Jak skladovat sušené houby

Vaše rodina miluje sušené houby: jejich delikátní a aromatická chuť nemůže být srovnána s ničím! Ale jak ukládat sušené houby, protože doma jsou nasyceni cizími pachy a vlhkostí, někdy dokonce plesniví a zkazí!

Příprava ke skladování

Prozkoumat stav suroviny: pečlivě zvážit houby, jak pečlivě se suší. Pokud ve vláknech zůstane i trochu vlhkosti, takový výrobek není vhodný pro skladování: začne se plísně nebo hniloba a nejhorší ze všech infikuje své sousedy. Předávkované kusy jsou křehké, rychle ztrácejí chuť a chuť.

Když nenajdete plně sušené houby, ujistěte se, že je přivedete do požadovaného stavu, a pak vařte pro skladování.

Houby, které se silně rozpadají, mohou prodloužit jejich trvanlivost mletím v mlýně na kávu. Získaný prášek smíchejte se solí a kořením, uchovávejte ve skleněné nádobě, keramické nádobě s těsným víkem. Nejlepší místo, jako je police v kuchyňské stěně nebo v chladničce, pro skladování doma není takové koření.

Používáme různé typy kontejnerů

Jak dlouho mohou být sušené houby skladovány? Hlavní věc je vybrat ten správný kontejnerskladování. Sušené hříbky, hříbky, lišky, hříbky, houby, houby, houby, mají nejlepší trvanlivost. S výhradou všech pravidel skladování, zůstávají stejné chutné a vonné až 2 roky. A pokud všechny termíny jsou pryč, a produkt vypadá velmi ani nic, může být jeden po dobu 3 let, prostě nečekejte na dřívější chuť a ohromující vůni.

Sklo

Jak skladovat sušené houby v plechovkách? Jak ukázala zkušenost mnoha hostesek, sušené houby jsou uchovávány nejdéle v tmavých skleněných nádobách, které dokonale chrání výrobek před slunečním zářením. Měly by být také utěsněny, zejména pokud je budou uchovávat v chladničce, kde vlhkost vždy přesáhne 90%.
Tato metoda je ideální pro skladování bílých hub doma - tak voňavé a neuvěřitelně chutné!

Připravte sklenice správně: důkladně omyjte a osušte. Před pokládkou zkontrolujte, zda jsou suché nádoby zcela: i jedna kapka vody může zkrátit životnost výrobku několikrát.

Pokud nemáte ve vaší domácnosti vakuové nádoby, použijte běžné těsnící víko. Před samotným procesem šití nalijte na víko několik kapek alkoholu, zapálte ho a zavřete nádobu tak, aby hoření pokračovalo uvnitř. Takto získané houby mohou být skladovány po delší dobu i v místech s vysokou vlhkostí. Nicméně, po každém otevření bank budete muset znovu zapojit stejným způsobem.

Použití sáčků

Suché houby jsou skladovány po dlouhou dobu v plátěných pytlích - snadno se šijí sami. Lze také uchovávat v pytlích z hustého balicího papíru.

Jedna důležitá podmínka: těsně uzavřete sáčky, skladujte v zavěšeném stavu na suchém, větraném místě bez zápachu. K tomu je vhodná skladovací místnost a lodžie, kde teplota nepřesáhne 14 ° C.

Každé 2-3 týdny proveďte revizi, odstraňte houby poškozené škůdci, vlhkostí.

Je nepravděpodobné, že by polotovary na nevytápěném balkonu vydržely dlouhou dobu: v případě náhlých změn teploty se uvnitř nahromadí kondenzát, což má negativní vliv na životnost výrobku. Dalším děsivým nepřítelem sušených hub je krtko. Některé ženy v domácnosti přišly s jedním trikem - materiál nasákly solným roztokem a pytel důkladně vysušte. Sůl mezi vlákny látky neumožňuje nenasytné malé monstrum vplížit se a prodloužit tak skladovatelnost zásob až na 2 roky.

Další metody skladování

\ t

V dobrých starých karikaturách o lesních zvířatech můžete vidět, jak nízko sušené houby visí na stromech v blízkosti domů pracovitých veverek. Tento způsob skladování není vynálezem multiplikátorů, dnes je používán šetrnými hosteskami. Pokud se vám také líbí tato metoda, ujistěte se, že suroviny nevyschnou - kusy se začnou rozpadat a odpadávat. Jemně zabalte voňavý náhrdelník hadříkem a zavěste ho ve spíži, na balkóně nebo na půdě. TermínSkladování závisí na vlhkosti a přítomnosti hmyzích škůdců - nenormálních milovníků potravin.

Pokud jsou houby náhle vlhké, ihned je např. V troubě osušte.

Skladování při nízkých teplotách

Jak uchovávat sušené houby v chladničce? Hlavní věc je vybrat ten správný obal. K tomu použijte hermeticky uzavřené plastové nádoby, uchovávejte je v chladničce ve vzduchotěsném plastovém sáčku, ujistěte se, že nádoby skladujete na policích s konstantní teplotou.

Houby jsou baleny po částech tak, aby nebyly znovu ochlazovány, protože uvnitř sáčku nebo nádoby musí být shromažďován kondenzát - příčina formy.

Hrozným nepřítelem suchých hub, které jsou uloženy v chladničce, je vysoká vlhkost, takže se pokuste obal pevně uzavřít.

Mnohé ženy v domácnosti jsou rádi, že používají mrazničku, protože do ní nepronikne žádná škůdkyně nebo krtko. Hlavní věcí je udržet houby ve vzduchotěsných pytlích nebo plastových nádobách. Skladovatelnost v takových podmínkách - až do příští sklizně, to znamená rok, v některých případech houby neztratily chuť v mrazničce po delší dobu.

Správně skladovat houby a užívat si darů přírody v každém ročním období.