Nejlepší tipy pro spaní

Lidé tráví třetinu svého života spaním, ale 7 z 10 lidí se domnívá, že nedostávají dostatek spánku. Něco se nesčítá! Pravdou je, že mnozí nevědí, jak moc potřebujete spát.

Digitální detox

Každý miluje své pomůcky, aniž by si uvědomil, že nám neposkytují žádnou pomoc, pokud jde o dobrý noční odpočinek. Bílé světlo z obrazovek, jako jsou telefony a televizory, může vážně narušit usínání, nicméně 95% lidí stále používá elektroniku hodinu před spaním.

Změňte svůj telefon nebo tablet na klasickou knihu a nechte lehké čtení ponořit se do hlubokého spánku.

Tip!

Pokud kniha není nejvhodnější možností, dostanete notebook, který bude vždy vedle postele. Pište do ní, než půjdete spát všechno, co je ve vaší mysli, nebo nějaké plány, které musí být splněny zítra.

Alergie na spaní nebo jen roztoči?

Spánek by měl být relaxační, měli byste se probudit pocit odpočinku, ne kašel nebo kýchání! 24% lidí je alergických na roztoče a tyto alergie jsou mnohem horší v ložnici. Tento problém je třeba vyřešit, protože alergeny, které přicházejí s roztoči, mohou potenciálně způsobit takové reakce, jako je astma, rýma a zhoršení ekzému.

Důležité!

Prachové roztoči milují vlhkosta živí se mrtvými kožními buňkami, což činí z ložnice ideální půdu pro existenci klíšťat a alergií!

Nebojte se, protože existuje několik jednoduchých způsobů, jak omezit přítomnost klíšťat v ložnici:

  1. Větrejte místnost dostatečným množstvím čerstvého vzduchu, abyste snížili vlhkost.
  2. Používejte antialergické lůžkoviny. Ošetření aplikované na tyto produkty pomáhá vytvářet bezpečnější a čistší prostředí pro spaní, snižuje riziko bakterií a prachu. Nabízejí stejný komfort a kvalitu.
  3. Pravidelně umývejte všechny postele, polštáře a měkké hračky na posteli.
  4. Vakuum a pára pravidelně čalouněný nábytek, koberce a záclony.
  5. Při čištění používejte vlhký hadřík, abyste se ujistili, že sbíráte prach, místo aby se pohyboval z místa na místo.
  6. Matraci vyměňujte každých 7-8 let.

Přehřátí a vzhůru

Tělesné teplo dosahuje maxima ve večerních hodinách a pak klesá na nejnižší úroveň během spánku, takže 16–18 stupňů Celsia je považováno za ideální teplotu pro ložnici.

Není vždy tak snadné regulovat teplotu v místnosti, zejména v hlubinách zimy nebo v létě. Proto je nutné udržovat vaše tělo při správné teplotě, s použitím vhodné peřiny pro sezónu.

"Ne ranní člověk"

Používání podsvíceného alarmu místo tradičního alarmu je mnohem příjemnějším způsobem, jak začít den. Tento typBudík se postupně probouzí s zářícím světlem po dobu 30 minut, aby napodobil přirozený východ slunce. Když tedy člověk otevře oči, měl by se cítit uvolněně a svěžeji, spíše než kymácel.

Zajímavé!

Probuzení ve světle je přirozenější a pomáhá regulovat cyklus spánku a bylo prokázáno, že zvyšuje náladu, energii a úroveň výkonu.

Spolu s probouzejícím se efektem východu slunce mají některé světelné budíky 30 minut nastavení západu slunce, které funguje opačným způsobem a pomáhá vám přirozeně se uvolnit při přípravě na lůžko.

Zlepšit kvalitu spánku:

1. Nastavte přesný čas, kdy potřebujete jít do postele.

2. Nastavte čas, kolik potřebujete vstávat každé ráno.

3. Vyhněte se spánku během dne.

4. Cílem je 7-8 hodin spánku.

Lidé s dobrým spánkem a dostatek spánku mají vyšší koncentraci, zvýšenou energii a lepší paměť.