Jak vybělit tenisky doma: efektivní způsoby

Velkolepý originální vzhled bílých tenisek je ztracen po druhé nebo třetí procházce po ulici. Boty šedé, pokryté skvrnami nečistot a nažloutlých skvrn. Mnoho dívek vyhodí takové tenisky a tenisky, ale mohou být zachráněny. Jednoduché domácí bělící metody jim pomohou vrátit atraktivní vzhled. K tomu vhodné lidové metody bělosti nebo moderní domácí chemikálie.

Přípravek pro bělení

Před bělením bílých tenisek doma se obuv připravuje následujícím způsobem:

 1. Podešev se zbaví vysušené zeminy.
 2. Vytřepejte malé oblázky a písek zevnitř.
 3. Klekněte si tenisky proti sobě, abyste se zbavili přebytečného prachu.
 4. Vyjměte stélky a tkaničky, jiné upevňovací prvky.
 5. Vnější povrch je setřen suchým hadříkem a poté vlhkým hadříkem.
 6. Jsou-li na podešvi černé pruhy, vymažte je běžnou gumovou gumou.

Šněrování se provádí odděleně vhodným detergentem. Pokud jsou příliš špinavé, jsou nejprve namočeny v roztoku jakéhokoli chlorového bělidla.

Důležité!

Žádné provedeníPředběžné přípravky by neměly být zasílány do bílých bot pro mytí nebo bělení. Nečistoty a prach, které na něm zůstanou, budou mít šedý, těžko odstranitelný odstín.

Další možností je otřít vlhké tkaničky mýdlem na prádlo a nechat je v tomto stavu na noc. Ráno je lehce otřete a opláchněte. Všechny nečistoty zmizí. Můžete jednoduše vařit tkaničky s detergentem. Někdy se nedokážete vyrovnat s šedou a žlutou na tkaničkách. V tomto případě se změní na nové.

Zkontrolované stélky. Pokud jsou příliš poškozené, vyměňte je za nové. Pokud mohou ještě sloužit, jsou vyčištěny otřením hadříku navlhčeného v roztoku kyseliny octové a nechány zaschnout přirozeným způsobem. Někteří používají místo octa prášek nebo dětský prášek. Rozdrcenou stélku posypeme a necháme 2-3 hodiny. Během této doby absorbent absorbuje nepříjemný zápach a bakterie. Aby se zabránilo deformaci vložek, nejsou v blízkosti baterie nebo jiných zdrojů tepla usušeny.

Odstraňte všechny přilepené cizí předměty z rýhovaných podrážek. Pokud existuje lepkavá žvýkačka, je aplikován led, aby se toho zbavil, nebo jednoduše seškrabal tuto špínu nožem. Bílá podešev čistí zubním práškem nebo mýdlem na prádlo. Dobře se čistí čisticími skvrnami odstraňovačem acetonu nebo laku. Pro větší pohodlí použijte starý kartáček na zuby. Zbytek čisticího prostředku se promyje vlhkou houbou. Stejného cíle lze dosáhnout namočením podrážkykyslíkový bělící roztok.

Možnosti praní

Speciální obchody pro bílé boty se prodávají v železářstvích. Organics, Plac, Silver nebo Woly mohou být zakoupeny pro praní. Ale když začnete umývat, musíte zvážit, z jakého materiálu jsou boty vyrobeny.

Kožená galanterie

Aby bylo možné znovu vyrobit bílé tenisky nebo tenisky z pravé kůže, nemůžete použít obvyklou mycí metodu. Od dlouhého kontaktu s vodou se materiál deformuje a stává se hrubým. Chcete-li otřít horní povrch, použijte čistou vodu nebo mýdlový roztok ve světelné koncentraci.

Peroxid vodíku se někdy používá k odstraňování skvrn na teniskách. Navlhčila bavlněný disk a otřela zažloutlá a znečištěná místa. Když jsou všechny problémové oblasti vyčištěny, boty jsou setřeny směsí 2 dílů mléka a 1 části škrobu.

Semišová obuv

Věci z tohoto materiálu nemohou být mokré. Bělené roztokem domácího mýdla se štětcem pro semišové boty. Povrch se jemně otírá a pak suší. Pokud je kamzík umělý, jsou tenisky promyty v pračce s použitím tekutého gelu v citlivém režimu.

Bílé látkové tenisky

Jsou-li textilní boty vyrobeny ve vysoké kvalitě, je možné je umýt v pračce. Tenisky se vkládají do síťového sáčku nebo do pouzdra z bílého plátna. Na pračku je vhodné instalovat režim „Sportovní obuv“,který je k dispozici ve většině modelů posledních let.

Důležité!

Je povoleno smazat nejvýše dvě dvojice v jednom cyklu. Jinak bude stroj přetížen.

Pokud jsou bílé tkaniny tenisky špatné kvality, nesmíte je prát v pračce. Taková procedurální obuv nepřežije a rozpadne se. V tomto případě lze použít pouze metody ručního čištění.

Bílé pánské síťoviny na prádlo

Pro bělící tenisky nebo boty z bílé síťoviny je nejjednodušší použít běžné mýdlo na prádlo. Rychle si poradí se žlutou a šedou barvou. Postup

 1. Obuv máčená v pánvi s teplou vodou, aby byla mokrá.
 2. Mýdlo pro domácnost nebo činidlo "Antipyatin" namočí celý povrch dovnitř i ven.
 3. Nechte pár hodin půl hodiny.
 4. Pěnové mýdlo na povrchu, intenzivně třením sítě rukama.
 5. Dobře otřete boty uvnitř, pak opláchněte v pánvi nebo pod tekoucí vodou.
 6. Naplňte zmačkaný bílý papír a nechte jej ve větrané místnosti, dokud pára nezaschne.

Metody odstraňování skvrn

Benzín se používá k odstranění silně znečištěné kontaminace. Navlhčí kus látky a otřete problémovou oblast. Pak se odstraní stopy paliva pomocí odstraňovače skvrn. Nakonec se tenisky promyjí a suší.

Další způsob, jak odstranit skvrny, je smíchání stejného množství peroxidu, detergentu a octa. Tato kaše se třesekontaminované oblasti a nechte zaschnout. Poté se zbytek směsi odloupne a otře vlhkým hadříkem.

Nejjednodušší způsob, jak umýt špinavé bílé tenisky, je zubní pasta. Nanáší se na povrch boty, obzvláště pečlivě ošetřuje švy, intenzivně se třese a opláchne vodou.

Soda octově otryskaná také účinně zvládá špinavé oblasti. Položte ho na problémové místo a otřete štětcem. Po 5 minutách se hmota promyje. Chcete-li zlepšit výsledek v této směsi, můžete přidat stejné množství citronové šťávy.

Důležité!

Nepoužívejte směs jedlé sody a stolního octa na kovových armaturách. Z toho ztrácí atraktivní vzhled.

Roztok nebo prášek oxidu hořečnatého se kombinuje se stejným množstvím benzínu. Výsledný nástroj se aplikuje na kontaminovanou oblast tenisek a utěrek. Potom obuv obvyklým způsobem omyjte a usušte.

U kožené obuvi můžete odstraňovat skvrny běžnou vazelínou. Nanáší se na znečištěné místo a počkejte 5 minut. Poté je prostor nasáklý papírovým ubrouskem a boty jsou umyty.

Sušení

K vysušení umytých tenisek je třeba dát správný tvar, naplněný papírem. Je lepší použít bílé listy nebo šedý papír. Noviny jako improvizované prostředky pro sušení bílých výrobků se nepoužívají. Barva může být potištěna na sněhobílém povrchu.

Pro urychlení procesu jsou uvnitř výrobků umístěny pytle z plachtoviny naplněné ohřívanou stolní solí. Aschladicí sůl vytáhnou a opět zahřejí na suché pánvi.

Pro sušení se tenisky nechají ve větraném prostoru na rovném povrchu nebo se zavěsí na šňůru jazykem. Nemůžete urychlit sušení, foukání výrobku s fénem nebo uvedení na radiátor. Z této expozice se materiál deformuje.

Závěrem

Aby se prodloužila životnost bílých tenisek, jsou před každou procházkou ošetřeny speciálním sprejem. Kožené boty pokryté transparentním krémem. Tím se vytvoří ochranná fólie, která zabraňuje usazování nečistot a prachu. Takové opatření bude mít boty delší dobu.