Co je holofiber: co je materiál, klady a zápory

Plnicí holofiber přišel na trh v roce 2005. Soutěžil s již známými ohřívači a předčil je v kvalitě a praktičnosti. Dobré vlastnosti a nízká cena materiálu umožňují použití v různých průmyslových odvětvích. Aplikace je možná při stavebních pracích, v oděvním průmyslu, v každodenním životě. Dutá vlákna, která jsou základem materiálu, jsou pružná a elastická. Nejsou deformovány, nehromadí nečistoty a jsou neutrální vůči cizím pachům.

Co je holofiber

Jedná se o syntetickou netkanou textilii. Skládá se z dutých vláken zkroucených do elastických spirál. Speciální výrobní technologie dodává trvanlivosti plátna. Materiál má požadovaný tvar, nerozlomí se v ohybu. Při narovnávání se smršťuje a snadno nabírá svůj původní tvar. Podle typu izolace, jako je dolů nebo bavlna. Ale podle vlastnostítyto materiály překonává. Holofiber dobře šetří teplo a rychle schne. Je měkká, lehká, má jinou hustotu. Tyto vlastnosti umožňují používat materiál v mnoha oblastech.

Plnicí vlastnosti

Materiál nepotřebuje křehkou péči. Je odolný a elastický. Vystavení světlu a teplotním extrémům neovlivňuje výkon. Výrobky z netkaných textilií neabsorbují pachy a nemění tvar po umytí. Při intenzivním odstředění můžete věci umýt při 80 ° C.

Na trhu existují tři druhy materiálu.

 1. Tuhé prádlo - pro šití zimního oblečení.
 2. Ve formě desek - pro stavebnictví.
 3. Ve formě kuliček - pro vycpávky polštářů a přikrývek.

Plnivo je vhodné pro šití dětského zimního oblečení. Nezpůsobuje podráždění, netoxický. Na rozdíl od jiných syntetických materiálů je holofiber odolný vůči hoření. Díky speciální úpravě nedovolí šíření plamene. Proto se používá při šití pracovních oděvů pro hasiče, pracovníky čerpacích stanic.

Holofiber: výhody a nevýhody

Mezi výhody poznámka: hypoalergenní materiál, dobrá prodyšnost. Životnost i při pravidelném mytí je nejméně sedm let. Svrchní oděvy, šité použitím holofiberu, mají zvýšenou pevnost. Je pohodlný venku, při teplotách do - 25 ° C. V teple se díky dobré prodyšnosti materiálu vylučujepřehřátí. Je to důležité pro dětské oblečení.

Nevýhodou je cena. Materiál je dražší než jeho hlavní konkurent - sintepon. Cena za 1 metr netkané textilie se pohybuje od 100 do 300 rublů. Cena závisí na tloušťce a hustotě materiálu. Druhým bodem je, že holofiber dobře neabsorbuje vlhkost. Při stavbě tohoto momentu je to považováno za pozitivní. Vlhkost nezůstává, což vylučuje výskyt houby na stěnách budovy.

Poznámka!

Ohřívač oděvů dobře pracoval v chladném období. Ale v mokrém a větrném počasí bude takové oblečení nepříjemné.

Rozdíly mezi holofiberem a jinými materiály

Většina společností dává přednost použití holofiber jako plniva. Proč se takto doporučoval, jak se liší od jiných materiálů?

Jak se liší sintepon od holofibru

Mezi rozlišovacími vlastnostmi holofiberu, pokud jde o syntetický zimovník, se rozlišují:

 • pevnost. Vlákna syntetického zimního prostředku jsou navzájem spojena nebo tepelně spojena. Jsou paralelní a při mechanickém namáhání snadno zlomitelné. Vlákna holofibru jsou uspořádána chaoticky. Podstupují proces pájení, díky kterému je dosaženo maximální pevnosti;
 • na rozdíl od holofibru se syntetický zimovník nepoužívá ve stavebnictví;
 • sintepon těžší;
 • holofiber si zachovává svůj tvar, syntetický zimník je zatoulaný a deformovaný.
Viz také

Jak umýt polstrovanou bundu

Syntetická zimní bunda je praktická a pohodlná věc v oblečení, a to jak pro ženy, tak pro muže. Svrchní oděvy často ...

Když se zeptá, co je lepší: sintepon nebo holofiber, lze říci, že druhý je nadřazený svému konkurentovi mnoha způsoby. Samostatně izolovaný silikonizovaný syntetický zimič. Jedná se o materiál používaný jako výplň, ale odolnější. Udržuje svůj tvar, ale při mytí se může stát hrudkovitou. Nižší než holofiber, ale překonává obvyklou sintepon v charakteristikách.

Rozdíly od down a sintepukh

Down je přírodní izolant. Má vodoodpudivost a udržuje teplo dobře. Mezi jeho nedostatky patří: vysoká alergenicita, schopnost hromadit nečistoty a prach, klepat na hrudky při mytí. Z hlediska kvality je výrazně nižší než holofiber.

Umělá labuť je dolů - sintepukh, druhá pouze z hlediska síly a hustoty. Proto se nepoužívá ve stavebnictví. Ale je to poptávka na trhu textilní výroby. Jedná se o měkký elastický materiál. Používá se jako ohřívač pro zimní oblečení, jako podložka pro polštáře a přikrývky.

Jaký je rozdíl mezi tinsuleytem a holofiberem

Thinsulate - syntetický materiál. Pokud jde o parametry, je to v mnoha ohledech podobné holofiberu. Říci, že je lepší - pozlátko nebo holofiber je obtížné. Thinsulate je teplejší a praktičtější. Ale cena je vyšší. Materiál vyžaduje zvláštní péči a může být deformován v rozporu sdoporučené režimy mytí. Spotřebitelé častěji preferují holofiber, protože je méně náročný na péči a nižší cenu.

Holcon

Holcon se vyrábí na bázi holofiberu. Jedná se o dvě podobné materiálové charakteristiky. Hollofiber se vyrábí v různé hustotě a tloušťce, zatímco holcon má větší pevnost. Oba materiály jsou odolné a používají se v mnoha průmyslových odvětvích. Holcon, který má všechny stejné vlastnosti jako holofiber, je levnější.

Izolace ochranného krytu

Ruský vývoj, široce používaný v textilním průmyslu. Různé technické vlastnosti zahrnují: vlastnosti tepelného stínění, měkkost, objemnost, nehořlavost materiálu. Přístřešek se používá jako ohřívací oděv. Na rozdíl od produktů holofiber potřebuje materiál jemné čištění.

Polyuretan

Polyuretanová pěna nebo PU pěna je elastický elastický materiál. Čalouněný nábytek z polyuretanové pěny. Dobře drží tvar, rozděluje váhu. Ve srovnání s holofiberem je PPU v provozuschopnosti nižší. Kvalitní vlastnosti materiálu přetrvávají v průměru po dobu pěti let. Jeho cena je vyšší než náklady na holofiber. Nicméně, PPU je široce používán ve výrobě nábytku.

Poznámka!

Pro jemnou péči o materiály na trhu velký výběr speciálních nástrojů. Pečlivé promývání a použití vhodného prášku pomůže prodloužitživotnost výrobku.

Odrůdy náplně holofiberů

V závislosti na technologickém způsobu výroby se získají různé modifikace materiálu:

 • software. Jedná se o měkký elastický materiál. Odlišuje se v dobré propustnosti pro vzduch, nevytváří skleníkový efekt. Používá se pro šití dospělých a dětských oděvů;
 • médium. Jemný a měkký materiál. Používá se pro výrobu výrobků pro děti do jednoho roku: deky, polštáře, nárazníky v postýlce;
 • pohodlí. Používá se jako polstrování;
 • volumetrics. Používá se k šití bund, bund;
 • tvrdé. Tvrdý materiál, udržuje dobře fixovaný tvar. Použijte jako čalounění na nábytek, výrobu matrací.

Různé druhy holofibru otevírají možnost jeho využití v různých průmyslových odvětvích.

Tam, kde se používá holofiber

Materiál použitý v oblastech, jako jsou:

 • ve stavebnictví, jako ohřívač. Vyžaduje požadovanou formu a přizpůsobuje se všem podmínkám. V dřevěných budovách izolace zabraňuje tvorbě plísní na stěnách;
 • v textilním průmyslu. Jako zimní oblečení topení. Neztrácí objem, a to ani po mnoha praních. Používá se jako náplň do polštářů a přikrývek, jako čalounění nábytku;
 • jako výplň v bundách a bundách. Výrobky s netkanou výplní udržují teplo dobře, lehké a praktické;
 • v každodenním životě. Použitá netkaná textiliepro vycpávky hraček, čalounění čalouněného nábytku. Odolnost proti ohybu a schopnost rozložení hmotnosti mají pozitivní vliv na dobu používání výrobku.

Jak se starat o výplň

Veškeré nečistoty lze snadno odstranit z holofiberu. Malé výrobky lze prát ručně. Saka, bundy pro dospělé a polštáře - v pračce při teplotě 30-40 ° C. To trvá polovinu tolik prášku, jako při mytí jiných věcí.

Přikrývky a objemné saka jsou nasáklé a omyty v koupelně ručně. Je důležité zvážit některá pravidla:

 • pro každý typ praní vezměte v úvahu vlastnosti horního materiálu. Na základě toho vyberte požadovaný režim;
 • měly by být použity tekuté prášky a gelové koncentráty;
 • v případě potřeby můžete použít jakékoli odstraňovače skvrn;
 • při mytí pouze výplně, předem vyjmuté z výrobku, je třeba ji vložit do povlečení na polštář se zipem. Vlákna Holofiber mohou stroj ucpat;
 • Při ručním mytí je nutné produkt dobře opláchnout, několikrát vyměnit vodu.

Věnujte pozornost!

Konvenční prací prášek se z vláken špatně promyje. Pro jeho odstranění potřebujete intenzivní opakované oplachování.

Při mytí saka lze do bubnu pračky umístit speciální koule . Pomohou odstranit všechny nečistoty z vláken. Výrobky, které mají holofiber na obložení, je lepší umýtodděleně. Tím se zvýší účinnost oplachování a zkrátí se doba schnutí.

Reference

Alyona

Toto je jedno z nejlepších plniv pro bundy. Není deformovaný, snadno se nosí, perfektně podtrhuje obrázek. Při mytí nejde zmást.

Natalia

Nosím holofiberovou bundu pro třetí sezónu. Ona vůbec neztratila své vlastnosti. Po umytí snadno, teple a rychle schne.

Elena
S tímto plnivem jsem si koupil deku. Zatímco jsem šťastný. Světlo, teplo. A nezpůsobuje alergie - pro mě je to velmi důležité, protože jsem alergický.

Závěr

Holofiber je všestranný a cenově dostupný materiál. Kvalitativní charakteristiky umožňují jeho využití v mnoha oblastech průmyslu. Výrobky z netkaného materiálu jsou lehké a teplé, nevyžadují zvláštní péči. Duté vláknité struktury neshromažďují prach a nečistoty, zabraňují rozvoji patogenních mikrobů. Veškeré nečistoty lze snadno odstranit a sušení netrvá dlouho.