Jak prát holofiber v pračce

Holofiber - syntetický materiál používaný jako izolace nebo výplň. Používá se při šití svrchních oděvů, polštářů, přikrývek, měkkých hraček. Výplň se vyznačuje elastickou strukturou, dokonale zadržuje teplo a nedochází k přirozenému poklesu. Proto je třeba vědět, jak umývat hollofiber v pračce a zda je ruční praní pro něj přijatelné, protože hlavním problémem je čištění horního materiálu výrobku.

Podmínky pro praní holofiberu

Holofiber se skládá z polyesterových spirálových vláken, která mají dutou strukturu. Taková konstrukce činí výplň trvanlivou a elastickou. Nezhlucuje se a zachovává si svůj tvar i po mnoha praních.

Poznámka! Vlákna holofibru jsou navzájem spojena speciální tepelnou metodou bez použití lepidel. Proto je toto plnivo považováno za netoxické, šetrné k životnímu prostředí.

Povlaky, saka a podestýlky ze syntetického plniva jsou proto hypoalergennímohou být používány lidmi s astmatem nebo jinými nemocemi. Polštáře a přikrývky se vyznačují vysokou tepelnou vodivostí, nezačínají roztoče. Hollofiber neabsorbuje vlhkost, takže nevyvíjí patogenní mikroorganismy. Výplň neakumuluje pachy.

Navzdory opatrnému přístupu jsou věci stále znečištěné a vyžadují čištění. Holofiber dokonale snáší praní i při vysokých teplotách. Při odstraňování znečišťujících látek je však třeba dodržovat následující pravidla:

 1. Je možné smazat výrobky s plnivem nejen rukama, ale i automatickým strojem.
 2. Každý kus obsahující holofiber je šitý z různých tkanin. Pro určení způsobu mytí byste měli pečlivě prostudovat štítek na výrobku. Pokud chybí informace o přípustné teplotě vody, umyjí se při teplotách nejvýše + 35 ... + 40 ° C.
 3. Výrobky na holofiberu lze odšroubovat a také lisovat v pračce při 1000 otáčkách.
 4. Je lepší zvolit kapalný koncentrát z detergentů již od roku 2006 Z izolace se dobře omývá. Při použití prášku musí být produkt opakovaně opláchnut, aby se zabránilo vzniku bílých skvrn na tkanině.
 5. Materiál, který je často vymazán, ztrácí své vlastnosti a formu. Proto malé zeminy doporučují čištění bez použití obecného praní.
 6. Věci s odolnými skvrnami jsou před mytím několik hodin před mytím měkkým kartáčkem nebo houbou namočeny v mýdlové vodě. Pokud to materiál dovoluje, platíOdstraňovač skvrn. Filler, neublíží. Poté se produkt opláchne a odešle do pračky.
 7. Aby se holofiber při mytí nepletl, do bubnu se vloží speciální kuličky. Nedovolí, aby se vlákna deformovala, zvýšila kvalitu praní.

Věci z holofiberu lze sušit bez předchozího lisování. Nepohlcuje vodu a rychle schne. Suché se doporučuje na čerstvém vzduchu, chráněné před přímým slunečním zářením. Uvnitř oděvu je umístěn mimo topná zařízení. Suší se v expandované formě, aby se zachoval její tvar.

Jak čistit věci z holofiberu

Holofiber udržuje vysokou teplotu, kterou nelze říci o látce, ze které je vyrobena. Volba teploty vody a způsobu mytí závisí na materiálu horní části pláště. Je nutné se zaměřit na informace výrobce, který obsahuje štítek.

Příprava vnějšího oděvu na praní

Nejčastěji jsou bundy vyrobeny z membránové tkaniny, pláštěnky, polyesteru nebo bologny. Pro jejich praní používají tyto látky:

 • mýdlo na prádlo;
 • gely a prášky pro jemné praní;
 • kapalný koncentrát;
 • práškový kyslík.

Důležité! Při volbě pracího prostředku se upřednostňuje ten, který nezanechává skvrny na tkanině a není ucpaný mezi švy.

Přípravná fáze zahrnuje tyto manipulace:

 • Plášť se zkoumá, aby se zjistilo, zda na povrchu nejsou žádné otvory, z nichždoba mytí vyjde výplň. Když jsou tyto otvory detekovány, musí být našity silným závitem.
 • Skvrny jsou odstraněny před praním, jinak se stanou ještě pevnějšími ve vláknech materiálu.
 • Odstraňte obsah kapes.
 • Jsou-li na oděvu části kožešin, jsou odstraněny nebo zabaleny do celofánu.
 • Bunda se otáčí naruby, knoflíky a zipy.

Mytí pláště membránového materiálu

Vymažte věci z membránové tkáně výběrem jemného režimu a teploty do + 40 ° C. Současně proveďte dvojité promytí a odpojte odsávání. Tento materiál čistěte pouze speciálními prostředky. Práškový prášek se nepoužívá, protože ucpává póry látky a neguje její vlastnosti. V extrémních případech můžete použít šampon na vlasy. Před praním je plášť namočený v roztoku detergentu na 1 hodinu. Poté vyčistěte houbou kontaminovanou oblastí a umístěte do bubnu. Plášť membránového materiálu je umyt a ruce, dodržuje stejná doporučení.

Poznámka! Šroubování membránové tkáně vede k roztažení nebo roztržení vláken. Nadbytečná vlhkost je proto odstraněna zavěšením oblečení na ramínkách nad vanou.

Výrobek sušte na větraném místě, mimo ohřívače. Venku je bunda umístěna na stinném místě tak, aby na ni nespadly sluneční paprsky. Suché věci z membránové tkaniny na bateriích by neměly být. Čisté oblečení se doporučuje ošetřit speciální impregnací.

76) Čištění oděvů z nečistotpolyester

Polyesterové bundy jsou prát v pračce a umývány. Nejprve se připravené oblečení namočí do mýdlové vody a nechá se 1-1,5 hodiny. Je zakázáno používat agresivní čisticí prostředky, aby se nezměnila barva látky. Vymazání polyesterových předmětů tekutým koncentrátem, as lépe se opláchne.

Důležité! Prostředky obsahující chlor by neměly být používány k odstraňování nečistot ze syntetické tkaniny.

Režim praní je nastaven na „delikátní“ nebo „rychlý 30“. Teplota vody by neměla překročit + 40 ° C. Syntetický materiál nelze žehlit, protože pod vlivem vysokých teplot se tkanina deformuje, na ní se objevují záhyby. Po otočení se bunda otřásá, narovná a zavěsí na závěs. Pro sušení takové věci by mělo být na dobře větraném místě, po odstranění přebytečné kapaliny. Současně je nepřijatelné vystavení přímému slunečnímu záření a topným zařízením.

Umyjte si kabát z pláštěnky a boloňské bundy

Pláštěnku lze prát ručně nebo v automatickém stroji. Hlavní podmínkou je, že teplota vody nesmí překročit + 45 ° C. Je lepší vypnout funkci odstředění, aby se tkanina nedeformovala. Bunda nemusí být zkroucená, protože to bude mít za následek nevratné záhyby na horním materiálu. Na čerstvém vzduchu je doporučeno suché zakrytí.

Pokud byla jako horní část bundy použita Boloň, takový výrobek se omyje pouze ručně. Teplota vody by měla být v rozmezí + 30 ... + 40 ° C. V tomto případě by věc neměla být zmačkána, protože na tkanině se snadno vytvoří záhyby.Aby se lépe odstranily nečistoty, plášť se 1 hodinu namočí do vody s detergentem. Zapečené manžety a límec se čistí měkkou houbou. Po promytí je produkt dobře opláchnut. Bolognská bunda není zkroucená a narovnána. Pak je zavěšena na ramínkách, aby se sklo samovolně protékalo.

Poznámka! Žehlení prádla je zakázáno. Můžete zkusit jemně páru, zakrytí povrchu vlhkým hadříkem.

Jak prát přikrývku a polštář s holofiberem

Při mytí podestýlky plněné holofiberem je třeba vzít v úvahu tyto nuance:

 1. Prádlo by mělo být bez poškození a volně umístěno v bubnu.
 2. Polštáře a přikrývky umývejte v delikátním režimu s extra mácháním.
 3. Optimální teplota vody je + 30 ... + 40 ° C.
 4. Výrobky jsou dobře snášeny lisováním.
 5. Pro praní použijte tekuté prací prostředky.
 6. Doporučuje se, aby do bubnu byly vloženy kuličky z polyvinylchloridu, což nedovolí deformaci plniva.
 7. Podestýlka se suší na vodorovném povrchu, občas šlehá a otáčí. Zrychlení procesu ohřevu není nutné.

Volba způsobu mytí polštářů a přikrývek holofiberem závisí na stupni znečištění, objemu výrobku a typu tkaniny. Například je výhodnější prát velkou deku ne strojem, ale ručně. To pomůže prodloužit životnost a zachovat tvar výrobku. Po několika strojích omývá na povrchu tkaninyobjeví se pelety a holofiber se změní na shluky.

Pro praní velkých předmětů je vhodná koupelna naplněná teplou vodou a saponátem. Deka může být zkroucena do slámy. Během praní se jeho hrany střídavě otáčejí buď z jedné strany, nebo z druhé strany. Za prvé, ložní prádlo je namočené po dobu 30 minut, ošetření kontaminovaných míst mýdlem na prádlo. Stávající skvrny se čistí štětcem s lehkými pohyby. Věci jemně deformují ruce a pečlivě opláchněte.

Důležité! Polštáře a přikrývky, které používají alergie nebo děti, by neměly být opláchnuty klimatizací.

Zkušení ženy v domácnosti nedoporučují mačkání a odšroubování ložního prádla. Před sušením se umístí do umyvadla, aby se z ní vypila většina kapaliny. Pak jsou polštáře a přikrývka položeny na rovném povrchu na teplém větraném místě. Během sušení jsou periodicky třepány tak, aby plnivo zachovalo správný vzhled a rychleji schne.

Jak vrátit původní formulář holofiber

Holofiber je odolný materiál, ale jeho časté praní ztrácí svou pružnost. Pokud je výplň deformována, následující metody vám pomohou vrátit se na předchozí svazek:

 • Bunda by měla být umývána v automatu s velkými tenisovými míčky.

 • Polštář nebo přikrývka by měla být vyříznuta, odstraněna výplň, chmýří se rukama nebo hřebenem velkým kartáčkem, pak vrácena a šita.

Poznámka! Pokud se vám nepodaří vrátit holofiberztracený tvar, lze jej snadno vyměnit za nový, který se prodává v téměř každé řemeslné dílně.

Užitečné tipy

Při péči o věci naplněné holofiberem odborníci doporučují dodržovat následující pravidla:

 1. Stačí jednou za rok prát vrchní oděv. Drobné půdy se čistí ručně. K tomu není třeba zcela ponořit věc do čisticího roztoku.
 2. Ložní prádlo by mělo být umýváno nejvýše dvakrát ročně.
 3. Aby se věci vydržely déle a měly krásný vzhled, je lepší je umýt ručně.
 4. Mytí výrobků holofiberem by mělo být plánováno na léto. Venku vysychají rychleji a ven.
 5. Pro urychlení procesu sušení lze na froté ručníky umístit prádlo a ložní prádlo. Dobře absorbují vlhkost, proto by se měly pravidelně měnit.
 6. Pro šití svrchních oděvů používají výrobci kvalitní materiál, který nevyžaduje žehlení. Ale pokud to bylo potřeba, ta věc se žehlila při teplotě ne vyšší než + 60 ... + 80 ° C. Je lepší použít žehličku s funkcí parního generátoru. Je nutné opatrně žehlit, protože při vysoké teplotě může dojít k deformaci výplně a poškození polyesterového oděvu.

Věci obsahující holofiber jsou měkké, teplé a neuvěřitelně pohodlné. Péče o ně není obtížná. Stačí dodržovat pravidla, která vám umožní dosáhnout vynikajícího výsledku. Udržet oblečení bezchybněje důležité zvážit všechny nuance mytí.