Jak a co odstranit zbytky tónování ze skla

Tónovaná okna vytvářejí extra pohodlí uvnitř vozu. Lepší je šetřit tónováním, vysoce kvalitní film trvá déle, nedeformuje se a v případě potřeby se dá snadno odstranit bez zanechání stop na povrchu. Špatný materiál se nejčastěji pohybuje kolem okrajů, ale uprostřed se praskne, na skle zůstane lepidlo a malé kousky filmu. Čištění vyžaduje více času, s ohledem na vlastnosti povrchu a přesnost. Existuje několik osvědčených možností, jak as tím, co můžete nezávisle odstranit odstín ze skla a nepoškodit jej.

Jak odstranit barevný film ze skla

Zaměstnanci služeb údržby tvrdí, že bez nepříjemných následků můžete odstranit odstín jakékoli kvality. Procházením tematickými fóry vidíme jinou situaci, takže zde nejsou žádné stopy, ať už je to zkušenost nebo dobrá příprava. Pokud je třeba film co nejrychleji odstranit, je nahoře zavěšen nožem a náhle, s vynaloženým úsilím. Když v žádném spěchu, je lepší zvolit více pracných, ale bezpečných způsobů.

Varování!

Před zahájením prací zkontrolujte moduly oken, odstraňte těsnění a ozdobné kryty, které by mohly rušit. Demontáž se provádí opatrně, zapamatujte si postupřádně nastavte díly na místě.

Je-li pohyb příliš náhlý, materiál se může roztrhnout, až 90% lepicího podkladu zůstane na okně. Pokud je postup prováděn pomalu, postupně dotahujte horní okraj tónování diagonálně dolů a směrem k sobě (přidržujte celé plátno na místě), pak téměř všechno lepidlo zmizí. Odstranění materiálu z bočních oken skla se spustí a pak se postupně zvedne. Při práci je žádoucí používat pomůcky, které tento proces zjednodušují.

Nejdříve popíšeme metodu, která přinese výsledek, ale zřídka se používá z důvodu nepříjemného zápachu použité kapaliny, čpavku. Čpavek je hojně aplikován na povrch odstínového filmu, pak je okno zcela pokryto kusem polyethylenu (odpadky na odpadky se vejdou) a nechají se 60–90 minut. Pod vlivem chemikálií film postupně změkne, deformuje se a odchází ze skla.

Mýdlový roztok

Směs se připraví z jakéhokoliv mýdlového produktu (35 ml na litr vody), například gelu pro mytí rukou nebo nádobí, tekutého pracího prostředku. Důkladně promíchaná kapalina se nalije do spreje. Nejprve se malé množství roztoku nastříká na horní část fólie, ponechá se po dobu 3-5 minut, takže kapalina proniká do mezery mezi materiálem a sklem. Mírně zaostal za okrajem tónování a vraťte se s nožem a postupně natáhněte film směrem k vám a dolů.

Po vyjmutí malého kusu fólie se separační proužek navlhčí mýdlovou vodou, počká se asi minutu a kroky se opakují.před úplným odstraněním materiálu. Tak, že v procesu tónování nepraskne, musíte distribuovat tahové úsilí na celé plátno co nejrovnoměrněji. Aby se to usnadnilo, je film, přímo na skle, úhledně řezán klínovým nožem na pásy široké 7–18 cm, každá „páska“ je oddělena odděleně. S tónovanými na zadním okně s vyhřívaným je lepší neučinit tak, aby nedošlo k poškození závitu.

Existuje jiný způsob, je vhodnější, když je film na několika místech poškrábán. Tónovací povrch je rovnoměrně, hojně navlhčený teplou mýdlovou vodou, listy novin jsou umístěny na (nalepeny), ponechány hodinu. Během čekání se povrch pravidelně stříká roztokem tak, aby papír nevyschl. Film nejčastěji změkčuje a snadno se odděluje od skla. Můžete použít čistič oken nebo vodu bez mýdla.

Teplý vzduch

Tato metoda je považována za nejspolehlivější, budete muset použít stavební vysoušeč vlasů. Přístroj je vystaven nejmenší teplotě, nejprve se zahřívá roh skla na 40–50 stupňů, pak se tónovací roh odstraní nožem. Pomalu, pomalu vytáhněte materiál k sobě a dolů, čas od času se přestanou ohřívat horkým vzduchem.

Varování!

Je nutné pracovat opatrně s fénem, ​​není možné sklo přehřát silně, hrozí nebezpečí, že praskne. Plastové části dveří mohou být deformovány nebo zničeny teplem.

Namísto technického vysoušeče vlasů je přípustné používat k sušení vlasů, ale to je nutnéby měla být dostatečně silná při nastavování maximální teploty. Je pohodlnější pracovat společně. Jeden rovnoměrně táhne film, drží plátno v nataženém stavu, a druhý postupně ohřívá povrch, ujistěte se, že horký vzduch nedostane na plastu.

Jak a jak odstranit lepidlo ze tónování ze skla

Bohužel, ani jedna možnost odstranění fólie nezaručuje úplné odstranění báze lepidla, zbytek musí být vymyt odděleně. Při výrobě barevných odstínů pomocí adhezivních nátěrů, které pevně drží materiál na skle po dlouhou dobu. Existuje několik skladeb, z nichž každá pracuje za určitých podmínek. Některé z nich jsou aktivovány kontaktem s horkým vzduchem, jiné s vodou a jiné jsou při stisknutí pevné.

Nikdo neznamená pracovat se všemi kompozicemi, vše individuálně. V některých případech, úplně otřete lepidlo po tónování ze skla dostatek mýdlového roztoku a žiletky, ale někdy budete muset použít agresivnější prostředky. Pojďme zjistit, co dělat, pokud je lepkavá základna, než můžete sklo zcela vyčistit.

. . . . . . \ t
Prostředky Popis
Speciální rozprašovač Výrobky často přicházejí s tónováním, pracují stejně jako rozpouštědla, nezanechávají v kabině nepříjemný zápach, ale jsou velmi toxické. Směs se nastříká na sklo, po 5-10 minutách se odstraní hadříkem nebo škrabkou
Super Moment Anticle Odstraňuje lepidlos nějakými hlavními, pracuje na mnoha površích. Gel se aplikuje na sklo, ponechá se 5 minut, pak se odstraní tvrdou stranou houby nebo škrabky
Čističe lepidel ЗМ 08984 a 3М 08184 Kromě lepidla odstraňují látky složité nečistoty a nezanechávají stopy. Čistič se nanese na skvrny, nechá se několik minut a promyje se tvrdou stranou houby
Mýdlový roztok a škrabka Mýdlový roztok se nalije do rozprašovací láhve, přidá se trochu amoniaku (je to možné bez amoniaku). Sklo se zahřívá fénem na 40 stupňů, položí se na povrch kapaliny. Pro odstranění zbytků lepidla použijte měkkou škrabku, stěrku nebo běžný nůž. Stěrač je držen v úhlu 30 nebo 40 stupňů
WD-40 nebo Anti-Rain Účinné látky, pokud jsou smíchány s lepidlem, změkčují a rozpouštějí. Sprej aplikovaný na sklo, čekající, až se lepicí vrstva začne deformovat, odstraňte ji špachtlí
Lather (odmašťovadlo) Připraví se koncentrovanější roztok mýdla (40–50 ml gelu na litr vody). Kapalina se míchá, dokud se nevytvoří tvorba pěny, která se nanese na povrch skla. Pak tvrdá strana mycí houby odstraní lepivou vrstvu
Rozpouštědla Nejjednodušší je odstranit lepidlo ze tónování ze skla pomocí nástrojů, jako je aceton, odstraňovač laku na nehty (pokud je znečištění malé), petrolej, alkohol, benzín atd. Malý kus látky se navlhčí v rozpouštědle, otřete oblasti, kde zůstává lepidlo. čeká na sušení. Po lepenívrstva se vyčistí houbou nebo špachtlí. Takové prostředky jsou vysoce hořlavé a zanechávají v kabině nepříjemný zápach, musíte pracovat venku mimo ohně
Profoam 2000 Čistič určený k odstranění stop lepicích pásek. Je velmi snadné čistit sprej na lepidlo, ale je lepší podívat se na přesné pokyny na obalu
Převodník rezu Je nezbytné pracovat se suspenzí nebo esencí v gumových rukavicích a masce. Přípravek se aplikuje na sklenici pomocí rozprašovací láhve, ponechá se po dobu 10 minut, otře se běžným hadrem
Prostředky pro čištění světlometů a karoserieJemné sloučeniny, které dokonale odstraňuje zbytky lepidla ze skla a jiných povrchů. Před použitím si přečtěte instrukce.
Poznámka!

Ve ​​fórech můžete najít informace, které někdo úspěšně otíral lepidlem z tónování s Coca-Cola. Nejdříve je třeba sklo rozstříknout, nechat půl hodiny, pak znovu naneste prostředek a opláchněte lepidlo. Nápoj se často používá k čištění různých skvrn, takže tato metoda dává smysl.

K praní lepidla z tónování ze skla může být prášek s malými nebo rozpustnými brusnými částicemi. Některým motoristům se doporučuje použít White Spirit, brzdovou kapalinu, Mr. Muscle, anti-silikon (APP W900). V procesu odstranění lepkavé nadace, můžete experimentovat, nejprve zkontrolovat, co je na ruce a teprve pak koupit něco jiného.

Práce se zadním oknem

Při proplachování zbytkůlepidlo ze zadního okna, které je vybaveno topným systémem, nemůže používat řezné předměty. Pokud je nit poškrábaná, začne se v tomto místě shromažďovat kondenzace, okno se potí. Můžete odstranit film s fénem nebo mýdlovou vodou, musíte vytáhnout plátno pod úhlem, aby nedošlo k zvednutí topných vláken. Materiál by se měl postupně pohybovat po celé rovině bez ostrých kliknutí. Jak odstranit zbytky lepidla:

  • sklo je z postřikovače hojně navlhčeno mýdlovou vodou nebo obyčejnou vodou, přičemž dbejte na to, aby nespadl na vnitřní obložení nebo sloupy;
  • malé množství speciálního mycího prostředku pro tónování nebo alkohol mravenčí (prodávané v lékárně) se nastříká na první vrstvu, ponechá se 5 minut;
  • kapalina se odstraní pomocí tření nebo se otře malými pohyby s malými částmi okna s ručníkem. Pokud lepidlo zůstane, celý postup se opakuje, dokud okno není zcela čisté.

Zbytky lepidla z tónování kazí vzhled sklenic, což komplikuje proces jejich zvedání a spouštění, lepení na těsnící gumu. Na špinavý povrch nemůže lepidlo nový film. Bude to těžké pouze poprvé, pak zjistíte, jaká metoda a prostředky jsou pro vás to pravé. Nezapomeňte na pravidla práce s agresivními látkami, na ochranu orgánů zraku, dýchání a kůže. Při práci zakryjte gumovou podšívku, čalounění a kryt těla.