Jak si vybrat černou barvu pro denim

Černé džíny jsou univerzální, praktický kus oblečení. Budou vyhovovat mužům a ženám. Často, kvůli častému mytí a prodlouženému opotřebení, tkanina mizí a stává se vybledlým. Pak se místo toho, aby to vyhazovaly, některé ženy v domácnosti rozhodly namalovat svou oblíbenou věc a tímto způsobem jí dát nový život. Pro barvení používejte různá barviva: přírodní nebo průmyslovou výrobu.

Před barvením

Při rozhodování o radikální obnově starých džíny je třeba vzít v úvahu všechny jemnosti samobarvící látky. Výsledek takového postupu není vždy tak, jak byl zamýšlen.

Hodně záleží na složení samotné tkaniny. Pokud je zcela vyroben z přírodních vláken, barva se snadno změní. Syntetické nitě, které se často vyskytují doma, jsou mírně bledší než přírodní báze.

Původní barva oděvu představuje jeho opravy.Kontrastní tkanina při barvení na černou se někdy zbarví do šedé. Pokud potřebujete intenzivní černou, pak byste měli vybrat džíny blízko, tmavé barvy.

Důležité!

Před nátěrem si pečlivě prostudujte návod a postupujte podle nich přesně. Noste gumové rukavice, abyste chránili ruce.

Příprava

Než začnete měnit odstín starých džín, věc je připravena provedením série akcí:

 1. Zkontrolujte oděv, zda neobsahuje mastné skvrny, a vymyjte všechny nečistoty. V procesu praní nepoužívejte balzámy nebo výplachy, protože komplikují následné barvení.
 2. Odšroubujte všechny štítky tak, aby se nezbarvily hlavní tkaninou. Po dokončení transformace jsou zpětně odšity.
 3. Pro zlepšení výsledku se nejlépe vybarvují džíny s radikálně odlišným odstínem. V opačném případě můžete získat ošklivou, podivnou barvu.

Připravuje se také pracoviště, kde bude barvení prováděno. Povrch je pokrytý starou látkou nebo novinami, odstraňte přebytečné předměty.

Bělení

Tento postup se provádí s cílem zlepšit konečný výsledek, kdy je oděv zpočátku odlišný od požadovaného odstínu. Pro bělení použijte obvyklou „bělost“ v tekuté nebo práškové formě. Produkt se naředí vodou podle přiloženého návodu a roztok se nalije do široké hluboké pánve.

Oblečení je zcela ponořeno do roztoku a ponecháno po dobu 2 hodin. Pravidelně výrobek v pánviotočte a zajistěte, aby tkanina zůstala po celou dobu v kapalině. Po správném čase je věc odstraněna a důkladně opláchnuta v čisté vodě.

Po tomto postupu se džíny ne vždy úplně zbarví. Někdy je tu ošklivý stín. Ale po zbarvení černé zmizí.

Odrůdy barviv

Pro barvení denimu je důležité používat perzistentní barviva, ale zároveň bezpečná. Pro tento účel jsou vhodná průmyslová barviva, zakoupená v odděleních domácností nebo v mnoha obchodech se zbožím pro umění v Moskvě a dalších velkých městech. Pokud si nemůžete koupit profesionální tkaniny barvy, můžete experimentovat s lidovými prostředky.

Speciální barviva na textilie

Nejlepších výsledků lze dosáhnout použitím speciálních barviv pro denim. Dokonale vybarvují hustou hmotu, nedávají nečekané odstíny a nepokazí vlákna.

Džínové barvivo na bázi anilinu je komerčně dostupné v hustém balení, které podrobně popisuje celý proces samobarvení. V tomto případě můžete získat nejen černou barvu kalhot, ale i jiné odstíny, pokud budete míchat různé barvy barviva.

Důležité!

Doporučuje se zakoupit barviva připravená k použití. Nanášejí se na tkaninu štětcem. Vzhledem k dobré tekutosti tyto barvy rovnoměrně impregnují materiál a netvoří skvrny.

Akrylové barvy jsou velmi odolné a rychle schnou. Lakovaný výrobek lze bezpečně prát obvyklým způsobem pomocí detergentu nebo kondicionéru. Oblečení se neprodává a nezhoršuje se. Při barvení si můžete vytvořit vzory sami, aplikujte barvící sání na tkaninu štětcem. Pro zajištění vzoru jsou džíny vyžehleny zevnitř ven horkým železem.

Prášková barviva se velmi snadno používají. Nejjednodušší je použít při barvení džíny v pračce. Odstín je jednotný, ale není příliš nasycený. Tento postup nevyžaduje značné úsilí, protože se provádí v automatickém režimu.

Barva ve formě aerosolu je účinným způsobem, jak ozdobit jakoukoli tkaninu. V tomto případě můžete použít šablony nebo polotovary k vytvoření jedinečného nápisu nebo vzoru na džínách. Je obtížné dosáhnout stejnoměrného barvení aerosolovou nádobou. Ale můžete realizovat své kreativní nápady.

Prostředky Dilon určené k barvení hustých tkanin. V prodeji se nachází v hromadných kontejnerech. K barvení džíny se Dillon vlévá do pračky v prostoru pro prášek. Předmývané a sušené džíny se umístí do bubnu a zahájí proces, včetně jakéhokoliv režimu s horkou vodou. Po skončení programu se produkt opět promyje běžným pracím práškem, opláchne a vysuší. V tomto případě je žádoucí použít pro mytí výrobku s minimálním obsahem agresivních láteksoučástí.

Lidové cesty

Takové metody změny barvy látky byly použity v sovětských časech, kdy bylo obtížné koupit vysoce kvalitní barviva. Často zahrnují složitý proces barvení a někdy dávají nečekaný a zajímavý výsledek.

Použití bělidla

Nejjednodušší a nejuniverzálnější způsob, jak získat na tmavých a černých džínách neobvyklý odstín, je použití bělidla. To dává zajímavé skvrny na tkanině:

 1. Velký kovový kbelík je naplněn vodou a nalije se do něj 1 šálek bělidla.
 2. Džíny jsou zkroucené na několika místech, vázané nebo upevněné pevnými gumovými pásky.
 3. Výrobek je ponořen do roztoku, ujistěte se, že tkanina je zcela pokryta kapalinou.
 4. Zahřívejte obsah kbelíku na ohni čtvrt hodiny.
 5. Opláchněte džíny v čisté vodě, po vyjmutí elastických pásů a uvolnění uzlů, a suché.

Barvení na barvení vlasů

Je to neobvyklý způsob, jak změnit odstín džíny. Hodí se k obvyklému barvení vlasů s dobrým složením. Doporučujeme zvolit produkty, které neobsahují čpavek.

Proces barvení zahrnuje tyto činnosti:

 1. Dvě balení barviva se ředí ve velkém množství vody. Z balení není nutné přidávat mléko a balzám.
 2. V dobře promíchané kapalině džíny dejte dolů a nechte 2 hodiny.
 3. Přípravek se pravidelně promění v roztoku a rozdrtí,tak, aby zbarvení šlo rovnoměrně.
 4. Produkt opláchněte v čisté vodě.
 5. Chcete-li opravit výslednou barvu, umístěte položku do mísy s vodou, přidáním trochu octa a 1 polévková lžíce. Já sůl. V tomto roztoku udržujte džíny po dobu 20 minut.
Důležité!

Výsledek barvení vlasů je nestabilní. Proto při mytí takové věci haly.

Barvení manganistanem draselným

Tato metoda změny barvy je trochu složitější, ale při přesném provedení dává neobvyklý odstín tkaniny. Proces změny barvy džíny je mnohem jednodušší, protože produkt nemusíte vařit. Pro barvení věcí s manganistanem draselným proveďte následující:

 1. Připojte 120 ml stolního octa o koncentraci 9%, 30 ml peroxidu vodíku 3% a 80 g manganistanu draselného.
 2. Výslednou hmotu přidejte do hluboké pánve vodou.
 3. Džíny jsou zkroucené na několika místech lanem a zajištěny elastickými pásy.
 4. Ponořte oděv do roztoku tak, aby tekutina zcela zakrývala látku.
 5. Držte po dobu 20 minut.
 6. Po vyjmutí upevňovacích prvků a narovnání důkladně opláchněte oděv v čisté vodě.
 7. Dvakrát se promyje v pračce s tekutým detergentem a suší se přirozeným způsobem.

Barvení zelenou barvou

Z lidových barviv používají některé ženy v domácnosti brilantní zelenou, aby džíny daly zajímavý smaragdový odstín. V tomto případě bude sled akcí následující:

 1. Ve velké pánviZelenka se zředí vodou a přidává se tak dlouho, dokud se nedosáhne požadovaného odstínu.
 2. Ponořte oděv do roztoku a inkubujte půl hodiny.
 3. Pravidelně obracejte výrobek, aby se zajistilo, že barvivo je jednotné.
 4. Odstraňte kalhotky z roztoku a důkladně opláchněte, několikrát vyměňte vodu. Poslední čas pro upevnění odstínu se přidává do mísy s vodou a malým stolním octem.

Jednací řád

Při výběru barviva pro džíny je důležité vzít v úvahu zvláštnosti barvicích kompozic. Nejodolnější barva se získá po použití akrylového barviva. Ale takové barvy jsou poměrně drahé a ne všude, kde je můžete koupit. Stejný nedostatek barviv na bázi anilinu. Jejich výhodou je bohatost odstínů a snadnost použití.

Většina lidových metod se obtížně používá a přináší neočekávané výsledky. Jejich barvení je navíc křehké. Nové džíny budou silně ztraceny. Hlavní výhodou těchto barviv v lacinosti a dostupnosti.

Malířské džíny v pračce

Nejprve připravte barvicí směs, která se řídí přiloženými pokyny. Suchá hmota v prostoru pro prací prášek nepokrývá. Pro lepší rozpustnost se prášek nejprve smísí s malým množstvím vody.

Důležité!

Aby bylo barvení jednotné, nemělo by být umožněno vytváření hustých sraženin. Proto je žádoucí, aby se barvivo smíšené s vodou několikrát protáhlo přes tenkovrstvou.

Připravené barvivo se nalijeprostor pro prací prášek. Pokud se podle návodu, který potřebujete, přidá sůl, tužidlo nebo jedlá soda na stejné místo. V bubnu jsou umístěny vnitřní džíny a opatrně narovnané džíny. Aby byl výsledek trvalý, nastavte režim na stroji s teplotou 90 stupňů a trváním nejméně 1,5 hodiny.

Zatímco probíhá barvení, je připraven roztok pro fixaci barvy. K tomu smíchejte teplou vodu s octem a přidejte do každého litru 1 litr. Já látek. Když program skončí, produkt se vyjme z pračky a ponoří se do nádoby s octovou vodou.

Poté se položka znovu umístí do stroje pro praní a režim se nastaví na teplotu +40 ° C. Současně pro mytí použijte tekutý prací prostředek pro barevné výrobky. Opakované zpracování vymyje zbytky barviva z tkaniny a mechanismu pračky.

Po takovém zabarvení zůstane v bubnu kameniva malé množství barevného roztoku. Pro jeho odstranění se tedy vozidlo znovu spustí v klidovém režimu. K prostoru pro prací prášek může být přidána kyselina citrónová. Očistí vnitřek přístroje před nečistotami a šupinami.

Ruční barvení

Příprava nátěru touto metodou se neliší od nátěru v pračce. Připravený nástroj se nalije do velkého smaltovaného hrnce s vodou a důkladně promíchá. Připravené džíny jsou do ní ponořeny a položeny na malý oheň.

Džíny se zahřejíkamna po dobu 40-60 minut. Současně je důležité nedovolit varu kapaliny. Po celou dobu se ujistěte, že tkanina byla zcela pokryta vodou. Oblečení se periodicky převrací, aby se získal jednotný odstín.

Lakovaný výrobek se důkladně opláchne v čisté vodě. Poté připravte roztok v pánvi, promíchejte vodu s octovou koncentrací 9%. V tomto roztoku udržujte barevné kalhoty po dobu 15 minut a znovu opláchněte.

Péče o ručně malované džíny

Ručně malované věci vyžadují obzvláště opatrný přístup. Při nesprávném mytí nebo sušení džíny se objevují rozvody, měnící se stín. Pak musí být oblečení odhozeno.

Aby nedošlo k poškození výrobku, dodržujte tato pravidla:

 • aby se zabránilo vyhoření, oděv se suší na stinném místě;
 • aby se nepoškozovaly jiné věci, barevné džíny se umývají odděleně;
 • Nalijeme do oplachové vody nějaký stolní ocet, který drží stín;
 • pro mytí černých džínů používejte speciální tekuté činidlo nebo prášek pro barevné látky.

Závěr

Můžete změnit odstín džíny a překreslit je černým použitím průmyslových barev nebo pomocí dostupných nástrojů. Pro získání stabilního, krásného odstínu je důležité zvážit doporučení týkající se použití barviv a složení tkanin. Je důležité vybrat látky, které nepoškozují denim.