblasti límce, opasku a manžet tvoří odření, což výrazně zhoršuje vzhled.

Můžete se jich zbavit, pokud si překreslíte koženou bundu. V jiné barvě najde druhý život. Pokud tento druh ztratil jen určitou část výrobku, bude stále nutné překreslit celý plášť.

Jinak budou zpracovaná místa vypadat jako záplaty. Nedoporučuje se radikálně měnit barvu nebo překreslovat kabát z tmavého na světlý tón. Doporučuje se také zvolit nátěrové barvy, protože je snadnější s nimi pracovat než s pastou.

Varování!

U výrobků z usní, barviv jsou vhodné Salamander a Tarrago ve formě spreje nebo pasty.

Postup barvení je následující:

 • povrch výrobku se otře vlhkou houbou;
 • plášť je zavěšen na trempel tak, aby se dno nedotýkalo podlahy;
 • rozprašovací nádoba se třepe a rovnoměrně rozstřikuje po celém povrchu;
 • Po úplném vysušení první vrstvy produkt znovu natřete.

Nejlepší je práce.na ulici. S přirozeným světlem je jasně vidět rovnoměrné rozložení barvy, stěny, podlaha a nábytek se neznečistí. Při použití pastovitého nátěru je nutné s bundou manipulovat ručně s kusem pěnové gumy. V tomto případě můžete dát příliš silnou vrstvu a věc ztratí svůj vzhled.

Tipy a doporučení

Postup překreslování pláště by měl být prováděn odpovědně. To je kategoricky nepřijatelné, aby to ve spěchu, zejména pokud použijete kartáč nebo pěnové gumy. Je velmi důležité dosáhnout rovnoměrného rozložení barviva po celém povrchu produktu.

Před zahájením prací musí být věc umyta, vysušena, zbavena prachu a mastných skvrn, vyhlaďte všechny záhyby. Je nutné používat rukavice a respirátor tak, aby chemické složky barvy nedráždily sliznice. Po barvení se první promytí provádí ručně a suší se na čerstvém vzduchu, aby se zabránilo přímému slunečnímu záření.

Barvu kabátu můžete změnit pomocí chemických barviv. Jsou vybrány s ohledem na materiál vrchního oděvu. Pokud budete důsledně dodržovat všechna doporučení uvedená v návodu, bude aktualizace barev úspěšná.