Jak a co drhnout fukortsin: lidové metody odstraňování fukortsinu a chemických prostředků

Fukortsin (tekutý Castellani) - tmavě růžový alkoholický roztok, který má antiseptické a dezinfekční vlastnosti. Jeho složení představuje fenol, resorcin, fuccin, aceton, ethylalkohol, kyselina boritá a destilovaná voda. Používáme ji k vnější léčbě různých vyrážek, odřenin a nemocí plísňového původu. Můžete mýt fukortsin různé prostředky po ruce. Při přípravě řešení je důležité přísně dodržovat dávkování, jinak můžete situaci zhoršit.

Jak umýt fukortsin z obličeje

Je nutné velmi pečlivě očistit stopy fukorcinu z obličeje. Zvoltevýjimečně šetrné metody, protože kůže v této oblasti je velmi jemná. Skvrny roztoku mizí a zmizí během několika dní, protože kožní buňky jsou pravidelně aktualizovány. Pokud je potřeba je prát rychleji, použijte následující metody.

Rostlinný olej

Nasypeme bavlněnou podložku olejem a otřete znečištěné plochy obličeje. Změníme houbu, jak jsou kontaminovány. Při použití olivového nebo rakytníkového oleje se pokožce dodá další hydratace.

Smetanový krém


Na skvrny naneste krém s vysokým obsahem tuků, nechte působit 10 minut a pak odstraňte zbytky látky pomocí bavlněného kotouče. Opakujte postup nejméně 4krát.

Silné vaření

Uvařte silný černý čaj a pomocí houbičky zpracovejte růžové skvrny. Metoda je velmi šetrná, takže znečištění mnohonásobně otíráme.

Mýdlo na praní prádla

Třít malou část tyče a zředit ji v horké vodě, aby se získal koncentrovaný roztok. Vtlačíme se do stopy drogy a pak opláchneme zbytky látky. Opakujte několikrát.

Vitamin C

Použijte tablety nebo hotový prášek, rozpusťte je ve vroucí vodě, ochlaďte výsledný roztok a otřete růžové značky. Po ošetření důkladně omyjte.

Citronová šťáva

Vytlačte čerstvý citron, opláchněte znečištěné plochy šťávou a dobře opláchněte.

Jak očistit fukortiny z těla

Odstranění stopléčivo se provádí na neporušených plochách, aby se zabránilo zánětlivým procesům. Když očistíme tělo od skvrn zelené zelené barvy, používáme metody vhodné pro obličej. Kromě toho fukortiny z kůže otřete jinými způsoby, včetně těch, které obsahují alkohol.

Poznámka!

Při zasychání pokožky pečlivě používejte látky obsahující alkohol. Po odstranění zbytků přípravku ošetřenou oblast důkladně opláchněte vodou a namažte ji hydratačním a změkčujícím krémem.

Soda

Míchejte prášek s vodou, dokud se nevytvoří kašovitá hmota, a otřete stopy přípravku. Po ošetření vymyjte látku.

Měsíček

Nasycíme houbu tinkturou a aplikujeme ji na znečištění. Používáme ji opatrně, protože měsíček má vlastnosti sušení. Také tinktura může být použita v kombinaci s mýdlem. Přidejte ji do mýdlového roztoku, namočte do něj vatový tampon, otřete znečištěné plochy a pak důkladně omyjte.

Kapalina pro odstranění kosmetiky

Aby se zabránilo vzniku alergie na čistič, naneste ji na skvrny s intervalem 2 hod. U každého ubrousku se rozsvítí stopy růžového roztoku.

Viz také

Jak odstranit skvrny od barev doma?

V každodenním životě pravidelně používáme barviva: nátěry stěn a stropů při opravách, malování ...

Peroxid vodíku

Peroxid rychle odstraní nežádoucí stopy z povrchu rukou a celého těla, navíc má dezinfekční vlastnosti. Nasycíme ho bavlněným diskem a zpracujeme skvrny.

Alkohol

Etylalkohol také vyčistí pokožku z růžových nečistot. Naneste na fleece a otřete špinavé plochy.

Aspirin

Zředí se kyselinou salicylovou (tabulka 10) ve vodě, aby se získala kašovitá směs. Následně použijte výslednou hmotu dvěma způsoby:

 • naneste houbou na znečištěnou pokožku a otřete ji;
 • naneste bavlněnou podložku ke kontaminaci po dobu 5 minut.

Po skončení ošetření pečlivě opláchněte zbytky látky a namažte ošetřená místa krémem.

Čpavek

Slaná voda je silné rozpouštědlo, které ve své čisté formě může způsobit popáleniny. Nezapomeňte ho zředit roztokem peroxidu 1: 3, otřete skvrny a poté opláchněte vodou. Používáme více než každé 2 hodiny.

Poznámka!

Odstraňte specifický a nepříjemný zápach čpavku a přidejte do roztoku vonného tekutého mýdla.

Jak umýt fukorcin z kůže dítěte

Pokud byla v boji proti planým neštovicím použita červená brilantní zelená, zůstanou na kůži dítěte vždy světlé skvrny. Umyjte většinu jemných metod, aby nedošlo k poškození kůže.

 1. Rostlinný olej nebo dětský krém. Použijte poslední na kontaminované oblasti a po několika málominut otřete houbu. Opakujte akci několikrát, protože skvrny nezmizí okamžitě. Také krém může být nahrazen olejem, s použitím rakytníku nebo olivy. Namočte vatový tampon s látkou a znečištění několikrát otřete.
 2. Dětské mýdlo. Dobře, myje je měkkým hadříkem, jemně třemi skvrnami na těle a pak opláchneme teplou vodou.

Jak odstranit růžové skvrny od zubů

Neotevírejte injekční lahvičky s léky se zuby, protože se mohou znečistit. Čistíme zubní sklovinu následujícími způsoby:

 1. Směs jedlé sody (1 polévková lžíce) S čerstvě vymačkanou citronovou šťávou (1/2 citrusů). Výsledná hmota se aplikuje na zubní kartáček a jemně odstraní stopy léčiva.
 2. Místo citronové šťávy použijte malé množství peroxidu vodíku. Po vyčištění zubů důkladně opláchněte roztok.

Jak čistit fucorcinové vlasy

Fukortsin lze použít při barvení vlasů v karmínové barvě. Pokud se na vlasech objeví nežádoucí skvrny léku, odstraňte je následujícími metodami:

 1. Citronová šťáva. Zmáčkněte citrusy a promíchejte výsledný džus s vlasovým šamponem. Směs naneste na vlasy a nechte působit maximálně 3 minuty a poté důkladně omyjte.
Důležité!

Majitelé tmavých vlasů by neměli masku přeexponovat, jinak ji kyselina citrónová zlehčí v několika odstínech.

 1. Kalkulačka a olivový olej. Smíchejte je v poměru 1: 2,zpracovat vlasy a smýt směs.

Jak vymýt fukorty z oděvu

Při používání léku se na oděvu často objevují skvrny. Chcete-li je dostat z používání látky:

 1. Bělnost a jiná bělicí činidla obsahující chlor. Na jejich základě připravujeme roztok s nízkou koncentrací a znečištěním prádla. Aplikujte výhradně pro bílé a lehké tkaniny. Nezapomeňte, že chlor má nepříznivý vliv na strukturu vláken materiálu.
 2. Speciální odstraňovače skvrn, Antipyatin. Jsou vhodné pro barevné výrobky. Připravte roztok podle návodu na obalu a poté umyjte skvrny v několika přístupech.

Jak odstranit fukortiny z nábytku

Je možné odstranit fukorcinové skvrny z nábytku takovými improvizovanými prostředky:

 1. Soda. Použijte jídlo nebo sodu. Nalijte ji na lehce navlhčený hadřík a důkladně otřete nečistoty. Přesouváme se z okraje do středu, takže skvrna nezvyšuje a nezhoršuje problém.
 2. Soda s vodkou nebo acetonem. Taková směs rychle odstraní stopy drogy, ale před použitím doporučujeme zkontrolovat její účinek na nenápadnou část povlaku. Smícháme přísady, aby se kaše, a zacházet s hadr barvené oblasti.
Důležité!

Roztok neaplikujte na lakovaný nábytek, jinak jeho povrch vybledne a ztratí lesk.

 1. Kyselina salicylová. Mycí houbu naplníme a ošetříme kontaminované místo. Čekáme 2 minuty a úhledněotřete houbou. Několikrát odstraňte zbytky vlhkým hadříkem a poté důkladně osušte suchým hadříkem nebo fénem.

Jak prát přípravek z koberce

​​

Otřete skvrny fukorcinu z povrchu koberce koncentrovaným mýdlovým roztokem. Otřete tyčinku mýdla na praní, rozpusťte je ve vodě a přidejte amoniak (2-3 kapky). Ošetříme skvrny směsí, necháme 5 minut a pak ji opláchneme vodou. Po zpracování musí být koberec vysušen suchými ručníky nebo položen na stoličky a otevřena okna v místnosti.

Nedoporučujeme sušení nátěru přirozeným způsobem, protože na povrchu výrobku je vysoká pravděpodobnost nepříjemného zápachu a plíseň. Vysušení v zavěšeném stavu také nestojí za to, jinak se může protáhnout a deformovat.

Jak umýt růžové skvrny z podlahy

Pro čištění fukorcinu z linolea, laminátu, parket a jiných nátěrů připravíme směs jedlé sody s odstraňovačem skvrn, například Boss, Vanish a nečistoty. Tato metoda je účinná při odstraňování čerstvých skvrn.

Pokud se nečistoty nevymyjí - používáme slabě koncentrované roztoky na bázi chlorového bělidla, ale používáme je opatrně a rychle myje, protože mohou zesvětlit nátěr.

Kyselina salicylová může stále otírat skvrny na podlaze. Ucpeme hadřík a ošetříme nečistoty, pak důkladně opláchneme zbytek.prostředky.

Jak odstranit fukortiny z vodovodu

Odstraňte růžové skvrny z akrylátů odstraňovačem acetonu nebo laku. Navlhčíme bavlněnou podložku a otřete skvrny. Chováme se rychle - myaneme fukorcin, když je čerstvý, protože je velmi těžké odstranit znečištěné znečištění.

Stále je možné použít siřičitan sodný. Naneste prášek na stopu a pečlivě ho otřete. Po odstranění skvrny omyjte ošetřenou oblast vodou.

Fukorcin je možné očistit z kůže, oděvu a různých povrchů improvizovanými prostředky, z nichž většina se účinně vyrovná se znečištěním. Dodržujte naše doporučení pro přípravu čisticích roztoků a skvrny můžete rychle omýt z drogy.