6 tipů pro péči o kožený nábytek

Po dlouhou dobu kožený nábytek nevychází z módy a je nedílnou součástí obývacího pokoje. Kůže je trvanlivý a krásný materiál pro výrobu pohovek, ale vyžaduje určitou péči a péči. Tento článek podrobně popíše podmínky, za kterých by pohovka měla být v dobrém stavu po mnoho let.

Nejdůležitější pravidla pro péči o kožený nábytek

  • Je velmi důležité udržovat vlhkost v místnosti, protože ovlivňuje dobu používání kožené pohovky. Při ovládání pohovky v příliš suché místnosti může dojít k prasknutí koženého čalounění.

Je velmi snadné poškodit pokožku ostrými předměty nebo agresivními prostředky. Kožený nábytek by měl být umístěn někde ve vzdálenosti 1,5 m od topných těles a radiátorů.

  • Je nezbytné vyhnout se použití některých kapalin, které mají nepříznivý vliv na kožený nábytek. Než začnete čistit pohovku před nečistotami sami, měli byste nejprve zjistit, jaké prostředky jsou k tomuto účelu povoleny.

Tip!

Pokud však existuje příležitost, je nejlepší dát produkt do rukou odborníků. Mají k tomu vše, od vybavení až po čistící prostředky.

  • Pokud se z jakéhokoli důvodu objeví na pohovce pohovka, nemusíte k tomu použít silné prostředky. Účinek tak může být obrácen, protože horní ochranná vrstva čalounění bude po vypráníco kůže ztratí svůj přirozený lesk a krásnou barvu.
  • Ve specializovaných prodejnách dnes existuje obrovské množství různých nástrojů pro péči o kožený nábytek.
Tip!

Aby kůže trvala déle, je nutné ji pravidelně ošetřovat ochrannými látkami.

  • K čištění koženého nábytku nemůžete použít parník, jako u běžného čalouněného nábytku. Aby se zabránilo vniknutí prachu do koženého čalounění nábytku, je nutné jej pravidelně otírat vlhkým hadříkem.
Důležité!

Pokud se mastné kapaliny dostaly na kožený nábytek, je nutné je opatrně vyjmout ubrouskem. Hlavní věc je, aby to tak, že kapalina není vtírá do kůže.

Existují speciální odstraňovače skvrn na trhu, které pomohou zbavit se skvrn na koženém nábytku poté, co dostane barevné tekutiny. Díky nim bude možné rychle a efektivně odstranit skvrny ze šťávy rozlité na nábytek nebo kávu.

Při použití koženého nábytku by měla být opatrná, protože špatný přístup k němu může být škrábance. Pokud dům má děti a zvířata, kožená pohovka není nejlepším řešením pro dům.