10 jednoduchých tipů, které ušetří spoustu času při čištění!

Rychlé čištění je možné s řádnou organizací a životem as přihlédnutím k jednoduchému ekonomickému poradenství, využití dostupných prostředků. K čištění v tomto režimu je třeba minimálního času a úsilí.

Kuchyně

Jednoduché tipy pomáhají udržovat pořádek v kuchyni, věnovat minimum času na mytí nádobí a nábytku.

 1. Pro utírání povrchu sporáku se doporučuje použít hadřík předem navlhčený přírodním olivovým olejem. K odstranění nadbytečného množství použijte čistý hadřík.
 2. Vypálenou pánev lze rychle prát. Zpočátku, šálek octa s malým množstvím vody je přiveden k varu. Poté produkt vyjměte z ohně, přidejte sodu. Poté se směs nechá krátkou dobu, potom se nalije. Podle tohoto schématu můžete spálené nádobí rychle vyčistit.
 3. Sklo, sklenice se doporučuje prát ve vodě, do které se přidává malé množství octa.

Tato zařízení jsou k dispozici pro mladé a zkušené ženy v domácnosti, ale umožňují rychle se zapojit do plánovaného úklidu.

Poradenství!

Pro čištění kuchyně se doporučuje používat několik hadříků a pravidelně je umývat. Hadry by měly být čisté, protože jsou hezčí a snadněji se používají.

Pro zachování pořadí v kuchyni to trvá minimálně časPokud důvěřujete jednoduchým lidovým radám.

Obývací pokoje a obývací pokoj


Pro úklid v obývacím pokoji a obytných místnostech se také doporučuje zvážit jednoduchá pravidla:

 1. Boj proti prachu na policích je také snadný. K tomu navlhčete hadřík běžným avivážním prostředkem. Prach bude méně usazen na policích, takže bude trvat minimálně čas, aby byl nábytek čistý.
 2. Péče o pokojové rostliny může být urychlena a zjednodušena. Pro tento účel se doporučuje použít na stejném podnosu několik nádob. Použití jednoho zásobníku pomůže udržet parapet v čistotě a řádně zajistit zalévání rostlin v domácnosti.
 3. Prach se často hromadí pod lůžky. Aby se zabránilo hromadění prachu, doporučuje se umístit lůžko na pevný podstavec nebo vysoké nohy.

Takové jednoduché tipy zachovají pořádek a pohodlí v obývacím pokoji av obývacím pokoji.

Koupelna

V koupelně můžete rychle obnovit pořádek, s ohledem na základní doporučení při čištění a pravidelném udržování čistoty:

 1. Doporučuje se pravidelně otírat po stranách lázně, umyvadel, směšovačů suchým hadříkem. To nevyžaduje více než půl minuty. Skvrny od vody jsou snazší vyhnout se než odstranit.
 2. Je vhodné utřít toaletu toaletním papírem. To bude udržovat v čistotě.
 3. V koupelně je žádoucí dát speciální krabici na špinavé prádlo.

Udržování objednávání v koupelně je jednodušší,Pokud se naučíte sledovat nedostatek šplouchání a rozptýlených prádelen.

Předsíň

Čištění chodby může být také rychlé. K tomuto účelu se doporučuje, abyste si na zakázku zvykli:

 1. V chodbě uložte malý kartáč s lopatkou pro rychlé čištění místnosti před prachem.
 2. Za deštivého počasí se doporučuje zabalit koberec vlhkým hadříkem. To vám umožní rychle drhnout nečistoty z podešve. Můžete také použít koberec jako rohož, protože je chráněn před pouliční špínou.
 3. Pro skladování oděvů, doplňků, obuvi použijte koš nebo krabici. Horní police a věšáky vám pomohou.

Udržování pořádku na chodbě je důležité v každém ročním období, a to i v mimosezóně, a proto se doporučuje uvažovat o skladování stávajících věcí.

Obecné poradenství

Úklid bude snadný a rychlý, pokud se zpočátku naučíte, jak udržet pořadí v bytě, sledovat skladování věcí na správných místech. Neustálé udržování objednávky v každém pokoji zabrání dlouhému a silnému všeobecnému čištění. Zpočátku bude těžké se naučit udržovat stálý pořádek, ale v budoucnu se to stane zvykem.

Věnujte pozornost!

Doporučuje se, aby byly povinnosti domácností rozděleny mezi rodinné příslušníky. Doporučuje se čistota denně . Při plánování čištění apartmánu se doporučuje naladit se na nadcházející akci, která bude inspirována. Čištění by mělo být zábavné a pokud možno s malýmipřestávky, rytmicky a na hudbu, takže zábava byla úspěšná.

Je vhodné zvolit správné interiérové ​​předměty a pamatovat na jejich praktičnost, náročnou péči. Některé látky (především nap) sbírají prach, vlákna, nitě. Zvláště důležité je zvolit textil, čalounění. Bude také obtížné se starat o lehký nábytek. Pokud chcete, aby pohovky a židle byly čisté, doporučujeme použít odnímatelné kryty. Uzavřené skříně jsou vhodné pro ochranu polic a věcí před prachem.

Hlavním úkolem neustálého udržování čistoty je dělat jednoduché věci, které vyžadují minimální čas a zabránit znečištění bytu. Při čištění je důležité si pamatovat na to, abyste si v domě vytvořili všeobecnou čistotu a zachovali pohodlí.