Různé typy parníků a jejich volba pro domácí použití

Žehlení oblečení je nezbytná věc, i když to někdy pneumatiky. Zvláště obtížné jsou v tomto ohledu jemné tkaniny, věci, které mají vícevrstvou povrchovou úpravu, stejně jako závěsy. Hostitelka práce může usnadnit speciální zařízení. Domácí parníky čisté a hladké textilie. Generují proudění vzduchu, které zarovnává vlákna.

Účel zařízení

Parník pro domácnost je elektrický spotřebič. Zpracování tímto zařízením přispívá k dezinfekci tkáně a čistí ji před kontaminací. Zároveň se jeho struktura stává hladkou. To se neroztáhne, žádné vrásky na něm. Přístroj vždy pracuje ve svislé poloze.Existují trvalé úpravy podlah, které mají tyto vlastnosti:

 • vyhlazovací oděvy z tkanin, záclon;
 • čištění povrchu čalouněného nábytku;
 • zbavení se nepříjemného zápachu z různých šatních skříní;
 • dezinfekcehračky, během nichž jsou zničeny roztoče a bakterie.

Pomocí speciální trysky můžete použít čistič oken. To je užitečný nástroj pro péči o různé textury.Účinně čistí bavlnu a vlnu a také:

 • viskóza;
 • žakar;
 • organza;
 • polyester;
 • velveteen;
 • hedvábí;
 • velur.

Pokud byly věci vyšívány dekorativními prvky, jako jsou flitry a korálky, neměli byste se obávat jejich bezpečnosti. Přístroj jim neublíží. Parníky mohou zvládnout čištění masivního svrchního oděvu, například kabátů, bund a bund. Existují speciální modely pro práci s kožešinou.

Košile a jiné výrobky z jemných tkanin se nejlépe ošetřují právě takovým zařízením. Přivede je do několika minut. Nicméně, toto je nevhodná volba, pokud chcete dát charakteristický tvar skládané sukni nebo udělat šipku na kalhotách.

Konstrukční znaky

Chcete-li zjistit, jak si vybrat parník na oblečení, měli byste pochopit jeho konstrukční vlastnosti. Existují některé základní prvky, které jsou součástí každého zařízení.V klasické verzi:

 • kotel;
 • hadice;
 • regály pro věšáky;
 • ploché železo.

Kotel je instalován přímo v tělese a je to nádrž s topným článkem - topným tělesem. Voda se do ní nalije a po zapnutí přístroj přivede do varu. Je generována pára,který prochází do hadice, a pak se pohybuje přes speciální otvor.Svazování jednotlivých modulů může zahrnovat:

 • speciální hadice pro prodloužení hadice;
 • kartáčovací stroj na zpracování textilu;
 • spony pro šipky;
 • ramínko na šaty;
 • zařízení pro vyhlazování kapes a límců;
 • rukavice odolné proti teplu.

Srovnání s čističem železa a páry

Klíčové výhody a nevýhody parního kotle se snadněji analyzují ve srovnání s běžným čističem na železo a páru. Pokud jde o první možnost, nemůže nahradit dotyčné zařízení. Na rozdíl od železa, otparivatel pracuje s "vrtošivé" tkaniny a dekorativní výrobky, aniž by je poškodil.

Je to skvělá volba, jak se starat o záclony, protože funguje i ve vzpřímené poloze. Také nepotřebuje žehlicí prkno.

Existuje mnoho dalších funkcí. Jedná se o dezinfekční funkci. Pokud železo potřebuje doplnit kapalinu během provozu, pak ho parník nepotřebuje. Problém řeší velká nádrž pro příslušné účely.

Parník má však také určité nevýhody ve srovnání se železem. Pokud mluvíme o modelu s malou kapacitou, pak pro něj silně pomačkané šatní skříně vyrobené z lnu nebo bavlny nestačí. Bude také obtížné s ním manipulovat ručníky a ložní prádlo.

Žehlička parního generátoru má samostatný kotel, kde se voda mění na páru. Majíporovnávaných výrobk \ tje spole \ tná funkce, která spočívá v možnosti žehlení ve svislé poloze. Je však vhodnější používat parník, protože jeho hrot je lehčí. Jeho hadice je navíc delší. Pouzdro se vyznačuje pohyblivostí díky speciálním kolům.

Při srovnání s parním čističem je vhodné zdůraznit, že se jedná o zařízení, které odstraňuje nečistoty z různých povrchů suchou párou. V tomto případě je provoz zařízení zajištěn tlakem uvnitř. Hlavním cílem tohoto zařízení je zničit mikroby, tukové fólie, odolné skvrny. Je to také dobrý nástroj v boji proti plísním. Od parníku má řadu rozdílů. Poskytuje intenzivní proud suché páry. Pro ohřev takového produktu stačí několik minut. Může fungovat v libovolné poloze a pracuje se všemi dostupnými materiály. Může to být i dřevo a sklo.

Parník vytváří vlhkou páru, která může z kotle vycházet s tlakem nebo bez tlaku. Přístroj je možné použít již po 45 sekundách od okamžiku zařazení. Umí žehlit ve svislé poloze. S ním je k dispozici zpracování textilií. Porovnání naznačuje, že parní čistič je univerzálnější a všestrannější, ale za cenu je často vyšší než parník. Měli byste také uvést jeho impozantní rozměry. Nesmíme zapomenout, že klíčovou funkcí tohoto zařízení je čištění domu.

Klasifikace modelů

Vyrobte několik variant parníků. Pochopení klasifikace,si můžete vybrat vhodnou možnost pro pravidelné použití:

 • v souladu se zásadami práce: pod tlakem, gravitací;
 • v závislosti na konstrukčních prvcích: ruční, venkovní;
 • funkcí: univerzální, modely s jednou funkcí.

Pod tlakem a gravitací

Samovolně tekoucí produkty se vyznačují maximální jednoduchostí designu. Produkují páru z vody, která vychází z kotle bez jakéhokoliv vnějšího vlivu. Proud vzduchu není intenzivní. Změny, které pracují pod tlakem, mají speciální ventil. Udržuje páru v kotli, dokud není zajištěna určitá úroveň tlaku.

Následně se ventil otevře, po kterém se vydává silný proud vzduchu. Rychle proniká do struktury hmoty a zvládá i hrubé tkáně. Nicméně, ve většině existujících modelů páry, jen nemnoho minut jít, tak to trvá nějaký čas, než se hromadí. Ve srovnání s gravitací budou tyto modely dražší.

Součástí univerzálních parních generátorů jsou parní kotle s nepřetržitým přívodem páry. Ve své konstrukci je čerpadlo.

Podlaha a manuál

Ruční zařízení je typ samovolně tekoucího zařízení. Je vhodné si ho vzít s sebou na výlet, abyste rychle dali věci příjemnému vzhledu. Zařízení se liší malou hmotností akompaktnost. Je nepravděpodobné, že by takové zařízení zvládalo dimenzionální věci. Nízká kapacita nádrže pod vodou vede ke zkrácení pracovní doby na 15 minut. Výhodou tohoto výrobku je rozumná cena a možnost použití jako kotle. Někdy se používá i jako inhalátor.

Podlahové výrobky jsou v kategorii parníků považovány za nejlepší. V jejich provedení je těleso, kotel, žehlička, hadice a věšák. Mají působivou kapacitu a mohou eliminovat významné záhyby látky. Mohou pracovat 2 hodiny v nepřetržitém režimu. Zpracování s takovými modely je pohodlné, protože je zde speciální stojan na věšáky. Tam si můžete pověsit oblečení.

Vertikální typ podlahových modelů má velké rozměry, což je jeho nevýhodou. Také nevýhody zahrnují vysoké náklady.

Univerzální as jednou funkcí

Parníky s jednou funkcí mohou být provozovány ve vertikálním režimu. Nejsou zde žádné další možnosti. Univerzální produkty se vyrovnávají s různými úkoly v životních podmínkách.Jaké kombinace dnes existují:

 1. Parní čistič a parní stroj - 2 v 1. Takové zařízení vyhlazuje tkaniny, také odstraňuje nečistoty z jakékoli textury;
 2. Parní generátor + parní generátor se žehličkou. Hlavní roli zde hraje parní generátor, ke kterému je připojena parní žehlička. Totéž platí pro žehličku.
 3. Žehlička, parník a žehlicí prkno. Na těle parníku je pevná deska pro skládací žehlení. Parní žehlička má trojúhelníkový tvar, který je považován za univerzální.

Univerzální úpravy budou dražší než běžné modely. Pokud však spočítáme náklady na všechny prvky, které takový soubor obsahují, celkové náklady jsou mnohem nižší, než kdybyste si je kupovali samostatně.

Pokyny pro výběr

Aby bylo možné určit, který parník je nejvhodnější pro domácí použití, měly by být určeny úkoly, které mu mají být přiděleny. Klíčovým ukazatelem při nákupu zařízení je napájení. Je také nutné se podívat na parametry tlaku, příležitosti z hlediska dodávky páry. V závislosti na zařízení mohou existovat určité požadavky na naplnění kapaliny a kapacita nádrže je odlišná. Rozdíly se mohou týkat také žehlení materiálu, provozních režimů.

Takový parametr jako výkon přímo ovlivňuje rychlost ohřevu vody. Totéž lze říci o množství vytvořené páry. Čím působivější je tento indikátor, tím více zařízení spotřebovává elektřinu. Minimální hodnoty jsou 1500 wattů. Toto zařízení bude nepostradatelné pro péči o jemné tkaniny, pleteniny. Nejlepší hodnota je 1800 wattů. Takový model může dokonce hladší denim se zvýšenou hustotou.

Pro snazší vyhlazování je funkce pod paroutlaku. Díky tomu mohou být zpracovány i hrubé výrobky. Nejvhodnější je zde modifikace s tlakem 3,5 až 5 bar. Pevnost přívodu páry se stanoví v gramech za minutu. V průměru je tento ukazatel na úrovni 35–40. Pokud však překročí 55 ml za minutu, bude možné dosáhnout působivějších výsledků.

Objem nádrže a charakteristika vody

Čím větší je kapacita nádrže, tím déle může parní stroj pracovat bez přídavného přídavku kapaliny. Nádrž s působivými rozměry zároveň činí zařízení masivnějším a zvyšuje rozměry skříně. Je lepší věnovat pozornost výrobkům o objemu jednoho a půl litru.

Pomocí takové nádrže můžete pracovat v nepřetržitém režimu až 2 hodiny. Ještě lépe, můžete přidat vodu bez zastavení žehlení. Chcete-li se seznámit s požadavky kapaliny, podívejte se na instrukce. Některé modely vyžadují použití lahvové nebo destilované vody. V dražších výrobcích jsou filtry, kde můžete nalít proud. Je třeba je z času na čas vyčistit z váhy.

Provozní režim

Regulátor intenzity páry není součástí přístrojů s 1 režimem. Parníky, které současně zajišťují více režimů provozu, budou stát více.

Současně umožňují zvolit vhodné parametry páry. Můžete je použít k péči o materiály z tenké tkaniny, stejně jako s poměrně masivními materiály. To může být hedvábí, spolu sTakové zařízení však zůstává účinné například pro závěsy.

Doplňkové ukazatele

Žehličky jsou vyrobeny z plastu, kovu nebo keramiky. Posledně uvedené dva materiály jsou považovány za spolehlivé. Přístroje, ve kterých jsou tyto prvky vyrobeny z kovu, jsou vybaveny topnými zařízeními. To je nezbytné pro kontrolu tvorby kondenzátu. Navíc, čím více výstupů vzduchu v podešvi, tím lépe.

Z přídavných parametrů můžete také označit přítomnost příslušenství. To je velmi výhodné, když výrobce dodává kartáče na čištění oděvů, žáruvzdornou desku, která slouží k manipulaci s límci a manžetami. V této věci je třeba se zabývat. Mohou být také obsaženy v sadě klipů, které umožňují vytvořit šipky na kalhotách, palčácích a chrání ruce před popáleninami. Je lepší koupit model s dvojitým závěsem, kupovat parník na podlahu. Mohou dokonce nést velké, vícevrstvé oblečení.

Čím větší je délka hadice, tím je zařízení funkční. Vyznačuje se manévrovatelností. Pokud však topný prvek není přítomen, pára procházející touto hadicí se rychle ochladí.

Před nákupem se doporučuje odhadnout rozměry vybraného modelu. Je třeba předem určit, zda je v bytě dostatek místa. V obchodě je často možné zařízení otestovat a zjistit u prodávajícího, zda je možné dokoupit náhradní díly a zda se jedná o náhradní díly.volitelné příslušenství.