Odstraňujeme bílé skvrny od deodorantu na černém oblečení.

Pojďme zjistit, jak odstranit bílé skvrny od deodorantu na černém oblečení a zároveň zachovat jeho původní vzhled? Pokud musí být antiperspirant používán často, je tato otázka velmi důležitá. Nesmí odmítnout nosit své oblíbené věci po vzhledu bílé nebo žluté skvrny, protože můžete odstranit znečištění doma.

Co potřebujete vědět?

Je třeba vzít v úvahu, že textilní vlákna jsou barvena různými způsoby a je obtížné předvídat, jak je barvivo vůči čistící látce odolné. Před použitím jedné z těchto metod by měla být testována na nenápadné oblasti tkáně. V opačném případě se může věc úplně zhoršit.

Světlé pruhy se mohou objevit z make-upu, potu nebo deodorantu. Nedoporučuje se umývat věci v horké vodě. Vysoké teploty budou mít negativní vliv, takže voda při mytí by neměla překročit 40 stupňů.

Před odstraněním bílých skvrn z deodorantu na černém oblečení je otočte na nesprávnou stranu. Zabrání se tak rozvodu a novému znečištění. Po odstranění nečistot se doporučuje nechat věc vyschnoutpřírodních podmínek. V blízkosti by neměly být žádné zdroje ohřevu nebo jasné světlo.

Metody čištění

Existuje několik možností, jak zamezit kontaminaci. Měli byste zkusit několik z nich, než půjdete na chemické čištění.

Ocet

Jedná se o nejjednodušší a nejrychlejší způsob odstraňování nečistot. Znečištěné místo musí být navlhčeno kyselinou octovou a ponecháno v tomto stavu nejméně 12 hodin. Pak se plášť umyje obvyklým způsobem v psacím stroji. Ocet lze použít i na barevné věci, ale na bílém materiálu z něj se objevují žluté skvrny.

Citron

Citronová šťáva účinně řeší různé druhy skvrn. Nanáší se několik minut, pak se plášť opláchne v pánvi a dalších 10 minut opláchne pod tekoucí vodou.

Kyselina vám umožní zbavit se čerstvého znečištění, v přítomnosti zakořeněných skvrn, tato metoda je k ničemu. Pokud v domě není žádná citronová šťáva, pak je nahrazena čpavkem.

Sůl

Sůl vaření lze nalézt v každém domě, ale ne každý ví o tom, že umožňuje vyloučit znečištění antiperspirantem. Promyje se a vlhká se třením solí. Počkejte několik hodin a potom znovu použijte sůl. Po 5-6 hodinách se předmět umyje obvyklým způsobem. Tato metoda je jednou z nejúčinnějších a pomáhá odstranit staré stopy.

Prostředek na mytí nádobí

Dobrý mycí prostředek umožňujeotřít různé nečistoty na tkanině, ale jak mohou odstraňovat skvrny od deodorantu na černých šatech doma? Doporučuje se tkaninu jednoduše zamknout a nechat ji v tomto stavu po dobu 20 minut. Potom se předmět opláchne pod kohoutkem a suší se přirozeným způsobem.

Je také přijatelné kombinovat detergent se sodou a peroxidem vodíku. Složky se smísí v poměru 1: 2: 4. Výsledkem je nástroj, který se podobá na kaši. Nanáší se na špinavý hadřík, ponechá se 4 hodiny a pak se promyje.

Alkohol

Lékařský alkohol nebo vodka pomáhá dobře z rozvodů na tmavém materiálu. Kapalina se nalije do kontaminované oblasti a počkejte 15 minut. Obvykle po tom zmizí skvrny, ale pokud zůstanou, tkanina se znovu namočí po dobu 30 minut a pak se vyčistí jako obvykle.

Při použití alkoholu je třeba mít na paměti, že by neměl být uchováván na tkanině déle než 30 minut, jinak dojde k deformaci.

Boj proti přetrvávajícímu znečištění

Před odstraněním starých skvrn z deodorantu na černém oblečení je třeba si uvědomit, že bez mytí to nebude. Pro jejich odstranění bude trvat více času a úsilí.

K odstranění nečistot lze použít čpavek. Tato látka má silný účinek, proto musí být předem nanesena na neviditelnou část látky. Na problémovou oblast se působí 50% roztokem látky a udržuje se po dobu 5 minut. Další věc je opláchnuta aDůkladně omyjte psacím strojem. Doporučuje se čistit hadřík rukavicemi tak, aby se amoniak nedostal do malých řezů na rukou.

Stejným způsobem lze použít peroxid vodíku a aspirin. Složky jsou smíchány do kašovitého stavu a aplikovány po dobu 20 minut.

Aby se předešlo problémům s praním, doporučuje se zvolit antiperspiranty bez solí hliníku a vyčkávat, až budou zcela suché, než si na sebe nasadíte oděv. Většinou z těchto důvodů se objevují bílé pruhy. Doporučuje se aplikovat deodorant na suchou pokožku, jeho použití před spaním je přípustné. Stačí vyčkat jen 3-5 minut, abyste se vyhnuli dalšímu plýtvání časem při čištění vaší oblíbené věci.