Jaký druh čištění a vlhkých ubrousků může monitor otřít

Nyní v každém domě je počítač, notebook nebo tablet a někdy i několik. Všechny z nich je třeba pravidelně čistit, protože se rychle hromadí prach v procesu práce na displeji. Je velmi snadné zanechat otisky prstů na obrazovce. Pro čištění monitorů a obrazovek používejte různé prostředky, ale je lepší použít ty, které se nevytvářejí po rozvodu a stopách.

Mohu k čištění monitoru použít vlhké ubrousky

Někteří uživatelé výpočetní techniky věří, že pro vysoce kvalitní čištění můžete otřít počítačový monitor nebo notebook s běžnými vlhkými ubrousky určenými pro hygienické postupy. Ve skutečnosti takové běžné kousky impregnované hmoty nebudou vhodné jako čistící prostředek. Obsahují spoustu klků. Z tohoto důvodu, takové látky listy na obrazovce malé pelety. Současně pro počítače je důležité, aby impregnace byla bez alkoholové složky. Jsou-li tyto požadavky splněny, lze stírátky použít k vymazání displejů.

Důležité!

Jako sítový čistič jsou vhodné vlhké ubrousky z netkaného materiálu pro kojence. Odpoví na všechny uvedenépožadavky.

Pro čištění není zakázáno používat suché hygienické výrobky podobné kvality. Vyberte si hadry o dostatečné velikosti, aby bylo možné displej pohodlně otřít. V tomto případě je upřednostňován netkaný materiál, který po čištění chlupů neopustí.

Pro udržení čistoty spotřebičů dodržujte tyto pokyny:

 • nepotřebují jíst a jíst nápoje v blízkosti počítače, notebooku nebo tabletu;
 • prach z displeje nesmíte otřít holýma rukama;
 • není třeba se dotýkat obrazovky prsty;
 • u zařízení s dotykovými obrazovkami je nutné je chránit lepením speciální fólie;
 • pokud se objeví kontaminace, měly by být okamžitě setřeny bez čekání na sušení;
 • zbavit prachu jako malé množství se hromadí.

Chcete-li udržet pevný monitor čistý, stačí jej setřít jednou týdně suchým hadříkem. Mokré čištění se provádí jednou měsíčně nebo se hromadí nečistoty.

Účinnost speciálních čisticích ubrousků

Pro uklizení poćítaćových technologií není możné najít lepśí nástroj neż značkové zařízení pro ćiśtęní prachu a nećistot z monitorû. Takové čisticí prostředky pro monitory jsou v sortimentu prodejen domácích spotřebičů. Jsou také vhodné pro praní různých mobilních přístrojů a moderních televizních obrazovek. Aby se hadry nevysychaly, prodávají se v plastových nádobách, které jsou součástí dodávkytěsné víko.

Tyto čistící ubrousky jsou rozděleny na suché a zvlhčené. Navíc koupit speciální kapalinu. Čistí povrch velmi vysokou kvalitou, bez skvrn. Kapalina se nestříká na síto, ale aplikuje se v malém množství na tkaninu. Poté otřete monitor, který je třeba vyčistit. Díky rozprašovači se tato kapalina spotřebovává velmi ekonomicky a trvá dlouho.

Je lepší kupovat hadry z mikrovlákna. Tato tkanina nepoškozuje povrch a čistí je vysokou kvalitou. Displej tímto způsobem se denně otírá. To je skvělý způsob, jak bojovat s prachem.

V moderních modelech mají počítačové monitory ochranný antireflexní povlak. Snižuje dopad paprsků slunečního světla, když narazí na obrazovky. Bez takové ochrany je obraz zkreslený. Pod vlivem alkoholových složek ztrácí antireflexní film své vlastnosti a postupně se zhroutí. Proto není nutné umýt počítačové vybavení pomocí složek na bázi alkoholu. Kromě alkoholu je zakázáno mytí nádobí, leštidla na nábytek nebo skla.

Pokyny pro čištění monitoru

Před zahájením čištění musí být přístroje pracující z elektrické sítě odpojeny od napětí. To je nezbytné opatření proti úrazu elektrickým proudem nebo zkratu.

Postup pro vysoce kvalitní čištění před znečištěním monitorů nebo obrazovek moderního počítačového vybavení:

 1. Pro stírání povrchůpoužívejte pouze čistý materiál.
 2. K odstranění prachu použijte hadřík z mikrovlákna. Kontaminace vymaže celý povrch monitoru lehkými pohyby.
 3. Pokud se vyskytují obtížné skvrny a silná nečistota, je možné je otřít navlhčeným hadříkem navlhčeným ve speciální kapalině.
 4. Rozprašovací kapalina do síta není nutná, aplikuje se pouze na tkaninu.
 5. Je-li nutné odstranit nečistotu ze štěrbiny nebo prohlubně, použijte párátko zabalené v látce.
 6. Nejdříve je třeba rám otřít a pak přejděte na displej.
 7. Po dokončení čištění vyčkejte, až je zařízení zcela suché a pak jej připojte k elektrické síti.

Které monitory jsou lepší?

Kvalitní spotřebiče a kapaliny pro vlastní praní počítačového vybavení urychlují a zefektivňují proces čištění. Nejoblíbenější ubrousky jsou Code CC-203. Prodávají se v plastové nádobě, namočené v čistící kapalině, která neobsahuje alkohol. Polypropylenové výrobky mají antistatický účinek. Prach proto na monitoru již nesedí.

Účinně a rychle odstraňuje nečistoty z monitoru Techpoint liquid 5017. Jedná se o multifunkční sprej. Používá se se všemi stávajícími typy zařízení. Pro čištění jednoduše stříkejte na hadřík a otřete povrch. Jako nástroj vhodný podobný ubrousek.

Další populární nástroj je Cactus CS-T1001Je to ubrousek v plastové nádobě. Jsou vyrobeny z mikrovlákna. Proto pelety po nich nezůstanou. Kromě počítačového vybavení tento výrobek dobře zvládá praní optických zařízení.

Závěrem

Nejlepší je praní nečistot na značkových výrobcích počítačového vybavení impregnací, neobsahujících alkoholové složky. Pokud však nejsou vhodné ubrousky, můžete pro novorozence použít hygienické výrobky.