Houba a černá plíseň v koupelně? Dole s nimi!

Koupelna pro většinu lidí, a zejména pro ženy, je něco jako útočiště. Je to tam, kde můžete vyplavit veškeré denní bahno, zbytky únavy a jen tak se po náročném dni práce nebo stresu dobře uvolnit. Nicméně, takový lákavý úkol je poněkud komplikovaný, pokud je koupelna napadena ošklivou houbou nebo neméně ošklivou černou plísní - je to v takové nepříjemné čtvrti poněkud obtížné naladit se na pozitivní, nemluvě o tom, že se z ní znovu narodí! A pokud ano, pak boj proti houbám a plísním rezolutně nesnáší zpoždění!

Pro začátek by bylo hezké pochopit důvody jejich vzhledu.

Odkud pochází a jak lze zabránit?

Hlavní příčinou plísní a plísní na dlaždicích a stěnách koupelen je příliš vysoká vlhkost. A zvýšená vlhkost je zase způsobena faktory jako:

 • špatné větrání;
 • sušiče ručníků s nízkým výkonem a špatným odvodem tepla;
 • únik vody v kohoutcích, stejně jako ve spojích vodovodního systému;
 • kondenzace na vodovodním potrubí a kanalizaci. Zpravidla se tak stane, pokud jsou trubky i stoupací potrubí vyrobeny z litiny.

Ve skutečnosti to není tak těžké zabránit jeho vzniku - stačí, aby v koupelně nevznikly zvýšené podmínkyvlhkost.

Důležité!

A výměna litiny za plastovou, stejně jako ostatní kanalizační práce, je otázkou času a příležitosti. V každém případě je možné zabránit výskytu plísní.

 • Po horké lázni a po umytí v horké vodě vysušte vanu, zrcadlo a jiné povrchy. Kromě toho se po určitou dobu doporučuje držet dveře koupelny otevřené.
 • Skvělým způsobem, jak zabránit plísním v koupelně, je důkladné mytí dlaždic a stěn roztokem sody. Dostatečně jednou týdně a proporce jsou libovolné - hlavní je, že by neměly být žádné rozvody.

Pokud se houba již objevila ...

Je to škoda, ale nedá se nic udělat - jen proto, abychom se zbavili tak přitažlivého hosta, který navíc může být viníkem více než jedné nemoci.

 • Stěny koupelny, které byly napadeny houbou, by měly být natřeny speciální barvou obsahující antifungální látku hlubokého pronikání.

 • Černá plíseň, stejně jako houba, se „obává“ alkalického prostředí. Proto moderní detergenty, které neobsahují alkálie v tomto případě není možnost. Ale jednoduché mýdlo z tohoto nepříjemného problému účinně ulehčí. Mimochodem, dnes se prodává jak v kapalné verzi, tak i pro čištění prostor, a zejména pro koupelnu se důrazně doporučuje
 • .
 • Triviální bělidlo také pomůže. Měl by být zředěn vodou v poměru 1:10 a na gumových rukavicích vyzbrojen houbou naneste roztok na skvrny aošetřené plochy otřete vlhkým hadříkem.

 • Pokud by se případ obrátil velmi vážně, houba „vylezla“ pod dlaždici, nejúčinnějším způsobem, jak bojovat, by byla zásadní revize. Ve skutečnosti je vhodnější to udělat stejně - pak už nebude existovat žádná stopa od „hostů“. Dlaždice, tapety, barvy a jiné nátěry - to vše je nemilosrdně odtrženo.
Tip!

Stěny, přednostně se specializovanou sušičkou budov, musí být důkladně vysušeny. A teprve pak můžete začít vymalovat.

Kromě toho, zatímco opravy pokračují, nelze koupelnu používat kategoricky.

Teplo, čistota a suchost - je na nich, aby pořádek v koupelně zůstal zachován. Tam, kde jsou pozorovány, je houba zpravidla známa pouze z doslechu.