Jak vyčistit koberec z různých skvrn

Teď je těžké si představit moderní pokoj bez koberce. Nakupujeme je pro ložnice, obývací pokoje, kuchyně a dokonce i koupelny. Vždy je potěšením chodit na měkkém povrchu naboso.

Časem se však koberec může znečistit a ztratit svou původní novost. Zvláště často se to děje v místech, kde členové rodiny preferují oběd. Nezachrání ani skutečnost, že hosteska koberec pravidelně vysávala. To se děje proto, že nečistoty jí příliš pevně, a někdy můžete vidět nenáviděné skvrny, které na první pohled nelze odstranit. A pak vyvstává otázka: jak pečlivě odstranit všechny nečistoty z koberce, aniž by to zkazilo vzor na něm. Zvažte základní metody.

Základní pravidla čistoty

Existují poměrně jednoduchá pravidla, aby koberec zůstal déle čistý a jeho čištění nepotřeboval čas. Položte koberec od dveří. Tímto způsobem se můžete vyhnout nečistotám a prachu, který pochází z ulice. Nedovolte, aby vaše domácnost chodila na koberce na uliciboty.

Naučit se správně vakuum

Zdá se, co se má učit. Ale i tady má své jemnosti. Mnozí z nich jsou zvyklí vysávat pouze přední stranu nátěru a zcela zapomínají na špatnou stranu. To je pro účinné čištění nepřijatelné. Zvláště dobré, pokud má vysavač k dispozici turbo kartáč. Také můžete dokonale pomoci mytí vysavače. Jen nezapomeňte, že po mokrém čištění by měl koberec dobře vyschnout. V opačném případě riskujete získání zbytečných sousedů ve formě klíšťat a jiných nežádoucích mikroorganismů.

Čištění koberců doma

Jakékoli čerstvé znečištění by mělo být okamžitě odstraněno. Čím rychleji začnete tento úkol, tím rychleji se skvrna sníží. V současné době existuje široký výběr odstraňovačů skvrn speciálně pro koberce. Tyto prostředky jsou aplikovány na kontaminovanou oblast a po určitou dobu vyčkávají v souladu s pokyny v návodu. Potom otřete místo ubrouskem a odstraňte zbývající přebytek. Prostě koberec neškrábejte, protože můžete změnit jeho strukturu a zkazit celý vzhled.

Pokud rozlitou tekutinu na nátěr, první věc je absorbovat veškerou vlhkost. Promakivayuschie pohyby jsou vyrobeny z obrysu místa do centra. V opačném případě bude místo ještě větší a šířit jej přes koberec. To pomůže ubrousky a hadry ve správném množství. Pomůže také směs pracího prášku a kapalného amoniaku.

Kromě měkkých hadrů pro čištění koberců.produkty používají kartáče. Koberce z tmavých barev čistý čaj vaření. Na koberci je náhodně rozptýlen a kartáčkem se třel do povrchu. Pak odstraňte jeho zbytky. To nejen odstraňuje nečistoty, ale barva koberce se stává nasycenější, jako při jeho nákupu.

Čištění koberce sněhem

Důrazně se doporučuje čištění koberce dvakrát ročně. Pokud se v létě jedná o chemické prostředky, v zimě je nutné sníh. Nejenže dáváte produktu čerstvost a čistotu, ale také se zbavíte zbytečných parazitů, kteří obývají koberec. Jako sadu nástrojů vám pomůže šlehač a široký kartáč.

Čištění se provádí pouze měkkým sněhem, kůrka se nebere v úvahu, protože by to poškodilo strukturu výrobku. Ve stejné době, nepoužívejte sníh, který začal tát, tam je pravděpodobnost, mokrý koberec. Než vyndáte koberec na ulici, je pečlivě vysáván na obou stranách. Zpracování sněhu není kombinováno s chemickými látkami. To vše se provádí v různých časových obdobích. Koberec je položen hromadu dolů. Posypte sněhem po celé ploše. Pak jdete v čisté botě, postupně ji ponoříte do sněhu. Potom se koberec přemístí do jiné oblasti a otočí se. Postup se několikrát opakuje až do úplného čištění.

Další metoda je vyřazena. Také na povrchu koberec sníh je hozen. Začneme ho vyrazit s krátkými pohyby po celé oblasti. Přebytečná vrstva ztvrdlého sněhu se čistí koštětemna straně. Po zákroku odstraníme další sníh a položíme koberec do domu. Doporučuje se, abyste na něj neotevřeli, dokud nezaschne.

Jak se zbavit zápachu moči domácích zvířat na koberci

Pokud máte ve svém bytě domácího mazlíčka, ať už jde o kočku nebo psa, nemůžete se tomuto problému vyhnout. Všude bude strašit silný zápach. Kromě toho se na koberci objeví charakteristické skvrny. Zde je nutné provést čištění, aby nedošlo k poškození povrchu. Praktické nástroje, které máte vždy v arzenálu jakékoli hostesky, vám mohou pomoci.

Při startu se pusťte s ubrouskem a výslednou louhu osušte tak dlouho, dokud nebude úplně suchá. Hnojení kaše vody a sody ve stejném poměru. Opatrně se vmíchejte do koberce a na chvíli odejděte. Pak odstraňte přebytečnou vlhkost. Dobře zvládá úkol 9% octa. Vodný roztok se připraví v poměru 1: 5. Výsledná hmota se nastříká ze spreje na postižené místo. Pak tři houbovité skvrny. Chcete-li se zbavit vůně octa, stačí otevřít okno a větrat místnost.

Boj s žvýkačkou na koberci

Taková událost může nastat nejen u dětí, ale i u dospělých. Nejsme vždy opatrní. Ale s touto katastrofou si můžete jistě poradit. Jedním z účinných způsobů je zmrazení. V zapečetěném sáčku zalijeme kostky ledu a naneseme na koberec, necháme chvíli ležet. Takže rychle odlupujeme žvýkačku a nenechte ji proniknout hloubkou koberce. Když je guma zmrazená, opatrně ji odstraňte nožem nebo špachtlí. Současně může prasknout na malé kousky. Opatrně odstraňte malé části, aniž byste nechali jeden. Pro dokončení postupu otřete místo mýdlovou vodou. Necházejte kolem tohoto místa, dokud není skvrna zcela suchá. Také se používá k odstranění gumového oleje. Vezměte si nějaké olivové nebo arašídové máslo a aplikujte na ubrousek. Potom skvrnu důkladně osušte. Gum snadno vyjde z povrchu. Ale mějte na paměti. Co pak musí odstranit stopy olejů z koberce.

Odstraňte z povrchu koberce stopy kávy

Kávové skvrny snadno procházejí přes koberec. Proto s nimi musíme být zvlášť opatrní. Pro absorpci vlhkosti použijte suchý hadřík. Po tom nalejte na skvrnu studenou vodu a opakujte operaci namáčení. To by mělo být opakováno asi 3 krát a pak použito. Pokud vaše káva obsahuje krém, stačí použít čisticí prostředek, který rozkládá bílkoviny. Tato chemická metoda odstraní vůni kávy. Odstranění skvrn je komplikováno délkou vlasového koberce. Sušení koberců se provádí pomocí vysoušeče vlasů.

Odstraňte skvrny od čaje

Pijáci čaje Avid se opakovaně setkali s únikem svého oblíbeného nápoje.

Souhlasí s tím, že žluté a hnědé skvrny na koberci nevypadají esteticky. Pojďme se naučit, jak se s nimi vypořádat.

Připraví se suspenze glycerinu a soli. Naneste ji na vytvořené místo a počkejte. Po určité době by skvrna měla zbarvit. V pánvi promíchejte vodu mýdlem, namočte kartáč do roztoku a projděte skvrnou. Potom mýdlovou pěnu opatrně opláchněte.

Krvní skvrny na koberci

Je třeba připustit, že je obtížné odstranit krev z povrchu koberců. Ale pokud budete jednat okamžitě, šance tam jsou stále. Zpočátku používejte vodu. Tohle je první věc. Vodya nutně napsala chlad. Horká a dokonce i teplá voda způsobí, že místo klesne ještě hlouběji. Pokud nečistota nebyla setřena, promíchejte roztok z vody a mycího prostředku. Rozetřete do skvrny a opláchněte.

Odstraňování vosku z koberce

Pokud po romantické večeři najdete na koberci kalené voskové skvrny, nezoufejte, můžete se s tím vyrovnat, a ne stopu. Pokuste se rozbít vosk rukama nebo ostrým předmětem. Pak na toto místo připevněte ledový obal. Dochází k postupnému zmrazování. Pak odstraňte zmrazené kousky vosku. Nasměrujte horký vysoušeč vlasů na koberec. Opláchněte místo ubrouskem. Je-li skvrna není ve spěchu jít, zakryjte to ubrouskem a žehlit žehličku na. Stopy by měly jít na papír z koberce.

Byli jsme tedy přesvědčeni, že neexistují žádné beznadějné situace, a všechny, i ty nejskvělejší skvrny, lze umýt, pokud znáte správné způsoby čištění.