Jak odstranit superglue ze stolu a jiného nábytku: efektivní prostředky a metody

Superglue je skvělý nástroj, který dokáže spojit jakýkoliv povrch. Současně se provádí spojení během několika vteřin a ukazuje se, že je velmi silný. Tyto vlastnosti jsou však také nevýhodami. Pokud náhodou upustíte nebo rozlitou látku na nábytek, je velmi těžké se jí zbavit. Existuje však několik účinných metod pro odstranění lepidla z nábytku.

Hlavní vlastnosti superglue

Tento nástroj se často používá v každodenním životě. Efektivně a rychle lepí různé povrchy. Toto lepidlo má kapalnou konzistenci. Proto se rychle šíří s neopatrnou manipulací a lepí vše, co se dostane dál. Včetně on je schopný lepit kůži na jeho rukou. Pak nastane problém, který může vyplavit adhezivní kompozici. Nástroj je schopen obnovit poškozené věci bez povšimnutí. Proto je stále populární.

Důležité!

Při práci se superglue by měly být lidské ruce chráněny rukavicemi a dýchacími orgány s maskounebo respirátor. Pokud se tento nástroj dostane na nábytek, musíte jej ihned vymazat.

Po vytvrzení je velmi obtížné vyčistit stopy tohoto lepidla. Další komplikací je, že okamžitě ztvrdne z kontaktu s vlhkostí, protože mezi jeho složkami nejsou žádné látky rozpustné ve vodě. Nelze jej použít pro spojení objektů, které zahrnují celulózu. Po nanesení na objekt začne superglue vyzařovat teplo, které může vést k požáru. Proto se pro papír nebo oděv taková látka nepoužívá.

Látky schopné odstranit superglue z nábytku

K úplnému odstranění lepidla z různých povrchů se používají prostředky ke zničení jeho struktury. Při správném použití odstraňují skvrny a nechávají nábytek neporušený. Je důležité vzít v úvahu doporučení výrobců a bezpečnostní opatření, protože některé z nich jsou velmi toxické.

Všechny metody používané k odstranění lepidla z tabulky podle povahy účinných látek jsou rozděleny do následujících skupin:

 • lidové;
 • chemická látka;
 • mechanické;
 • odborník.

Voda

Nejbezpečnějším lidovým způsobem odstraňování lepidla je namáčení obkladů teplou vodou. Dlouhozvlhčení skvrny, můžete ji rozpustit a usnadnit odstranění. Hlavní nevýhodou této metody je, že vodu musíte používat velmi dlouhou dobu. Voda se navíc dokáže vyrovnat pouze s relativně čerstvým znečištěním. Pokud je skvrna již několik týdnů, aplikujte vodu bez smyslu.

Aceton a jeho rozpouštědla

V tomto případě, aby se superglue chemicky otřely z nábytku, můžete použít jak čistého acetonu, tak i laku na nehty s obsahem. Postup v tomto případě je následující:

 1. Rozpouštědlo se nanáší úhledně přímo na kontaminovanou oblast. Pro větší pohodlí použijte vatový tampon nebo disk.
 2. Počkejte déle než 20 minut.
 3. Zubní kartáček nebo kus látky utírá špínu. Je důležité, abyste se nepoškrábali příliš tvrdě, aby nedošlo k poškození povrchu nábytku.
Důležité!

Před použitím acetonu nebo rozpouštědla vyzkoušejte tento nástroj v malé nenápadné oblasti, aby nedošlo k úplnému poškození povrchu. Pro lakovaný nábytek používejte aceton.

Mýdlo

Jemný mýdlový roztok pro nábytek, ale méně účinný než aceton, je horký mýdlový roztok, který je jedním z populárních způsobů odstranění lepidla. Doporučuje se použít, pokud potřebujete odstranit zbytky lepidla z textilií nebo z kůže rukou. K přípravě roztoku lze použít jakékoliv mýdlo. Je rozdrcena a rozpuštěna v horké vodě. Pak se čerstvé znečištění jednoduše otírá houbou navlhčenou mýdlem. Pokud je skvrna stará, na toněkolik hodin položte hadřík navlhčený roztokem.

Dimexid

Tento léčivý přípravek se používá vedle přímého jmenování i v domácnosti. Účinně rozpouští skvrny z různých stavebních směsí. Vzhledem k tomu, že tento nástroj je velmi žíravý a alergický, při práci s ním jsou ruce chráněny gumovými rukavicemi.

V Dimexidum navlhčete kus hadrů a odstraňte znečištění. Současně je důležité nevyvíjet zvýšené úsilí, protože léčivo může snadno poškodit povlak. Pokud chcete použít kompresi, pak by její trvání nemělo překročit 2 minuty.

Viz také

Jak odstranit lepidlo z kamínků z oděvů

Oblečení s kamínky, které napodobují drahokamy, je u mnoha lidí oblíbené. Kamínky dávají výrobku originalitu, ...

Líska bílá a stěrka

V tomto rozpouštědle navlhčete hadřík a otřete kontaminovanou oblast. Když ztužené lepidlo změkne, zbytek se mechanicky promývá. Očištěný povrch nábytku se otře vlhkým hadříkem. Stejným způsobem pomocí stěrače.

Anti-lepidlo

Tento lék se doporučuje zakoupit ihned při nákupu superglue. To má opačný účinek a neutralizuje lepidlo. Tento nástroj se aplikuje na zmrazenou kompozici a vyčkává doporučenou dobu v návodu. Když dojde k chemické reakci, změkčená hmota se odvalí z povrchu. Anticleúčinně odstranit lepidlo z různých povrchů. Nepoškozuje nábytek a pokožku rukou.

Benzín s alkoholem

Stopy lepidel lze odstranit běžným benzínem, ale je důležité zkontrolovat účinek na nenápadném místě před prací. V tomto případě, a alkohol, a benzín, je žádoucí použít pouze na plně zmrazené znečištění. Ve zvolené látce se navlhčí tkanina a několik minut se nanese na lepidlo. Zbytky skvrny se potom vymyjí a povrch nábytku se promyje teplou mýdlovou vodou.

Metoda teploty

Pokud chemické metody nepřinesou výsledky a složitá kontaminace se neodtrhne, lze ji odstranit pomocí teplotních rozdílů. Skvrnu lze ohřívat horkým vzduchem z fénu. Poté je látka změkčena a může být odstraněna štěpky. Mrazení má podobný účinek. V tomto případě se zmrazené lepidlo rozpadne na kousky a snadno se odstraní.

Důležité!

Plastové nebo dřevěné předměty slouží k odstranění zbytků lepidla, protože kov může poškrábat nábytek.

Způsoby čištění různých povrchů

Lepidlo může zůstat během provozu na jiném povrchu. Nejčastěji trpí nábytek, který pracují. Přípravek můžete očistit, pokud si zvolíte účinnou látku správně a neporušujete pravidla působení.

Lepidlo lze pomocí dřevěného stolu a jiných dřevěných povrchů očistit pomocí nástrojepro odstranění laku. V tomto případě je třeba dbát na to, aby se na povrchy opatřené lakem nepůsobily alkoholické sloučeniny a rozpouštědla. Pokud je nábytek lakovaný, očistěte ho rostlinným olejem. Pokrývají znečištění několik hodin, pak se odstraňují mechanickým škrábáním.

Stoly vyrobené z plastu a skla se čistí běžným stěračem. Po změknutí adhezivní vrstvy a odstranění hlavní části zbytku ze skla nebo plastu seškrábne nožem. Pokud na sklenice spadne superglue, odstraní se odstraňovačem laku na nehty. Je důležité zajistit, aby tento lék neobsahoval aceton.

K čištění povrchu monitoru, obrazovky smartphonu nebo jiných podobných obrazovek použijte pro tento účel dimethylsulfoxid. V roztoku navlhčete hadry a otřete znečištěnou plochu. Pak se zbytky nečistot odstraní speciálními utěrkami pro čištění kancelářského vybavení nebo jednoduše čistým suchým hadříkem.

Viz také

Jak odstranit lepidlo z nálepek z různých povrchů: účinné metody

Nákup nové věci může být zastíněn malou nálepkou na výrobku. Odstranit jej bez následků není zdaleka ...

Kovové stoly lze čistit různými prostředky. Zvláště dobře funguje s benzínem, kapalinami obsahujícími aceton, ocet, nitromethan nebo denaturovaný alkohol. Důležité je složení kovu. Proto je reakce na stejný lék odlišná.

Důležité!

Nepokazit nábytek, nejprve zkuste akci vybraného léku v malé nenápadné oblasti, a pak pokračujte k čištění kontaminovaného povrchu.

Pokud přípravek superglue zcela nerozpustí, zbytek se vyčistí nožem nebo seškrabá nožem. Je to obzvláště pečlivě vyčištěný nábytek z nerezové oceli, protože je snadno poškrábaný.

Jaké metody se nejlépe nepoužívají

Pro čištění lepidla ze stolu je povoleno používat různé metody. Zároveň je však důležité uvažovat záměrně o výběru konkrétní účinné látky. Aby nedošlo ke zničení nábytku, musíte se řídit těmito doporučeními:

 1. Nelze použít látku, pokud neexistuje přesná jistota, jak na ni materiál reaguje.
 2. Nepoužívejte žíraviny v uzavřené místnosti. Vydávají toxické výpary, které mohou způsobit otravu.
 3. Chemikálie by neměly být používány k odstraňování zbytkového lepidla, které se dostalo na nádobí používané k vaření nebo skladování potravin.
 4. Nejdříve musíte použít lidové metody, které se na povrchu nábytku chovají šetrně a teprve pak přistoupit k použití agresivnějších látek.
 5. Vždy pro čištění velkých povrchů by měl být vybraný prostředek testován na malém prostoru a během několika minut následovat reakci materiálu. K tomu, po použití léku, musíte otřít povrch a podívat se na jeho stav.

Při čištění nábytku je důležité dát ho na rucegumové rukavice. Zabraňují podráždění a chrání pokožku před poškozením. Je obzvláště důležité, abyste při práci s louhy používali bezpečnostní opatření.

Závěr

Sušené superglue je velmi obtížné seškrabovat nábytek. To často zahrnuje použití nebezpečných chemikálií. To by mělo být provedeno se všemi preventivními opatřeními. Současně je důležité vzít v úvahu zvláštnosti kontaminovaných povrchů a používat pouze vhodné prostředky pro čištění.