Jak vyčistit kožich z různých nečistot

Nedovolte, aby skvrny na ovčí kůži zkazily vaši náladu! Existuje mnoho způsobů, jak vyčistit ovčí kůži doma a vrátit ji do své bývalé krásy.

Co potřebujete vědět

Neprovádějte experimenty doma na tomto rozmarném produktu, je lepší využít zkušeností, znalostí jiných lidí.

 1. Pro různé materiály je nutné zvolit různé čistící prostředky.
 2. Když si vyberete čisticí prostředek, nejprve ošetřete neviditelnou oblast kožichu a zkontrolujte, zda se barva změnila, nebo zda se změnila textura kůže.
 3. Kožešinový dekor v pořadí zvlášť.
 4. Je lepší neriskovat mytí přirozené ovčí kůže: kůže se může deformovat a stát se velmi tuhou.
 5. Po dešti nebo mokrém čištění výrobek nesušte v blízkosti baterie, jiného topného zařízení. Na ramínka položte plášť z ovčí kůže a zavěste jej na teplém a dobře větraném místě.

Výběr čisticích prostředků

Prohlédněte si štítek na výrobku: informace od výrobce často pomáhají vybrat správné prostředky doma k čištění kožichu bez kůže.

Kožešina z hovězí kůže

Semišové svrchní oděvy vyžadují zvláštní péči. Na jeho povrchu jsou viditelné nejen stopy skvrn, ale i obyčejný prach.

Nebuďte líní nakupovatspeciální spreje, kartáče, pěna pro péči o takový rozmarný materiál doma.

 • Plněná místa lze nezávisle čistit speciálním gumovým kartáčkem. Není skladem - použijte jemnozrnný brusný papír.
 • Jak čistit umělý kožich? Pokud je šitý z akrylu, polyester (to je snadno rozpoznatelné na etiketě), bezpečně omyjte pomocí jemného mycího režimu, ale pouze bez vyždímání! Pak ji zabalte do froté ručníku, abyste odstranili přebytečnou vlhkost. Suchý na závěs.
 • Silné znečištění může být odstraněno zázračnou směsí amoniaku a mýdlové vody (poměr 1: 4). Materiál je nutné jemně otřít, poté je nutné odstranit zbývající roztok vlhkým, čistým hadříkem. Je lepší sušit tmavý kabát na tmavém místě, aby nedošlo k vyhoření barvy.
 • Posypeme solí na malé skvrny, otřete je měkkým hadříkem, ale nepřehánějte to! Po odstranění zbytků zvedněte hromadu gumovým kartáčkem.
 • Očistěte kožich z mastných skvrn, zastaralé nečistoty pomocí benzínu: namočte do něj čistou pytlovinu, jděte s látkou po povrchu výrobku a lehce zatlačte na hadr. Proti mastným skvrnám také použijte krupici nebo mastek.

Čištění bílých nátěrů

Není-li srst ovčí kůže skladována správně nebo po dlouhou dobu, zbarví žlutě. Bílý semišový povrch lze zesvětlit pomocí peroxidu vodíku a amoniaku. Výrobek nejprve očistěte od uvedeného prachu.výše popsaných metod zpracovat speciální řešení. Smíchejte sklenici vody s kapalným amoniakem (1 lžička) a peroxidem vodíku (1 polévková lžíce). Roztok naneste na povrch bavlněnou podložkou, zbytek opláchněte čistým hadříkem navlhčeným v čisté vodě, nechte uschnout.

Doma můžete vrátit bělost pomocí mléka: přidejte do ní trochu jedlé sody, naneste ji vatovým tamponem, nebuďte líní, abyste ji častěji měnili. Po zpracování materiál otřete hadříkem navlhčeným v octovém roztoku. Připravte ji ze sklenice teplé vody a lžičky octa. Výrobek osušte suchým hadříkem a důkladně osušte na čerstvém vzduchu.

Kožený kabát

Neodkládejte čištění skvrn na pozdější dobu, protože čerstvé znečištění je mnohem snadnější odstranit z téměř jakéhokoli povrchu doma.

Při čištění nepoužívejte velké množství vody, jinak pokožka absorbuje vlhkost, bobtná a po zaschnutí ztvrdne a ztratí svůj tvar.

 • Skvrny z čerstvého bahna se dokonale čistí doma glycerinem. Navlhčete je rounem, otřete požadovanou oblast. Můžete to udělat několikrát.
 • Rozpusťte mýdlo v teplé vodě, namočte hadr do roztoku a setřete špinavé místo. Zbytky mýdla odstraňte vlhkým, čistým hadříkem a znovu otřete suchým hadříkem. Pokud je výrobek suchý, čas od času pokožku promíchejte tak, aby nedošlo k jejímu zabarvení.
 • Chcete před uskladněním vyčistit ovčí kůži? Připravte suspenzi amoniaku a zubního prášku, typv měkkém hadříku trochu smíchejte a otřete povrch výrobku. Věřte mi, že srst z ovčí kůže bude vypadat jako nová! Taková směs je ideální pro resuscitaci opotřebovaných ploch doma: aplikujte kaše na měkký kartáč, kartáčujte jej s kapsami, manžety rukávů.
 • S pomocí návnady, škrobu můžete zachránit černou koženou ovčí kůži před skvrnami: naneste ji na problémové oblasti, otřete ji. Tyto přírodní sorbenty dokonale absorbují zbytky nečistot, mastnoty a neosvětlují povrch kůže vůbec.
 • Skvrny od starých skvrn lze odstranit tkaninovým hadříkem bohatě navlhčeným benzínem nebo petrolejem. Nezapomeňte, že hotový výrobek na balkóně zvětralý. Je však lepší, aby se světlý kožený plášť takovými prostředky nečistil.
 • Pokuste se vyčistit límec zbytkového mazu a potu pomocí speciální směsi: rozpusťte lžíci kyseliny šťavelové ve sklenici teplé vody, nalijte 2 lžíce. lžíce sody. Po ošetření se umyjte čistou vodou, otřete suchým hadříkem.

Teď se ani sutina, ani špína, ani špatné počasí nestaví do kožichu!