Jak skladovat zázvor

Většina koření v naší kuchyni je mletá a sušená, ale ne všechny jsou schopny plně vyjádřit chuť a vůni čerstvého produktu. Například čerstvý zázvor je mnohem ostřejší než sušený a nakládaný, kromě toho je užitečnější, protože obsahuje obrovské množství cenných prvků. Chápeme, jak správně skladovat čerstvý zázvor, aniž bychom ztratili zdravé a chutné.

Naučte se vybrat koření

Doba použitelnosti vonných kořenů bude záviset na stupni jejich čerstvosti v době nákupu. Naučte se vybrat správné koření, a to i v případě, že nemusíte držet doma po dlouhou dobu.

 • Čerstvý hřbet jistě bude s hladkou kůží, vyzařuje kořeněnou vůni.
 • Zvolte pouze elastický a těžký výrobek. Blednutí kořene je obvykle měkké, má vrásčitý povrch - toto koření již nabralo svou trvanlivost a není vhodné pro dlouhodobý pobyt doma.
 • Projíždějte mokré, mokré a plesnivé vzorky.

Důležité pojmy

Čím nižší je teplota, tím delší je trvanlivost čerstvého výrobku. Pokud doma plánujetepoužívat ji po dobu jednoho měsíce, pak si můžete nechat kořeny v lednici na polici na zeleninu, pro delší skladování vhodný mrazák.

Skladování při pozitivní teplotě

Existuje několik způsobů, jak pomoci zachovat celou chuť a chuť produktu v chladničce.

 • Jsme si jisti, že během týdne budete používat všechny koření doma - zabalte do papírového sáčku a vložte do oddělení pro zeleninu.
 • Nasaďte neloupané kořeny do sáčku, nechte z něj vzduch a pošlete ho do nejnižšího regálu. V tomto stavu může být koření tam několik týdnů.
 • Nebo nejprve zabalte kořeny do papírového ubrousku, vložte je do papírového sáčku a uložte do krabice na zeleninu.

Čištěný zázvor uložený doma v lednici má mnohem kratší životnost, protože rychle ztrácí chuť a svěžest. Pokud máte stále vyčištěný, nepoužívaný kořen, postupujte takto:

Nejprve ho zabalte do papírového ručníku a poté do plastového sáčku.

Odstraňte vzduch z vaku, bezpečně zavřete a uchovávejte v chladničce při minimální kladné teplotě.

Rafinovaný čaj

Nejvhodnější je promíchat strouhané koření s medem, citrónovou šťávou, vložit do hermeticky uzavřené nádoby - takový vonný přípravek je ideální pro přípravu čaje.

Aromatizační alkohol

Čerstvý zázvor můžete udržovat doma v potravinářských tekutinách obsahujících alkohol: vodku, suchousherry, rýžové víno, saké. Nejlepší zachovává vůni zázvoru vodky, to je v tom, že kořeny přetrvávají mnohem déle.

Obvazy na omáčky

\ t

Rýžový ocet a limetková šťáva jsou také vhodné. Loupané kořeny nalijte do skleněné nádoby se šroubovacím uzávěrem, naplňte je některou z uvedených kapalin, které najdete ve vaší domácnosti. Je pravda, že s tímto způsobem skladování, koření mění svou chuť, ale získává nové a je ideální pro oblékání omáček.

Vakuová metoda

Máte-li doma vakuum, použijte ho. Umístěte výrobek do nádoby, zavřete víko, vyfoukněte vzduch z nádoby a zasuňte naplněnou nádobu do nejnižší police chladničky.

Nebo připravte připravené suroviny do vakuových pytlů, vyfoukněte vzduch z nich a vložte zázvor do mrazáku. Povzbuďte se k podpisu všech svých zásob, abyste mohli rychle vypočítat retenční doby.

Použití nízkých teplot

Vložte čerstvý zázvor do mrazničky - tak můžete jeho skladovatelnost prodloužit na několik měsíců. Kořeny mohou být skladovány celé, nakrájené na kroužky nebo brčka - záleží na tom, jak je budete používat.

Je lepší dát koření do mrazničky po částech, protože po rozmrazení je třeba koření strávit co nejdříve. Zmrazené kořeny zázvoru jsou mnohem snazší rošt. Před zmrazením koření je správně zabalte:

 • První zabalení do lepicí fólie;
 • Pak složte do speciálního sáčku na potraviny, vytlačte celý vzduch a zavřete hermeticky.

Jak dlouho bude zázvor trvat? Až šest měsíců, pokud jej nepoužíváte ještě dříve.

Pokuste se zmrazit drcený výrobek.

 • Zakryjte podnos pergamenovým papírem;
 • Připravený zázvor dejte na porce s lžičkou, vložte do mrazáku.
 • Když koření zamrzne, vložte ho do nádoby nebo speciálního sáčku, těsně uzavřené.

Postupujte podle jednoduchých pravidel ukládání zázvoru a vychutnejte si bezkonkurenční aroma tohoto zázraku - kořen!