12 způsobů, jak prodloužit život a být vždy zdravý

Vědci ve Fakultní nemocnici v Ženevě objevili způsoby, jak prodloužit život. Zajímají se o každého, kdo se stará o zdravý životní styl, vždy chce být zdravý. A způsoby, jak jim prodloužit život, jsou velmi zajímavým tématem.

12 způsobů, jak prodloužit život

Alkoholické nápoje se staly přínosnými. Ženy nad 50 let se doporučuje pít 30 gramů červeného vína denně, což snižuje riziko diabetu, zabraňuje infarktu a mrtvici. Mužům se doporučuje vypít sklenku vína denně, což pro ně znamená prodloužení života o 5 let.

Kromě toho:

 • Aby se vyloučilo červené maso z výživy, zvyšuje se riziko vzniku neoplasmů ve střevě, vývoje diabetu, patologií srdce a cév.

Výrobky z červeného masa, které zaplňují všechny pulty na klobásy, šunku a klobásy, jsou považovány za nebezpečnější.

Poznámka!

Smažená jídla jsou vyloučena, obsahují karcinogeny a produkty s trans tuky - ničí srdeční tkáň, stěny cév a narušují myšlenkové procesy.

 • Minimalizovat používání „rychlých“ potravin, mají vysoký glykemický index, dramaticky zvyšují hladinu cukru v krvi.

Pokud se ve stravě používají náhražky cukru, musíte vědět, že zvyšují riziko diabetu, snadno se přibývají na váze. Xylitol a stevia jsou relativně bezpečné.

Je nezbytné omezit spotřebu mléka, protože obsahuje galaktózu, methionin a urychluje proces stárnutí, alenechat v dietě kefír, jogurt, užitečné při diabetu.

Vejce lze jíst nejvýše 4 kusy týdně - s nimi se snižuje riziko diabetu a větší počet přispívá k rozvoji aterosklerózy.

 • V malém množství je máslo, cholesterol v něm obsažený je užitečný pro syntézu pohlavních hormonů, strukturu buněčných membrán.

Poznámka!

Olivový olej je vhodný pro osoby s hypertenzí. Doporučuje se okorenit všechna jídla pikantním kořením, pečeme se skořicí - zpomalují mechanismy stárnutí a hořkou čokoládu.

 • Užitečná zelenina, ovoce v jakékoliv formě - syrové, dušené, pečené.
Zvláště prospěšné jsou rajčata a brokolice. Jejich použití ve stravě snižuje riziko rakoviny prostaty, nádorů prsu.

Nezapomeňte na ořechy, kávu. Tuky a kofein - bojovníci se stárnoucími molekulami mTOR, chrániči DNA před přestávkami. Srdcový kofein je užitečný v přiměřeném množství - ne více než 2 šálky denně.

 • Nejlepším způsobem, jak prodloužit život, je omezit kalorie, tělo na to reaguje syntézou autofagie, využívající postižených buněk, aktivujících produkci energie.
 • Boj proti depresi.

Stres je nejdůležitější příčinou stárnutí. Depresivní stavy jsou nebezpečné vystavením DNA. Chronický stres snižuje hladinu hormonu zodpovědného za dlouhověkost - Klotho.

 • Manželé žijí déle než mládenci.

Vždy mají podporu milovanýchpravidelný sex má pozitivní vliv na celkové zdraví.

 • Vysoce kvalitní noční spánek až 7-8 hodin.
Poznámka!

Nedostatek spánku mění funkci genů, snižuje syntézu melatoninu, spánkového hormonu. Navíc krátký denní spánek, který zlepšuje duševní jasnost, zachovává paměťové funkce.

 • Pravidelné nakládání s fyzickou prací je nezbytnou podmínkou pro dlouhý život.

Aerobní cvičení s různou intenzitou výrazně prodlužuje životnost, je nutné zahrnout chůzi, běhání a každodenní aktivity v závislosti na věku a celkové pohodě. Se sedavou prací musíte vstávat každou půlhodinu, abyste se podívali z okna do dálky, uvolnili oči, udělali několik dřepů, cvičení pro ruce.

 • Váha by měla být zachována podle indexu tělesné hmotnosti.

Nízká hmotnost vede k senilní demenci, Alzheimerově chorobě. Nadváha přináší obezitu a ženy zvyšují riziko rakoviny prsu.

 • Ukončení kouření je předpokladem pro prodloužení života.

Nikotin vede k rychlému stárnutí mozku.

 • Přímé sluneční světlo urychluje stárnutí kůže, zvyšuje riziko melanomu.
Poznámka!

Vitamín D je nepochybně nutný, ale nemělo by ho zneužívat. Nejlepší čas dostat vitamín D ze slunce je až do 10 hodin.

Tyto metody pomohou prodloužit život a být vždy zdravé pro člověka, který chce žít šťastně až do smrti, bez nemocí.