Jak malovat boty v jiné barvě doma

Boty z pravé kůže jsou trvanlivé, ale díky neustálému používání ztrácejí atraktivní vzhled, stín ztrácí jas, vnější povrch se opotřebovává. Situaci můžete napravit samo-malováním. Udělej to snadné, pokud znáte základní techniky barvení kožených výrobků. Pak budete moci vychutnat pár sezón nezávisle obnovena.

Jaké nástroje jsou potřebné pro barvení

Lakování kožené obuvi doma není možné bez nákupu kvalitních materiálů. Vlastní obnova bude vyžadovat:

  • přípravky pro čištění a odstraňování stop tuku z přírodní kůže;
  • houbička nebo pilník na nehty;
  • barvy pro barvení výrobků z kůže nebo tekutých usní různých odstínů;
  • kartáč, kartáč nebo houba;
  • stavební páska.

V obchodech s obuví můžete nakupovat všechny potřebné materiály. Neměli byste si vybírat barviva, která nejsou určena pro kůži a semišpříslušenství. Oni jen kazí věci. Při nošení na nové vrstvě trhlin.

Vhodná nátěrová hmota je ve formě pasty připravené k přímému použití na vodném nebo jiném základě. Na prodej jsou nátěrové hmoty ve formě prášku. Před použitím se zředí vodou nebo jinými prostředky za vzniku pasty.

Pokud není celý povrch obuvi nebo obuvi natřený, ale je třeba vyrobit pouze dekor, vhodnou je akrylová barva na boty. Odstín barvy je vybrán v souladu s existující barvou páru nebo mírně tmavší.

Příprava obuvi pro barvení

Před barvením kožené obuvi musí být tento postup připraven. K tomu se vnější povrch a podešev promyjí vodou a zředí detergentem. Může to být vysoce kvalitní čisticí prostředek na nádobí nebo lék k odstranění mastných skvrn. Pro lepší výsledek použijte štětec nebo houbu.

Nejlepšího výsledku je dosaženo použitím profesionální pěny nebo kapaliny pro příslušenství. Pěna se nastříká na čištěný povrch a ponechá se 5 minut. Potom opláchněte zbytky měkkého hadříku. Tekutina je předběžně nanesena na ubrousek a utřete boty nahoře.

Poté se pár suší na čerstvém vzduchu bez přístupu ke slunečnímu světlu. Není nutné urychlovat proces sušení zahříváním bot pomocí vysoušeče vlasů nebo jejich umístěním v blízkosti topných zařízení. Při vystavení teplu se kůže deformuje.

Důležité!

Čištění povrchu botyNepoužívejte kapaliny s agresivním složením. Vysychají kůži, činí ji křehkou.

Poté se všechny opotřebované plochy a místa štěpkování ošetřují brusnou houbou nebo pilníkem na nehty. Jsou-li na horní vrstvě vroubkovaná místa, jsou lepena. Pata a podešev jsou uzavřeny stavební páskou, aby je barva nezanechala. To je obzvláště důležité, pokud je odstín podešve velmi odlišný od zvolené barvy.

Jak malovat boty doma

Před finálním zabarvením starých bot nebo jiného páru se doporučuje, abyste si na malém místě namalovali na nenápadném místě. To pomůže konečně vyzvednout stín.Ochrany na vnější vrstvu musí být pokryta základním nátěrem vyrovnat stínu. Toto pravidlo se doporučuje zejména pro bílou kůži. V opačném případě se tmavé, opotřebované skvrny projeví skrz barvu.

Důležité!

Barva se nanáší okamžitě na celý povrch výrobku. V opačném případě se tvoří rozvody, které bude těžké se zbavit. Pokud jedna léčba nestačí, položte druhou vrstvu.

Před barvením se rukavice položí na ruce a dýchací orgány jsou chráněny respirátorem. Barva pleti má ostrý zápach. Proto je lepší provést postup venku. Povrch, na kterém se provádí barvení, je potažen látkou nebo starými novinami, aby nedošlo ke znečištění.

Pro aplikaci tekuté nebo krémové barvy použijte štětec nebohouba Na houbu se nanesou první prostředky. Pak se měkké pohyby rozložily po povrchu boty bez otírání. Pokud je nářadí příliš tekuté, použijte štětec. Barevná kompozice ve formě aerosolu se distribuuje odstraněním trysky láhve 20 cm od produktu. Vrstva je rovnoměrná, ale švy a místa záhybů jsou pečlivě zpracovány.

Pokud je nutné provést částečné barvení, kontura se přilepí stavební páskou. To vám dává možnost získat jasnou aplikaci hraničních barev. Poté se barvící prostředek aplikuje obvyklým způsobem.

Některé barvicí soupravy obsahují kromě nátěru fixační prostředek. Aplikuje se jako poslední. Úkolem upevňovače je, aby barva byla silná, odstín více živý a nasycený. Pokud v soupravě není žádný takový nástroj, po posledním zaschnutí poslední vrstvy produkt otřete hadříkem navlhčeným v roztoku stolního octa.

Konečně, boty budou schnout po lakování za 24-48 hodin. Před nasazením aktualizovaných bot zkontrolujte sílu barvení. Chcete-li to provést, stačí držet ruku nad produktem. Pokud nezůstane žádná stopa, může být použita dvojice.

Vlastnosti bílé kůže

Bílé nebo barevné předměty vyžadují obzvláště pečlivé zacházení. Trhliny vzniklé při nošení jsou velmi nápadné a dávají výrobku neuspořádaný vzhled. Tyto boty můžete natřít tekutou kůží. Liší se od obvyklého barviva tím, že po sušení tvoří tenký film, který zakrývá všechny praskliny.

Tekutá kůže se aplikuje pilníkem nebo jiným tenkým kovovým předmětem. Trhlina je uzavřena v několika stupních. Pokaždé, když se nanese tenká vrstva materiálu a nechá se zcela zaschnout. Vadu nemůžete okamžitě zaplnit, hojně naneste barvu. Vysychá nerovnoměrně a po první procházce odpadá. Když je trhlina zapečetěna, je produkt zcela obarven obvyklým způsobem.

Lakovaná semišová obuv

\ t

Výrobky ze semiše jsou krásné a elegantní, ale obtížně se udržují. Při nošení tyto boty rychle ztrácejí svou přitažlivost. Hromada prachu a nečistot svítí a vypadá neupraveně. Pro obnovu těchto bot aplikujte semišovou barvu ve formě spreje.

Příprava semišového páru spočívá v důkladném čištění speciálním kartáčkem. Na jedné straně má takové zařízení tuhé štětiny, které odstraňují prach a nečistoty. Na druhé straně, gumové zuby, uvolňující hromadu. Produkt se čistí v suché formě. Nejprve projdou po povrchu se štětinami, zbavují se prachu a nečistot. Poté se zpracuje odmašťovacím prostředkem a nakonec se ošetří pryžovými zuby.

Důležité!

Dobrých výsledků se dosahuje úpravou páry a následným čištěním vlasu gumovým kartáčkem.

Jsou-li na výrobku lesklé plochy, jsou otírány roztokem stolního octa v nízké koncentraci nebo smazány gumou. K odstranění mastných skvrn použijte směs 10 dílů vody a 1 díl čpavku.

Po konečném sušeníboty mohou být natřeny v jiné barvě. K tomu je plechovka barvy udržována ve vzdálenosti 15 cm a produkt rovnoměrně rozložen na výrobek. Nechte uschnout čtvrt hodiny. Poté se zpracování několikrát opakuje, čímž se dosáhne požadovaného odstínu. Když je barva suchá, je produkt ošetřen gumovým kartáčkem, aby se zdřímala zdřímnutí. Po nanesení spreje odpuzuje vlhkost a nečistoty.

Barvení textilního páru

\ t

Často se používají boty potažené látkou. Vrchní nátěr je však rychle znečištěn a vyžaduje stálé čištění. Tradiční textilní výrobky na ochranu proti prachu a nečistotám se nevztahují na textilní obuv. Z častých praní se barva postupně omývá, stává se matnou a špinavou.

Pro barvení látkových bot se používají barviva na tkaniny. Lepší to udělat během mytí. Barevná kompozice se ředí vodou podle návodu a aplikuje se na horní vrstvu obuvi. Když je výrobek zcela suchý, stává se požadovanou barvou.

Jak malovat gumové boty

Tyto boty jsou určeny pro deštivé počasí a jsou neustále v kontaktu s mokrým prostředím. Proto je velmi obtížné malovat gumové boty. Můžete ji jen ozdobit neobvyklým vzorem nebo odstranit malé vady. K tomuto účelu je vhodné použít jakékoliv vhodné barvivo pro gumové výrobky.

Příprava gumových bot na barvení spočívá v tom, že se omyjí a zbavují nečistot. Takové boty neodmašťují alkoholickými sloučeninami. Pryž z nichdostane tvrdý a začne prasknout. Vybraná barva se aplikuje pomocí šablony. Poté je výrobek ponechán zaschnout po dobu uvedenou v návodu.

Jak malovat paty a podrážku

Z dlouhodobého nošení se na podešvi a patách obvykle vyskytují odření. Pro odstranění těchto závad se používají nátěry na bázi akrylu. Stále potřebujete lék, aby se rozpustila akrylová barva a ne tvrdý materiál bez chuchvalců, aby se odstranila stará vrstva nátěru.

Aby nedošlo k znečištění horní části boty, povrch se přilepí na obrys podešve papírovou páskou. Potom se podešev a pata obarví v několika krocích:

  1. Rozpouštědlo se vymyje ze starého barviva.
  2. Nanášejte povrch, který se má natřít natřenou sprejem.
  3. Důkladně vysušeno.
  4. Naneste další vrstvu barviva.

Správná péče o obuv

Při dlouhodobé obuvi se musíte starat o své boty. K tomu se pravidelně čistí od nečistot a prachu. To se provádí ihned po návratu do domu. Vyschlé boty a boty jsou sušené, naplněné novinami. Současně jsou umístěny mimo ohřívače a jiné zdroje tepla. Aby se zabránilo trhlinám na povrchu, kůže a koženka jsou pravidelně mazány změkčovadly nebo glycerinem. K uskladnění nepoužitých bot je umístěn do látkového sáčku nebo lepenkové krabice.

Semišové boty, boty nebo boty nejsou ihned očištěny od nečistot, alepouze po úplném vysušení. Poté se vrchní nátěr očistí od nečistot gumovým kartáčkem. Pak dejte nástroj, který chrání před vlhkostí a znečištěním.

Důležité!

Zabalte boty pro skladování do plastového sáčku. Nedýchá a boty nedýchají.

Závěrem

Pro úspěšné malování starých bot si vyberte kvalitní materiály a pečlivě sledujte sled akcí. Produkty firmy Salamander, Silver, Tarrago, KIWI se vyznačují dobrou kvalitou. Zahrnují pečující oleje a přírodní složky. Výsledkem lakování je lepší vzhled obuvi. Tato barviva se starají o boty a vytvářejí povlak, který odpuzuje vodu.