6 nečekaných způsobů použití hořčice!

Hořčice je v každém domě, ale ne každá hosteska ví, jak ji používat v domácnosti. Dokonce i naši předci, než se objevili moderní čisticí a mycí prostředky, použili tento úžasný nástroj, ale ukázalo se, že má širší záběr.

Výhody hořčice

Hořčice není jen horké koření, které zlepšuje chuť k jídlu a aktivuje metabolismus. Samotná rostlina je sideratome, často se pěstuje, aby odpuzovala škodlivý hmyz. Řezané rostliny se používají jako vrchní obvaz pro zahradní plodiny nebo jako krmivo pro hospodářská zvířata. Prášek je schopen eliminovat nepříjemný zápach, otřít mastnotu skvrny od oblečení. Mohou umýt nádobí a prát prádlo. Suchá hořčice také obnovuje krásu vlasů, má pozitivní vliv na kůži, má léčivý účinek.

Prášek z hořčice v kuchyni

Mnoho lidí stále myje nádobí s hořčičným práškem, protože má oproti chemickým detergentům několik výhod:

 • přírodní kompozice, která nepoškozuje pokožku rukou;
 • účinný, vypere tuk i ve studené vodě;
 • nákladová efektivita, nízké náklady a nízká spotřeba finančních prostředků;

Použijte ji poměrně snadno. Prášek můžete zředit vodou do stavu kaše a pak je otřít houbou a poté opláchnout teplou vodou. Některé ženy v domácnosti ji ve stejném poměru mísí s jedlou sodu, dají ji na houbu a položí na nádobí a pak ji omyjí. Je dobře opláchnut vodou, nevyžaduje další oplach nádobí, snižuje spotřebu vody. Také s pomocí hořčice, můžete umýt sporák nebo mastnoty skvrny na dlaždice.

Zajímavé!​​

Hořčice obsahuje éterické oleje, které příznivě ovlivňují fungování imunitního systému.

Hořčice místo prášku

Sušina je vhodná jak pro ruční tak pro praní v pračce. V něm nejsou žádné parfémy, nevyvolávají alergické reakce, což je velmi důležité při mytí dětských věcí. Praní silně znečištěného prádla pomůže předehřát v horké vodě s přídavkem hořčice. K tomu se voda zahřeje na 60 stupňů, prášek se v ní zředí, pak se věci nasáknou do roztoku a nechají se vychladnout. Poté, co se věci vymačkaly, vložte do pračky a myjte ve standardním režimu.

Pro praní v psacím stroji sto gramů práškunalije se na prádlo, pak se pravidelně promyje. Hořčice je vhodná k praní jemných předmětů z hedvábí nebo vlny. Je také vhodný pro ruční mytí, proto se v 5 litrech vody rozpustí padesát gramů prášku. Při použití hořčice mají věci lehkou, svěží vůni.

Hořčice v boji proti skvrnám

Tento zázračný prostředek dokonale zvládne mastné skvrny. Bude však obtížnější otřít znečištění z bavlněných předmětů, možná budete muset tento postup několikrát opakovat. Na jiných typech tkaniny hořčice prášek funguje dobře. Tenká vrstva se nalije na skvrnu a počká, až se tuk vstřebá, pak se očistí štětcem a pak se na stejné místo nanese hořčičná drť s vodou. Po asi 40 minutách se předmět promyje a promyje obvyklým způsobem.

Jak se zbavit nepříjemného zápachu hořčičným práškem?

Pokud nepříjemný zápach pochází z nádobí, je třeba jej otřít práškem a poté opláchnout v teplé nebo horké vodě. Tkaninové sáčky naplněné hořčičným práškem se vyrovnávají s vůní ve skříních nebo skříních. Jsou rozloženy v nábytku a za pár dní zmizí nepříjemný zápach.

Hořčice v kosmetickém průmyslu

Mnoho dívek používá pouze přírodní složky pro péči o obličej a vlasy. A hořčice je poměrně dobře známým lékem, nezpůsobuje alergie, nemá téměř žádný zápach a má pozitivní vliv na celkový stav vlasů. Také přispívá k regeneraci kůže a odstranění mastného lesku.

Snadno nahradit šampon

Chcete-li mít krásné a dobře upravené vlasy, není nutné kupovat drahé šampony. Můžete si umýt vlasy běžným hořčičným práškem naředěným vodou.

Složky:

 • 2 lžíce hořčice;
 • 1 litr vody;

Příprava a použití:

Prášek se rozpustí v litru teplé vody a výsledný roztok se důkladně promyje. Jako kondicionér jsou perfektní odvar nebo infuze na bázi kopřivy. Při pravidelném používání budou vlasy zdravější a silnější.

Důležité!

Hořčičný prášek léčí pokožku hlavy, systematickým použitím pomůže zbavit se lupů.

Maska na obličej

Základem pro výrobu masky bude hořčice, vyživuje pokožku a pomáhá se zbavit akné.

Složky:

 • 1 polévková lžíce. Já lžíce hořčičného prášku;
 • 0,5 tsp. olivový olej;
 • trochu vody;

Příprava a použití:

Všechny složky nutriční masky jsou důkladně promíchány a naneseny na pokožku obličeje. Nechte působit 5-7 minut a poté opláchněte teplou vodou nebo bylinnou infuzí. Před použitím se doporučuje zkontrolovat masku na kůži zápěstí, pokud nedochází k podráždění, může být aplikován na obličej.

Použití hořčice na parcele

Roztok hořčičného prášku lze použít nejen v každodenním životě, ale také v zahradě. Pomůže chránit výsadbu před nebezpečnými škůdci, jako jsou:

 • slimáky;
 • mšice;
 • roztoč;
 • přísavky;

Za tímto účelem se rozpustí 100 g hořčice v 10 litrech vody, potom se výsledným roztokem postříkají rostliny. Půdu můžete posypat také v místech hromadění hmyzu pomocí tenké vrstvy suchého prášku.

Mnoho zahradníků pěstuje pikantní rostlinu poblíž plantáží s rajčaty, bramborami a luštěninami. Odpuzuje škůdce, přitahuje žížaly a má pozitivní vliv na půdu, uvolňuje ji a obohacuje ji kyslíkem. Řezaná rostlina může být aplikována na půdu jako hnojivo.

Hořčice je také vynikající jako krmivo pro zvířata. Má vysokou nutriční hodnotu, rovná se smíšenému krmivu. Obsahuje velké množství bílkovin, je také bohatý na vitamíny. Při přípravě na zimu se mísí s jinou trávou.

Závěr

Suchá hořčice je jednoduše nenahraditelná, používá se v každodenním životě i na zahradě. Nedělejte si bez něj při výrobě domácí kosmetiky. Rostlina má také širokou škálu aplikací, může být využita ke zlepšení složení půdy, odvrácení škůdců a dokonce i krmení hospodářských zvířat.