8 život hacking pro odstranění rzi

Chcete-li odstranit rez, můžete vyzkoušet neobvyklé nástroje, jako je kyselina citrónová, citronová šťáva, jedlá soda, a dokonce i Coca-Cola. V závislosti na tom, na kterém povrchu se snažíte odstranit rez, některé nástroje mohou fungovat lépe než jiné. Zde jsou naše nejlepší tipy na odstranění rzi.

Ocet

Jednou z nejlepších metod odstraňování rzi je použití octa. Vezměte hadřík a namočte jej do octa a poté otřete skvrnu rzi. Pokud jsou šrouby nebo něco, co je odnímatelné, rezavé, odšroubujte je a přidržte v octové misce. Jablečný ocet funguje nejlépe pro tento účel, ale bílý ocet je také účinný.

Tip!

Uchovávejte díly v roztoku po dobu 1 dne. Nechte ocet udělat svou práci.

Citronová šťáva

Pokud neodšroubujete rezavý díl, například šroub nebo matici, pak jedním z nejjednodušších způsobů, jak odstranit rez, je použití soli a citronů. Vezměte sůl a posypte ji na rezavou plochu. Pak zmáčkněte citrónovou nebo limetkovou šťávu přes slanou, rezavou skvrnu. Další, nechte to na pár hodin.

K odstranění rzi použijte ocelovou houbu nebo jinou texturovanou látku. Můžete také použít citrónovou kůru odstranit rez bez poškození kovu.

Viz také

Jak odstranit žluté skvrny z bílého oblečení doma: z potu v podpaží

Jedním z problémů spojených s hojným pocením je výskyt žlutých skvrn na oděvu. Výrazně kazí ...

Coca-Cola

Dalším nástrojem, který lze použít k odstranění rzi, je Coca-Cola. Pokud vám žádná z předchozích metod nevyhovuje, použijte tento postup. Namočení rezavé položky v koksu přes noc bude nejlepší způsob, jak zcela odstranit rez.

Tato sóda ničí rzi v důsledku jejích kyselých vlastností. Po odstranění rzi důkladně opláchněte předměty pod tekoucí vodou.

Soda

Jedlá soda může být smíchána s vodou, aby se vytvořila rezavá pasta. To může být jeden z nejlepších způsobů, jak jste kdy použili k odstranění rzi. Vložte pastu na zubní kartáček a otřete skvrnu rzi. Pastu nechte několik hodin namísto rzi. Pak o něco více.

WD-40

WD-40 může pomoci zbavit předmět koroze, je nejúčinnější při použití na kov. Nastříkejte WD-40 na skvrny rzi a počkejte několik minut.

Poznámka!

Aerosol proniká do těžko přístupných míst a rozpouští kovovou sloučeninu rzí. WD-40 také pracuje s odstraňováním rtěnek nebo inkoustových skvrn z látky.

Viz také

Jak umýtrez s bílým oblečením

Skvrna zrezivělého kovu je nepříjemným nedorozuměním, které znemožňuje nosit věc. Zvláště když přijde ...

Kyselina citronová

Kyselina citrónová je jedním z nejlepších činidel odstraňujících rez. Namočte kus rezavého kovu do kyseliny citrónové a nechte jej několik hodin nebo přes noc.

Další způsob, jak odstranit rez, je otřít rzi hadříkem namočeným v kyselině citrónové, i když to nebude tak účinné jako první způsob.

Nafta

Namáčecí nástroje nebo díly v motorové naftě jsou jedním z nejjednodušších způsobů, jak odstranit rez. Olej v motorové naftě bude mazat kov a odstraňovat korozi, pokud budete díly delší dobu namočit. Poté, co rez zmizí, otřete část a opláchněte ji vodou.

Viz také

Jak prát třešňovou šťávu z oděvů

Ovoce třešeň je velmi šťavnatá, sytě sytě zbarvená v důsledku zbarvení pigmentů v jeho složení, takže šťáva ...

Zubní pasta

Existuje spousta života hackování pomocí zubní pasty. Také, zubní pasta je na seznamu nejlepších způsobů, jak odstranit rez, protože to funguje dobře, když je smíchán s jedlou sodu. Pokud smícháte zubní pastu s jedlou sodu, můžete touto pastou účinně odstranit rez z mnoha povrchů. Jednoduše naneste látku na kartáček nebo hadřík a otřete.koroze, dokud nezačne vyblednout.

Všechny tyto složky a metody vám pomohou odstranit rez. V závislosti na tom, kde je skvrna rzi, mohou být některé z těchto metod užitečnější pro namáčení nebo čištění. Doufám, že se vám podaří najít řešení a rychle se zbavit trvalých skvrn!