Jak malovat stropní nátěr na vodní bázi na vápno

Před začátkem opravy může nastat otázka, zda je možné nátěr vodou ředitelnou barvou na základě předchozího bělení a toho, co je s ním spojené. Tyto pokyny ne vždy tento problém důkladně pokrývají. Proto se dozvíte, jak aplikovat, kolik vrstev, jak předběžně připravit povrch stěn a stropu a co koupit navíc. Video a foto práce mistrů a běžných chyb pomůže při správném provádění malířských prací.

Příprava

Vodný emulzní nátěr je moderní, vhodný materiál pro dekorativní výzdobu stěn a stropů. V procesu oprav často hledají střední prostor mezi praktičností a krásou. Materiál splňuje tyto požadavky. Je snadné s ním pracovat, nezpůsobuje alergickou reakci, v produktové řadě je velká paleta barev.

Před nanesením nátěrových hmot na bázi vody na bělení zkontrolujte stav povrchů. Je-li vrstva bílého vápna tlustá, vápno se již odlupuje a předběžně natírá povlak. Vyrovnejte základnu pro nátěry s defekty ve formě „záplat“. V opačném případě bude výsledek provedené práce neestetický.

Vodní emulze je směsí polymerů na bázi vody, takže není nutné předem ošetřovat povrch základním nátěrem. Inkoustová emulzevoda-založené sám dokonale vyrovnat se s touto rolí a držet pohromadě částečky rozlehlého vápna. Pokud se v procesu malování obílené stropní křídou nátěr nelepí na válec nebo štětec. Výsledkem je hladký povlak bez závad. Pokud se před nátěrem použije základní nátěr, rychlost průtoku vodní emulze se významně sníží.

Možnost nátěru stropu vodou ředitelnou barvou je možná bez předchozího odstranění, pokud je vrstva vápna tenká, bez zjevných delaminací, skvrn a ne špinavých. Pokud existuje mnoho vrstev, pak bude spojení emulze se stěnou nebo stropem menší. Povlak se jen rozpadne pod váhu své hmotnosti. Dlouhodobé pokrytí je špatným základem pro malování. Pod starou vrstvou vápna se tvoří "vzduchové kapsy". I s mírným tlakem na otok klesají. V takových případech odstraňte vrstvu vápna.

Odizolovací nástroje

Volba nástrojů a nástrojů závisí na tloušťce bělící vrstvy a stupni znečištění povrchu:

  1. Použijte ostrou konstrukční stěrku k odstranění široké škály vápna. Stěnu nebo strop předem navlhčete postřikovou vodou. Pak škrábněte bílou stěrkou. Pro práci, dát na staré oblečení, svázat vlasy a vzít respirátor, protože když namočte to skvrny vápno.
  2. S průměrnou tloušťkou bělení vezměte váleček s vlhkou houževnatou hromádkou.
  3. K odstranění tenké vrstvy vodního kamene je třeba zakoupit brusku. Vyčistěte topovrch bude mnohem rychlejší.
Důležité!

Chraňte dýchací cesty předem respirátorem nebo gázovým obvazem, protože je to prašný proces. Částice vápna se dostanou do nosohltanu a hrtanu. To může způsobit alergie nebo respirační problémy. V těžkých případech může znečištění dokonce poškodit plíce a způsobit zápal plic.

Nakládání se skvrnami a základními nátěry

Mastné skvrny a šmouhy na běleném povrchu se jistě objeví i přes několik barevných vrstev. Než použijete emulzi na bázi vody na bělení, věnujte pozornost místům. Pokud není znečištění odstraněno, pak se na tomto místě bude barevná vrstva lišit. V průběhu času se skvrny zcela objeví prostřednictvím aplikované emulze na vodní bázi.

Po vyčištění povrchu stěrkou a stropem. Poté naneste základní nátěr akrylem válečkem nebo širokým kartáčkem s měkkým kartáčkem. Nechte jeden den zaschnout. Vodní emulze bude ležet rovnoměrněji na základním nátěru. Maskování pásky lepidlo na hranici aplikace vody-založené, aby nedošlo k překročení, a pokračovat na malování.

Nástroje pro nátěry

Příprava před nátěrem:

  • nátěry na vodní bázi;
  • válec nebo stříkací pistole;
  • odlévací nádobu na barvy, je také vhodné stlačit přebytek z válce;
  • malé kartáče pro tónování rohů a těžko přístupných míst;
  • maskovací páska;
  • pigment požadované barvy, pokud byl zakoupen bílý nátěr;
Poznámka!

Před nátěrem vezměte lehký nábytek z místnosti, kde provádíte opravy. Přikryjte nadrozměrné plátno, které by mělo být bezpečně upevněno gumovým páskem nebo lanem tak, aby neklouzlo ve špatnou dobu.

Technologie prací

Pracovní etapy:

  1. Nejprve emulzi důkladně promíchejte. Pokud je kompozice silná, přidejte vodu. Přiveďte směs do krémové konzistence.
  2. Přidejte pigment a důkladně promíchejte. Za tímto účelem vezměte konstrukční míchačku nebo improvizované prostředky, například dřevěnou tyč vhodnou délku.
  3. Pokud budete malovat válečkem, nejprve natřete všechny rohy a hrany štětcem. Poté ošetřete zbytek povrchu. Při použití stříkací pistole tento krok přeskočte.
  4. Nalijte vodnou emulzi do palety a navalte ji podél reliéfní strany válečkem.
  5. Nanášejte na bílou barvu vodou ředitelnou barvou, válec otáčejte dopředu a dozadu. Je důležité zajistit, aby se barva nanášela v tenké vrstvě a aby nedošlo k šmouhám. Proto opatrně natáhněte povlak vody na stěnu nebo strop.
  6. Pro dobrý výsledek dvakrát natřete zeď. Každá natřená vrstva by měla dobře zaschnout, takže naneste druhou vrstvu na další den.
  7. Po dokončení práce namontujte stropní podstavec.

Časté chyby nezkušených mistrů:

  1. Malování nepřipravených stěn. Starý nátěr a nesrovnalosti se o sobě postarajíznát nekvalitní výsledky a opakovat první fázi práce.
  2. Nerovnoměrné rozložení emulze po povrchu. Aby se tomu zabránilo, vezměte si válec s dlouhým zdřímnutím. Ponořte ho zcela do nátěru, přebytečnou plochu vytlačte reliéfním povrchem palety.
  3. Nanášecí pásy. Opravte to takhle, roll se stejným počtem krát v jednom směru.
  4. Při nátěru stropu na obílení se ujistěte, že je emulze na vodní bázi na hustotu kefíru. Potom nanesená vrstva nebude silná.
Poznámka!

Emulze na vodní bázi je rychle schnoucí barva. Proto je z času na čas nutné se vzdát a vidět nedostatky v práci a včas je opravit.

Užitečné tipy

Bez řádných zkušeností a specializovaného vzdělávání malíře malířů je zřídkakdy možné provést první kvalitativní nátěr. Ale řada tipů pomůže:

  1. Jsou-li na povrchu drobné vady, je lepší použít matnou vodní emulzi. Lesklý lak pouze zvýrazňuje drsnost a drsnost.
  2. Používejte bezpečnostní vybavení: ochranné brýle a respirátor.
  3. Vyberte složení emulze na vodní bázi s ohledem na účel natřeného povrchu:
  • akrylová nátěrová hmota na bázi vody se nebojí ultrafialové nebo vysoké vlhkosti, všestranná možnost pro fasádu budov, interiér;
  • emulze silikonové vody - skvělá volba do koupelny a kuchyně, má vysokou propustnost pro páry;
  • levné,ale ne trvanlivý nátěr na bázi vápna a cementu, ale kvůli nespolehlivosti se používá jen zřídka.

Je praktické používat nátěry na vodní bázi. Je snadné se starat o lakovaný povrch, snadno se omyje. Když je kontaminován, není nutné seškrábat velmi intenzivně, protože barva z mechanického tření je opláchnuta. Ale přední vodní emulze se nebojí mokrého zpracování. Strop a stěny je možné natírat vodou ředitelnou barvou na vápno, hlavní je nezanedbávat přípravnou fázi, jinak budou vrstvy ležet nerovnoměrně.