Nejlepší osvěžovače vzduchu pro byt, dům a kancelář

Každý dům a byt má svou vlastní jedinečnou vůni. Obvykle se skládá ze směsi různých chutí.

Může se jednat o vůni potravin a chemikálií pro domácnost, jakož i parfémy obyvatel.

Lidé žijící v bytě si na pachy zvyknou a přestanou si jich všimnout. Není nutné čekat na okamžik, kdy se na tváři přihlášeného hosta objeví pochybný grimasa.

Osvěžovač vzduchu pomůže naplnit místnost příjemnými vůněmi.

Boj proti pachům

V životě člověka mají chutě velký význam. Pomáhají zlepšit pohodu, uklidnit se a relaxovat. Často k nim a vzpomínkám.

Ezoterika naznačuje, že nepříjemný zápach má silnou negativní energii. S tímto názorem souhlasí i lidé, kteří nevěří v jemné věci. Zápach všech způsobuje negativní emoce. Pokud nájemníci tento problém ignorují, nahromaděné záporné hodnoty začnou ovlivňovat jejich životy. Atmosféra v domě, blahobyt a zdraví majitelů se začíná výrazně zhoršovat.

Pravidelné větrání a pomoc při mokrém čištění , aby se odstranily těžké pachy. Ale naplnit místnost s vůní těchto užitečnýchakce nemohou.

Pomohou v tom různé osvěžovače vzduchu. Je nutné si vybrat ten nejlepší, který umožní vytvořit v domě jedinečnou auru.

Nejlepší prostředky

Chcete-li vytvořit zvláštní atmosféru v domě je možné nejen s pomocí dekorativních prvků a interiéru. Vůně speciálně vyvinuté pro tento účel také umožňují dokončit obraz. Nedávno byl jediným osvěžovačem vzduchu pro dům vůně ve formě aerosolu. Nyní se situace změnila. Poptávka po domácí parfumerii neustále roste. Kupující mají nyní možnost vybrat si výrobky, které nejen naplní místnost vůní, ale také jsou prvkem výzdoby.

Osvěžovače jsou těchto typů:

 • Aerosoly.
 • Aromacrystals (gelové zásobníky).
 • Oleje.
 • Svíčky.
 • Zvlhčovače vzduchu s aromatizační funkcí.
 • Kadidlo.
 • Difuzory.
 • Sasha.
 • Interiérové ​​parfémy.
 • Automatické osvěžovače vzduchu.
 • neutralizátory.

Kromě těchto metod je možné naplnit místnost čerstvostí pomocí moderních technologií.

Například instalací moderních klimatizačních jednotek, které obsahují speciální aromatické nádrže ve fázi opravy v místnosti. V koupelně si můžete vybrat sprchový kout, který je vybaven funkcí osvěžovače.

Aerosoly v konzervách

Klasické osvěžovače aerosolového vzduchu ještě neztratily svůj význam. Jsou cenově dostupné a snadno se používají.použití. Vše, co je potřeba, je stisknout dávkovač a nastříkat trysku v různých směrech. Aerosoly mohou rychle neutralizovat zápach.

Nejoblíbenější osvěžovače aerosolového vzduchu:

 • Air Wick. Rozdíl v různých vůních. Výrobce tvrdí, že aerosoly Air Wick jsou bezpečné pro lidský dýchací systém, protože stlačený vzduch se používá jako pohonná látka.
 • Glade. Kupující má možnost vybrat si obnovovací zařízení s čerstvým, květinovým nebo ovocným aroma. Aerosolové příchutě dobře čistí místnost, ale neutralizuje trvalé a silné pachy neudělají dobře.
 • Ambi Pur. Tento výrobek se vyrábí v Německu. Aerosol nezanechává stopy na nábytku a parketách. Příjemná smyčka po aplikaci zůstává dlouhá doba.
 • Chirton. Aerosolová řada Chirton obsahuje 9 různých příchutí. Výrobce tvrdí, že osvěžovače vzduchu neobsahují škodlivé chemické sloučeniny a jsou bezpečné pro lidské tělo. Výrobek může zanechat skvrny na nábytku a parketách, protože obsahuje vodu.

Aromatické krystaly

Aromacrystal je skleněný rám, do kterého je vložena gelová patrona. Před instalací se ochranná fólie vyjme z kazety. Rám může být položen na jakýkoliv rovný povrch, například stůl nebo polici v koupelně.

Gel se pomalu odpaří. Jedna vyměnitelná jednotka trvá 2 měsíce. Aromacrystals vypadají dobře v interiéru. Použijte jeDoporučuje se pouze v dobře větraných prostorách. Nejoblíbenějším produktem je Glade Sensations Aroma Crystal.

Automatické přístroje

Automatické osvěžovače patří do nové generace příchutí. Jsou to plastová krabička s rozprašovačem uvnitř. Vůně se stříká automaticky podle programu. Některá zařízení jsou navíc vybavena snímači pohybu nebo světla. To znamená, že vůně se začne stříkat až poté, co se rozsvítí světla nebo někdo projde kolem obnovovacího světla.

Podle kritéria kvality ceny se rozlišují tytoautomatické osvěžovače vzduchu pro byt:

 • Connex. Zařízení je vhodné pro byty a velké domy. Je vyroben z nárazuvzdorného plastu, který výrazně zvyšuje jeho životnost. Jeho provoz vyžaduje 2 baterie R20. Vůně Connex trvá dlouhou dobu a jedna láhev trvá 2 měsíce. Před použitím musí být přístroj nakonfigurován. Na LCD displeji se zobrazí všechny potřebné parametry.
 • BXG-AR-6016. Přístroj pracuje na bateriích, což ho činí nezávislým na přítomnosti elektrického připojení v místnosti. Lze ho použít jak v malých obytných místnostech, tak na veřejných místech. Pouzdro z nárazuvzdorného plastu umožní, aby zařízení zůstalo v pracovním stavu po dlouhou dobu. Osvěžovač má 3 režimy provozu: den, noc a nepřetržitě. Stříkací frekvence může být zvolena nezávisle.
 • Ksitex PD 6-D. Snadnézvládá přetrvávající pachy. V závislosti na frekvenci postřiku trvá jeden válec dva až šest měsíců práce. Skutečnost, že by měl být válec vyměněn, zobrazí na displeji červený indikátor. Je nutné upevnit osvěžovač ne méně než dva metry od podlahy.
 • Air Wick Freshmatic. Dávkovač rozprašuje potřebné množství aerosolu, takže stačí pro 2400 sprejů. Interval práce závisí na prostoru místnosti. Pro malou místnost postačí jeden sprej za půl hodiny. Pro velký obývací pokoj je vyžadován jeden sprej za 10 minut.

Svíčky a difuzory

Vonné svíčky nejen zaplňují místnost příjemnou vůní, ale také vytvářejí útulnost v domě. Spojují kadidlo a mystické vlastnosti ohně. Eliminovat drsné a nepříjemné pachy, které nejsou schopny. Měly by být používány pouze k osvěžení a lehkému aromatizaci vzduchu a ne k zakrytí zápachu.

Vonné svíčky zapáchnou, i když nesvítí. Jsou zcela bezpečné a nepoškozují zdraví, pokud jsou vyrobeny z přírodního vosku. Levné parafinové produkty s chemickými příchutěmi uvolňují do vzduchu toluen a benzen. Dlouhodobá inhalace těchto látek může způsobit astma nebo dokonce rakovinu plic.

Vysoce kvalitní a bezpečné pro zdraví vonící svíčky z přírodního vosku a parfémové směsi. To se odráží v jejich hodnotě.Seznam nejoblíbenějších vonných svíček zahrnuje:

 • St Barth. Tato ekologická značka používá pouze přírodní složky. Obzvláště oblíbená je vůně exotického ovoce.
 • Elemis. Vůně vanilky, pomeranče a skořice pomůže uvolnit se.
 • Acqua Di Parma. Svíčky značky Acqua Di Parma - to není obyčejný osvěžovač vzduchu, ale umělecké dílo. Existuje několik sbírek těchto luxusních předmětů: vůně jantaru, červených bobulí, růží a nejoblíbenějších značkových vůní. Některé výrobky jsou zdobeny skutečným Murano sklem.
 • Byredo. Svíčka může naplnit dům poznámkami fialové, švestkové, broskvové, vanilkové a pačuli po dobu 80 hodin.
 • Gurlain. Odlišuje se v chytré, květinové a práškové vůni.
 • Koupel a práce. Milovníci svíček jako sladkosti. Vůně máty a krémového másla připomíná vynikající pečivo.

Difuzor je skleněná nádoba, ve které je aromatická kapalina. Odpařuje se bez ohřevu, díky bambusovým, rákosu nebo ratanovým tyčím. Prochází jimi velká plavidla, kterými se kapalina zvedá a vypařuje.

Za nejlepší se považují tyto značky:

 • Terre d’Oc Fragrance difuzor. Francouzský nástroj zničí všechny pachy. Pro výrobu směsi se používají pouze organické aromatické oleje.
 • Yankee Candle True Rose. Americký výrobek má širokou škálu chutí.
 • Sestraova vůně. Aromatické difuzory z Turecka. Výrobce přidává do složení každé směsi přírodní oleje.mající antiseptické a tonické vlastnosti.

Zvlhčovače vzduchu s funkcí osvěžovače vzduchu

Zvlhčování vzduchu je nezbytné pro zdravé mikroklima v bytě a domě. Suchý vzduch poškozuje dýchací systém a lidskou kůži. Také nepříznivě ovlivňuje stav dřevěného nábytku, parket, knih a maleb. Proto zvlhčovače získávají stále větší popularitu, která z ní také odstraňuje prach.

Mnoho zvlhčovačů má funkci osvěžovače. Nádoba na aromatické oleje je dodávána v jejich provedení. Vůně může být zvolena podle přání. Pro provoz zařízení je zapotřebí pouze voda a přírodní aromatický olej. Vedoucími představiteli trhu jsouzařízení těchto výrobců:

 • Boneco Air-O-Swiss.
 • Cooper & Hunter.
 • Daikin Industries.
 • Beurer.
 • Společnost Gree Electric Appliances Inc.
 • Medisana.
 • Timberk.

Zdravotní rizika

Vliv aromatických látek na lidské zdraví zkoumal profesor Kalifornské univerzity Kent Pinkerton a profesor University of Melbourne Anne Steinemann. Nezávisle na sobě dospěli k závěru, že většina domácích osvěžovačů vzduchu na trhu je nezdravých. Jsou nejnebezpečnější pro děti a pacienty s chronickým plicním onemocněním.

Vědci doporučují odmítnout nákup opakovacích výrobků, které obsahují tyto látky:

 • Těkavé organické sloučeniny. Příchutě mohou obsahovat acetát,ethanol, pinen, ethanol, d-limonen. Nejtoxičtější je limonen a pinen. Mohou způsobit onemocnění srdce a plic.
 • Formaldehydy. Tyto látky jsou nejsilnější karcinogeny. Výsledkem výzkumu bylo zjištění, že elektrické osvěžovače vzduchu uvolňují do vzduchu formaldehydy. Současně je množství těchto nebezpečných látek o 20% vyšší než přípustná rychlost Míchání s výpary z jiných výrobků, které se používají v domě (leštění nábytku, prací prášky), narůstá negativní vliv formaldehydů.
 • Ester kyseliny ftalové. Látka může způsobit změny hladin hormonů a vede k reprodukčním patologiím. V průběhu výzkumu bylo zjištěno, že ester kyseliny ftalové je obsažen ve 12 ze 14 osvěžovačů vzduchu. Současně někteří uvedli, že výrobek je přirozený.
 • 1,4-dichlorbenzen. Nejčastěji se nachází v osvěžovačech toalet. Při dlouhodobém vystavení lidskému tělu vede k rozvoji rakoviny jater.
 • Alergeny. Všechny aromatické látky, dokonce i přírodní, obsahují alergeny. Nejsou nebezpečné pro zdravého člověka, ale u pacientů s astmatem nebo chronickou obstrukční plicní nemocí může podráždění dýchacích cest způsobit vážné exacerbace.

Osvěžovače vzduchu jsou nebezpečné pouze tehdy, pokud jsou pravidelně používány po dlouhou dobu. Vědci nedoporučují zcela opustit své používání. Pro ochranu se doporučuje pečlivě prostudovatsložení nástroje a zvolit tak, aby neexistovaly žádné uvedené látky.

Každý, kdo je obzvláště opatrný ve svém zdraví a chce se vyhnout jakýmkoli rizikům, se doporučuje, aby nekupoval aerosolové osvěžovače vzduchu.

Měly by být upřednostňovány voskové vonné svíčky, rozptylovače vzduchu a zvlhčovače s přírodními organickými oleji. V tomto případě bude riziko zcela odstraněno a dům bude naplněn okouzlující chutí.