Chladné způsoby, jak umýt dlaždice tak, že nejsou žádné pruhy.

Dlaždice na podlaze - jeden z nejběžnějších nátěrů v obytných a nebytových prostorách. Bude však sloužit období zaručené výrobcem, pouze pokud budou dodržována všechna doporučení péče.

Příčiny znečištění

Skvrny musí být vyčištěny s ohledem na příčinu jejich vzniku. Nejběžnější:

 • tvrdá voda. Po ní jsou rozvody;
 • prací prostředek, který není zcela vymyt. To je důvod, proč je mnoho ošetřeno obyčejnou vodou;
 • tuk. Nejdříve musíte odstranit skvrnu a po umytí celé podlahy, aby nezůstaly stopy tuku po celém povrchu;
 • špinavý hadr. Mělo by být pravidelně a velmi pečlivě vypláchnuto;
 • špinavá voda. Je nutné ji pravidelně měnit, jinak, když budou podlahy suché, zůstanou špinavé kapky a vše musí zcela umýt.

Pravidla péče

Čištění začíná suchým sběrem odpadků. K tomu můžete použít vysavač, kartáč nebo metlu. Zvláštní pozornost je třeba věnovat švům. V nich je zanesen prach.

Poté otřete skvrny. V případě potřeby můžete tento speciální prací prostředek použít. A teprve po té mytí celého povrchu.

Poslednífáze - dávat lesk. To samozřejmě neplatí pro matné podlahy. Použijte pro to můžete domácí chemikálie a lidové prostředky.

Poradenství!

Po umytí počkejte, až bude podlaha suchá, a podívejte se na ni z různých úhlů. Pokud jsou nedostatky, je lepší je okamžitě odstranit, než čekat až příště.

Jak prát

Keramické dlaždice mají odlišný povrch a od tohoto, a nikoli pouze od povahy znečištění, závisí na tom, jak bude čištění prováděno.

Staré skvrny lze odstranit standardními rozpouštědly obsahujícími aceton, benzín atd. Ale musíte se ujistit, že nepoškozují podlahu. K tomu proveďte test na nenápadném místě.

Zvláštní péče při čištění vyžaduje dlažbu s matným povrchem. Dokonce i když vypadá hladce, je vlastně drsná. A v nesrovnalostech, jako jsou částečky nečistot, přetrvávají velmi. Během mytí takové podlahy musí být obzvláště opatrný, aby se odstranily nečistoty a prach, a nepoužívejte prášky a jiná brusiva. Jinak se objeví zákal, který nelze odstranit.

Chemikálie pro domácnost

Není nutné nakupovat speciální výrobky pro mytí obkladů a dlažeb. Obvyklý prostředek na mytí nádobí velmi dobře zvládá odstraňování mastných skvrn. Stačí použít několik minut. Tvrdá strana houby je však nebezpečná. Mohou zůstat mikrotrhliny, které budou stále více a více.

Silnýznečištění dokonale odstraňuje gel pro mytí dřezů a toaletních mís. Rovněž je třeba jej na chvíli aplikovat na povrch a pak se opláchnout velkým množstvím vody.

Skvrny z kečupu, kávy, čaje nebo krve se odstraňují sódou. Je nutné promíchat s vodou do stavu kaše a aplikovat na místě po dobu 3-5 minut.

Poradenství!

Odstraňte skvrnu nanesenou na skvrnu běžným mokrým ubrouskem.

Je-li dlaždice pokryta glazurou, je nutné pro ni zakoupit speciální nástroj obsahující tmel. Poté, co provedete suché čištění, stačí odstranit skvrny a vyčistit podlahy, rozpustit v souladu s pokyny. Mastic pomůže nejen poskytnout lesk, ale také vytvořit ochranný film, který usnadní další praní.

Ze všech domácích chemických výrobků určených k mytí dlaždic se ženy v domácnosti opravdu líbí:

 • ticho. Dokonale odstraňuje skvrny, odkazuje na možnost rozpočtu;
 • Amway. Drahé, ale velmi účinné;
 • Pane Propper. Lze použít pro odstraňování skvrn a pro mytí celé podlahy. V prvním provedení je nutné aplikovat znečištění na místo, a ve druhé, zředit vodou v souladu s pokyny.

Pozor!

Melaminová houba dokonale čistí dlažbu na podlaze a dlouhodobě zajišťuje čistotu povrchu.

Lidové léky

Využití improvizovaných prostředků čištění může dosáhnout výsledku ne horšího a někdy lepšího než domácí chemie.

Nejčastěji:

 • amoniak.Dokonale odstraňuje nečistoty, trvale dodává lesk dlaždicím. Lze použít po předběžném čištění odpadků a stírání. V kbelíku sotva teplou vodou rozpusťte lžíci amoniaku, navlhčete hadr a důkladně otřete podlahy;
 • ocet. Platí také po předčištění. K přípravě roztoku se zředí 100 ml octu nebo 10 ml octové esence do kbelíku s vodou;
 • křída s papírem. Vhodné pouze pro lesklé dlaždice. Je nutné připravit roztok syté bílé barvy, otřít podlahy a pak je otřít papírem, aby se získal lesk;
 • kyselina citrónová. Skvělá volba pro expresní čištění. Je třeba zamést. Nalijte roztok ze špetky citronu a litr vody do spreje. Nastříkejte na podlahu a otřete suchým hadříkem nebo mopem.

Důležité!

Při práci s výše uvedenými prostředky je nutné používat ochranné rukavice a nejlépe masku.

Co nelze prát

Dlaždice - materiál je trvanlivý a praktický. Pokud je však péče špatná, život se několikrát sníží. Nelze umýt dlaždici:

 • s použitím mýdla. To je první věc, kterou si pamatujete. V mnoha zdrojích existují protichůdné tipy. Ale mýdlo zanechává nejtěžší skvrny. Po umytí budete muset odstranit nejméně 5-8 krát čistou vodou;
 • prášky s brusnými částicemi. Poškozují povrch. Od první chvíle, i několik setkrát to nebude znatelné, ale po roce a půl se trhliny stanouviditelné pouhým okem. Ano, znečištění bude těžší odstranit pokaždé;
 • tvrdá škrabka nebo plovák. Důvod je stejný, jak je popsáno výše;
 • bělost. Tento nástroj se často používá k mytí dlaždic, ale pouze bílé. Zbytek může způsobit rozvod a zákal.

Jak umýt dlaždice, aby se leskly?

K tomuto typu podlah lze přidávat třpyt pomocí speciálních chemikálií pro domácnost, které obsahují tmel, jakož i roztok kyseliny citrónové, amoniaku nebo octa. Je však třeba mít na paměti, že zneužívání těchto nástrojů by nemělo být zneužíváno. Nepříznivě ovlivňují stav kloubů dlažby.

Řešení alkoholu je v tomto ohledu bezpečnější. Pro 4 litry teplé vody je třeba vzít 125 ml alkoholu a navlhčit hadr ve výsledné směsi, pečlivě otřete čistou podlahu.

Jak mohu obnovit po opravě?

Před prováděním oprav by měl být povrch podlahy co nejvíce chráněn před veškerou možnou kontaminací. Ale přesto, když budete muset provést důkladnější čištění než obvykle.

Silikonový tmel nebo lepidlo můžete odstranit z dlaždic pomocí roztoků amoniaku. Jsou prodávány ready-made v železářství. Stačí jen navlhčit kus látky a otřít skvrnu. Některé domácí chemikálie určené k odstranění komplexních kontaminantů budou také fungovat, zejména pokud obsahují rozpouštědlo.

Stopy základního nátěru nebo cementu se odstraňují novýmřešení. Je to úžasné, ale opravdu to funguje. Stará skvrna se rozpouští a je velmi snadné ji otřít běžným hadrem.

Dlaha může být omyta čistou vodou. Hlavní věcí není zpoždění čištění. Dokud se horní vrstva nezačne odlehčovat, bude injektáž odstraněna tak snadno, jak je to možné.

Tipy

Při výběru dlaždice jako podlahové krytiny byste měli být připraveni na pravidelné čištění. Je mnohem snazší udržovat čistotu než trávit spoustu času a úsilí při čištění příliš špinavých podlah a tvrdých skvrn.

Je velmi výhodné používat papírové ručníky. Pokud otřete nečistoty najednou, nebude se od ní rozvod a nebudete muset umývat celou podlahu.

Je naprosto nezbytné, abyste při koupi dlaždice získali radu od prodávajícího, jak se o ni starat.

Obklady na podlaze nesmějí během tolika let ztrácet svůj původní vzhled. Hlavní je poskytnout jí řádnou a pravidelnou péči.