15 dobré zdravotní návyky, které je důležité dodržovat

V psychologii je taková věc jako smyčka zvyku. To je produkováno docela jednoduše - je nutné opakovat stejnou akci vědomě a každý den po dobu 2-3 týdnů, a to bude stanoveno v každodenní realitě. Je však lepší, aby to byly zdravé návyky.

TOP 15 dobrých návyků pro vlastní zdraví

Zvyk není jen hmotným činem, ale platí i pro duševní zdraví a podle pokynů uvedených v hodnocení můžete svůj život obrátit správným směrem.

1. Když se probudíte, okamžitě vstaňte a zapněte světlo. To produkuje hormon v těle, který přispívá k vzrušení. V zimě to může být umělé osvětlení a v teplém období je lepší zatáhnout závěsy a podívat se z okna. To pomůže učinit první krok k energickému blahobytu.

2. Vypijte sklenici vody na prázdný žaludek. Všechny negativní usazeniny zanechají stěny žaludku a střev, startovací mechanismus pro spuštění trávicího systému a chuťových pohárků bude fungovat.

3. Provádí některá cvičení rozptýlení krve přes cévy a cítí prudký nárůst energie. Pokud pro sebe vytvoříte malou sadu pohybů, budou automaticky provedeny automaticky.

Pozor!

Tato užitečná rada může být vyvinuta donekonečna - zabývat se na dvoře na hrazdě, jít na ranní jog, meditovat na podložce na jógu, dělat dýchací techniky, aby se správně ventilovaly plíce. Vše záleží na tom, kolik je člověkjejich zdraví.

4. Poslouchejte ráno, ne politické zprávy, ale energická a veselá hudba. Je to dobrý stimulant, který působí na mozek a začíná v něm aktivní procesy. Ráno, v žádném případě byste neměli myslet na špatné a smutné věci - musíte se pokusit vytvořit pozitivní vlnu pro nadcházející den.

Tip!

Melodie musí být změněny, jakmile přestanou vyvolávat úsměv a dobré emoce.

5. Ujistěte se, že máte dobrou snídani, jíst více bílkovin a vitamínů. Je to v dopoledních hodinách, kdy tělo ukládá živiny a vstřebává je nejlépe.

6. Pokud se nemůžete zbavit závislosti na povzbuzujících nápojích, nepijte je na prázdném žaludku, ale po jídle. To bude mít stejný účinek, ale pomůže zachránit sliznici žaludku a střev. Jinak jsou nevyhnutelné trávicí problémy.

7. Vezměte si sprchu a neomezujte se na jednoduché praní. Bude zaručena obvinění ze dne na den, všechny tělesné systémy začnou fungovat, aniž by bylo nutné postupné hromadění.

Důležité!

Pokud jdete spát a vstanete ve stejnou dobu, režim spánku a odpočinku pomůže obnovit ztracený výkon. Zároveň musíte jasně vědět, kolik hodin je pro vás optimální.

8. Od večera zaznamenávejte seznam nejnaléhavějších záležitostí a plánujte jejich výkon v optimálním čase.

9. V dopoledních hodinách se snažte trochu uklidit v místnosti - odstraňte postel, skryjte spaní a župan. Pak nepři návratu domů večer budou pocity deprese.

10. Obvykle se doporučuje zvolit si oděv od večera. Je to racionální a šetří čas, ale nemusí odpovídat současné náladě. Je lepší si vyzkoušet pár oblečení před zrcadlem, abyste se cítili sebejistě ve své vlastní přitažlivosti.

Pro informaci!

Člověk každé ráno vypadá jinak. To, co se včera zdálo jako dobrý nápad, nemusí být v dnešní době v souladu s náladou nebo náladou. Výjimky jsou zvláště slavnostní, když je oblečení již promyšleno do nejmenšího detailu a je v souladu s protokolem.

11. Dopřejte si i v případě, že nejsou peníze - jděte do parku v poledne, sledujte dobrý film, kupte si nějakou delikatesu, příjemnou, levnou maličkost.

Skutečnost!

Teorie malých radostí funguje bezchybně. Člověk musí být schopen najít předmět očekávání i v obtížných situacích.

12. Nejezte v noci, ale nechodte do postele s rachotícím žaludkem. Nejpozději dvě hodiny před termínem je třeba si dát svačinu.

13. Neříkejte nic, o čem byste později mohli litovat. Pokud kromě negativního nic není co říci, je lepší na chvíli mlčet a pak reagovat na to, co bylo řečeno.

14. Získat stopové prvky a vitamíny z potravin, které jíte, nikoli z pilulek. Dost velké množství sezónního ovoce a zeleniny.

Zajímavé!

Genoticky přenášená potravinová mentalita je exotickou zeleninou nedostatečně vnímánaovoce, nebo dokonce obvyklý set, ale po hodinách.

15. Každý den přemýšlejte o sobě jen dobré věci. Štěp viny nebo komplex méněcennosti má destruktivní vliv na psychiku a vede k předčasnému stárnutí.

Není to nic jiného než doporučení lékařů a psychologů, které člověk neustále slyší, ale zřídka funguje. Ale tyto pravdy mohou značně usnadnit den dopředu a vrátit se k normálnímu blahu. Když člověk přejde na lenost a setrvačnost, začne se cítit jinak.