Způsoby, jak umýt dlaždice po opravě

Oprava je vždy událost. Ale radostné nebo problematické záleží na tom, jak rychle a úspěšně zvládnete čištění. Lakování, nátěry, jiné stavební směsi zanechávají špinavé stopy, je třeba je rychle omýt, aby byl obydlí aktualizován. Speciální péče vyžaduje dlažbu - po opravě obkladů a dlažeb nepokrývá dlažba nebo porcelán. Proto se s nimi začneme zabývat.

Je zřejmé, že každý druh znečištění vyžaduje své vlastní prostředky. Navrhujeme přechod od jednoduchých ke složitým, to znamená, že na dlaždici budeme zkoumat různé druhy skvrn a jak je odstranit.

Odstranění stavebního prachu

Dlažbu lze po opravě snadno vyčistit ze stavebního prachu. To bude vyžadovat měkké hadry a teplou vodu. Povrch dlaždice bude muset být několikrát umyt, okamžitě naladit. A udělejte to takto: umyjte dlaždice hadry a čistou vodou, počkejte, až úplně vyschne. Opakujte postup, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku. Obvykle pro absolutní čistotu stačí vodu měnit dvakrát až třikrát.

Při znečištění stavebním prachem nezáleží na tom, jaký materiál budete umývat - keramické obklady na stěně v koupelně nebo kuchyni, nebo porcelánové dlaždice.povrch na podlaze. Voda je v každém případě nejlepším pomocníkem.

Důležité! Pro urychlení procesu a vynikající výsledky použijte kapalný čisticí prostředek, který se přidává do vody. Nejznámější z této řady domácích chemikálií - Mr. Nemusí se ani umýt.

Pokud je prach uvíznutý ve švech mezi dlaždicemi, použijte zubní kartáček. S jeho pomocí bude možné vyčistit těžko přístupná místa.

Vymyjeme barvu

Situace je složitější s nátěrem. Nejjednodušší způsob, jak se vyrovnat s čerstvými stopami: pokud náhodou narazíte na barvu, je třeba ji rychle otřít měkkým hadříkem, to je vše. Pokud jste zaváháni, nebude to tak snadné smazat sušenou barvu z dlaždice nebo porcelánu.

Ačkoli existují samozřejmě způsoby. Zde jsou:

  1. Barvy na vodní bázi by měly být dobře navlhčeny a opláchnuty.
  2. Čerstvé stopy olejové barvy lze odstranit rostlinným olejem.
  3. Staré skvrny od barvy se odstraňují z dlaždice rozpouštědlem. Chcete-li vyčistit obarvené dlažby, zkuste je nejprve odstranit mechanicky - pomocí ostří, plsti nebo smirkového papíru a pak je omyjte čistou vodou s přídavkem miskového gelu.

Odstraňte lepidlo, spárovací hmotu, základní nátěr

Pokud po položení dlaždice na něm zůstanou pásky ze silikonového lepidla, opatrně odstřihněte zbytky ostrým ostřím nebo nožem. Malé zbývající stopy se dobře rozpouštějí za pomoci bílého benzínu, benzínu nebo petroleje.

Důležité! V procesu práce s hořlavýmikapaliny dávají pozor na bezpečnost! Práce v masce a rukavicích, v každém případě, nekuřte, a nesvítí plynový sporák!

Po opravě se na skvrnách na dlaždicích ponechají stopy injektáže. Pokud se dlaždice omyjí vodou s přidáním nádobí, zmizí. Základní nátěr se odstraní acetátovou esencí, stejně jako mýdlovou vodou. Odstraňte staré základní skvrny na podobném základě: naneste trochu čerstvého základního nátěru na staré místo, vyčkejte, opláchněte mýdlovou vodou.

Pokud nebylo možné po opravě odstranit skvrnu na dlaždici, „přesušte“ ji přes noc. Skvrnu zakryjte vlhkým hadříkem po celofánu. Během noci, skvrna změkne a omyje snadno.

Další asistenti

Různé výrobky s chlorem pomáhají čistit kachlové povrchy vysoké kvality před nečistotami. K tomu se na mokré dlaždice nanese roztok bělidla z postřikovače, počká se několik minut a opláchne se vodou.

K čištění dlaždic a porcelánových dlaždic lze použít také známý odstraňovač skvrn, čpavek. K tomu, rozpustit 2 lžíce čpavku v litru vody a pokračovat k čištění. Zvláště znatelné znečištění bude třeba řádně otřít. Po úpravě čpavku vypadá dlažba velmi atraktivní - na ní nejsou žádné skvrny, objevuje se lesk.

Konečné promývání dlaždice po opravě se provádí po odstranění různých skvrn. Nabízíme seznámení se s metodami starší generace. Vlastnost našich fondůBabičky - dostupnost rozpočtu a úplná absence agresivních chemikálií.

Nasměrujte lesk

Budeme používat pouze materiály šetrné k životnímu prostředí:

  1. Mýdlo na prádlo.
  2. Ocet nebo kyselina citrónová.
  3. Pití sody.

Při výběru mýdla na prádlo myjte dlaždice připraveným mýdlovým roztokem. K tomu, mýdlo a rozpusťte v čisté vodě. K mytí použijte měkký hadřík, houbu nebo hadřík z mikrovlákna.

Acetické řešení přispěje ke zvýšení lesku a novosti. Výpočet znamená - 2 lžíce na 500 ml vody. Po umytí mýdla otřete dlaždici „kyselá“, bude svítit. Ocet lze nahradit kyselinou citrónovou. Výsledek bude stejný a voní příjemněji. Přesněji řečeno, necítí vůbec.

Soda je jako detergent nezbytná. Odstraňuje malé a velké nečistoty, pomáhá rozpouštět tuk, činí téměř novou. Pro běžné mytí postačuje 2% roztok sody, ale pro mytí po opravě je lepší:

  1. Před čistěním řádně navlhčete dlaždici.
  2. Vyčistěte suchou sodu aplikovanou na houbu, hadr, atd.
  3. Namočte mokrý kartáček do suché sody a zpracujte švy.
  4. Po opláchnutí opláchněte čistou vodou.

Při současném čištění je vhodné dlaždice umýt okny. Je vhodné sprej je, výsledek je vynikající. V zásadě platí, že všechna řešení, která se používají pro mytí skla, jsou vhodná i pro obklady s dlažbou. Rozdíly pro lesklý a matnýžádné nátěry

Trochu o materiálech pro čištění. Do tohoto procesu jsou úzce zapojeny ubrousky z mikrovlákna, bambusu, houby ve všech variantách. Doporučujeme věnovat pozornost houbě melaminu. Tento materiál má úžasné vlastnosti, čím méně úsilí děláte, tím lépe „funguje“. To znamená, že když používáte melaminovou houbu, není nutné dlažbu opravdu třít, je snadné „chodit“ na povrchu. Žádný rozvod, žádný chuchvalec, žádná špína nezůstane.