Jak si vybrat kočárek?

Kočárek se stává nejlepším přítelem rodičů při chůzi s malými vrstevníky. K volbě správného kočárku je však třeba přistupovat s plnou odpovědností, protože v další operaci mohou být nějaké nepříjemnosti.

V realitě současné poptávky nabízejí obchody velký sortiment kočárků. A tady přichází otázka: který kočárek si vybrat? Který z nich je nejvhodnější?

Bezpečnost

Bezpečnost dětí je jako vždy nejdůležitějším pravidlem. Proto musí být kočárek nejprve bezpečný.

Zkontrolujte, zda není stabilní, umístění sáčku, pokud není, lze jej vždy zakoupit zvlášť.

Důležité!

Podívejte se také na kvalitu popruhů (nejlepším bezpečnostním pásem je pás s 5 body, vhodnější pro velmi malé drobky), pokud je dítě již starší, pak 3 bodový popruh.

Kromě toho nezapomeňte na ostré rohy a malé snadno přístupné části.

Invalidní vozíky a knoflíky

Vyberte si kočárek, několikrát jděte a vyzkoušejte to dobře pro sebe. Zkontrolujte výšku rukojetí a přítomnost měkkých překrytí na nich, abyste se ujistili, že jsou pro vás pohodlné. Pokud je vaše výška u konce180 cm, pak hledejte možnost s nastavitelnými držadly.

Manévrovatelnost je také důležitá, zejména když chodíte se svým dítětem na přeplněných místech, takže by vám mělo být snadné otáčet.

Důležité!

Pokuste se tento krok urychlit a ujistěte se, že nešlápnete na kola vozíku, měli by být dostatečně vysazeni.

Dostupnost dodatečných funkcí. Nyní, mnoho výrobců dětských kočárků přidat spoustu zbytečných funkcí. Při výběru byste se měli rozhodnout, zda potřebujete koš, herní panel s tlačítky, držák na láhve, baldachýn a další.

V některých specializovaných prodejnách jsou tyto funkce nabízeny samostatně, v jiných jsou zahrnuty. Také věnovat pozornost tomu, jak kočárek záhyby, zda to bude vhodné pro vás uložit v bytě.

Nyní vezměte v úvahu oblíbené modely.

Lehké kočárky

Jedná se o poměrně běžnou verzi kočárků, které jsou skvělé pro každodenní procházky v teplém období.

Snadno se skládají, snadno se ovládají a mají malou velikost, takové invalidní vozíky nepotřebují další funkce, i když někteří výrobci věří jinak.

Důležité!

Bohužel však nejsou vhodné pro novorozence, takže budete muset o takové přepravě přemýšlet dříve, než vaše dítě dosáhne věku 6 měsíců.

Velké kočárky

Velké tělo, což znamená spoustu prostoru, větší kola, obrovské množství „zvonů a píšťalek“,někdy dokonce včetně stereosystémů. To vše je samozřejmě úžasné, ale narazíte na řadu nepříjemností.

Například:

  • Rozměry (takový kočárek se nevejde do každého vozu, i když se přehne);
  • Hmotnost (zvednutí na podlahu bude problematické, zejména pokud v blízkosti není žádný člověk);
  • Nevýhody na přeplněných místech, například v supermarketech.
  • Classic s nastavitelnou rukojetí

Všechny obvyklé možnosti pro každodenní bruslení dítěte. Musíte si vybrat takový kočárek pro silné pneumatiky (bezdušové), kvalitní odpružení, které nám poskytne měkkou jízdu na téměř každém povrchu.

Důležité!

Ceny těchto kočárků jsou mimo jiné zcela přijatelné a dostupné všem rodičům.

Speciální židle

Velký transformátor s autosedačkou. Dobrým řešením pro malé děti bude univerzální křeslo, které se snadno rozepne z kočárku a namontuje se dovnitř vozu.

Nemusíte rozepínat dítě z kočárku pokaždé a nosit ho do auta, opět jej připevnit k dětské autosedačce. Taková funkce není nejlevnější, ale pokud cena není pro vás důležitá, nezapomeňte jí věnovat pozornost.

Výběr kočárku pro 2, 3 nebo více míst

Kdybyste měli dvojčata nebo triplet, pak potřebujete několik kočárků.

Za prvé, pro vás bude vhodnější chodit s dětmi, a za druhé, budete platit jeden a půlkrát méně peněz, než když si vezmete dvě zvlášť, zejména proto, že mnohovýrobci je odnímatelný a můžete kdykoliv změnit jedno vozidlo na dva nebo více.

Také v obchodech jsou k dispozici 2 místní invalidní vozíky, které jsou určeny pro přepravu dětí různého věku. Obvykle v přední části pro starší a o něco vyšší a blíže k matce pro mladší dítě.