Jak snadné je čistit záchod na bílé s lidovými metodami?

Podle čistoty toalety můžete posoudit čistotu hostesky. Po dlouhém provozu toalety a jejím vzácném čištění se na instalatérských stěnách začnou hromadit instalatérské a močové kameny. To není nejpříjemnější situace, ale docela řešitelná. Co dělat, když tam byly vklady nebo když se stěhujete do nového obytného prostoru, máte toaletu s nádechem?

Důvody pro doložení

Bojové vápno a močový kámen budou mnohem účinnější, pokud budou známy příčiny kontaminace.

V obyčejné vodě vstupující do domovů jsou minerální sloučeniny, které se postupně hromadí pod okrajem záchodové mísy. Ošklivé šmouhy se nacházejí v odtoku. V závislosti na složení vody může být vodní kámen různým odstínem žluté a oranžové barvy. Čím častěji je voda vypouštěna a čištění sanitární keramiky je prováděno jen zřídka, tím závažnější bude znečištění.

Ložiska močového kamene odrážejí lenost majitelů, kteří zapomínají umýt po sobě. Zbytky moči vysychají a tvoří skvrny a později vzniká močový kámen. Zabránit takovému jevu je velmi jednoduché. K tomu potřebujetevždy se umyjte po sobě a včas, abyste provedli sanitární čištění.

Pravidla pro čištění

Pokud jste se přesto rozhodli všechno vyčistit, neměli byste zapomenout na přípravnou fázi a pravidla čištění. Dodržujte následující pokyny:

 1. Gumové rukavice by se měly nosit s jakýmkoli způsobem léčby. Kontakt s čisticími prostředky na kůži může způsobit alergie a chemické popáleniny.
 2. Nezapomeňte na zástěru. Tím se vyhnete mikrobům na těle a oděvu.
 3. Při práci s agresivními látkami je nutné použít respirátor.
 4. Pokud se čisticí prostředky dostanou na pokožku a sliznice, je nutné postižené místo omýt velkým množstvím vody.
 5. Během čištění nechte dveře na toaletu otevřené, aby se nevdechovaly koncentrované žíravé páry.
 6. Dopřejte večer. Takže budete mít možnost uplatnit a opustit nástroj až do rána.

Věnujte pozornost!​​

Pokud máte staré zanedbané instalatérství, je lepší si koupit nové WC. Jeho průměrná životnost je 20-30 let. Po této době se sklovina stává tenčí a minerální usazeniny pronikají hluboko do struktury stěny. Čím starší je fajáns, tím častěji je třeba ji čistit.

Nečistit záchodovou mísu bílou

Čisticí prostředky by měly být zvoleny v závislosti na stupni znečištění. Výběr možností je obrovský. Kromě mnoha populárních metod, obchod má velký sortiment nástrojů, aby se účinně vyrovnatrůzné druhy nečistot. Přítomnost obyčejného kartáče a pravidelná dezinfekce s pravidelným použitím dává pozoruhodný efekt. Při normální tvrdosti vody stačí čistit toaletu jednou týdně.

Lidové prostředky

Pokud jste se rozhodl čistit všechny nečistoty v toaletě, není nutné kupovat drahé nástroje. Mnoho řešení z obchodu má vysokou cenu, ale naprosto nekompatibilní účinek. Osvědčené lidové prostředky pomohou vyhnout se zbytečným výdajům. Složky pro tyto recepty jsou levné a dostupné v každém domě.

Je velmi obtížné čistit stěny WC pod vodou, takže před zahájením práce byste měli odstranit veškerou vodu z nádrže a odtoku. Chcete-li to provést, vypněte kohoutek na potrubí a stiskněte odtok. Voda uvnitř záchodové mísy může být vybrána malým plastovým kelímkem nebo naběračkou.

Soda

Nízkou kontaminaci lze odstranit běžnou jedlou sodu. Na tom není nic složitého. K tomu potřebujete:

 1. Použijte sodu na špinavý povrch.
 2. Nechte co nejdéle, nejlépe přes noc.
 3. Omyjte.

Soda a ocet

Tento recept se mírně liší od předchozího. V tomto případě musí být soda napojena octem před opláchnutím vodou. Po tom, počkejte na konec syčení a všechny mé.

Ocet

Je možné se zbavit vodního kamene a močového kamene běžným nádobím.ocet.

Snadné je:

 1. Lehce zahřejte 250 ml octu.
 2. Přidejte špetku soli a zamíchejte.
 3. Roztok se nanese na kontaminované stěny a nechá se přes noc.
 4. Prostě si to ráno umyj.

Kyselina citrónová

Pro kvalitní čištění budete potřebovat 3 balíčky kyseliny citrónové. Do odtokové nádoby se musí nalít 1 pytel a 2 se nalijí do vody. Poté nechte 4-5 hodin. Když doba expozice skončí, vyčistěte povrch toalety kartáčkem a opláchněte 2-3 krát. Pokud to nestačí, opakujte zpracování znovu. Čím více znečištění, tím více kyseliny citrónové bude muset použít.

Sycené nápoje

Čištění instalatérských prací se sladkými nápoji s obsahem cukru je další snadnou a neškodnou metodou. Musíte si koupit 3-4 litry nápoje (Coca-Cola, Mirinda, Sprite, atd.) A nalijte ho do toalety. Nechte všechno na noc. Silně sycené nápoje během expozice dobře změkčují močový kámen a plak. Ráno, zbývá jen vyčistit kartáč a opláchnout ho.

Chemikálie

Na policích v obchodě najdete různé prostředky pro čištění toalety. Většina z nich musí být nastříkána pod rámem a ponechána po dobu 30-40 minut pro expozici. Poté by měla být stěna záchodu otřena štětcem a stisknout vypouštěcí tlačítko. Při silném znečištění se postup opakuje. Všechny čistící prostředky obsahují kyselinu chlorovodíkovou, což vysvětluje jejich účinnost.

Mnoho řešenínebezpečné a obsahují silné kyseliny. Tyto čisticí prostředky by měly být používány pouze jako poslední možnost a při práci musí být použity gumové rukavice.

Nejvíce rozpočtovým a silným prostředkem nápravy je chlornan sodný (bělost). Dobře zvládá žloutnutí, květ a rzi. K tomu je třeba nalít do toalety jednu láhev s finančními prostředky a rozložit na stěny. Nechte působit 12 hodin a poté opláchněte.

Prevence vzniku plaku a kamene

Čištění je snazší, pokud je znečištění minimální. Aby se zabránilo tvorbě vápence a močového kamene, je nutné:

 1. Zkontrolujte odvodnění. Voda by neměla vylévat neustále.
 2. Nákup a zavěšení čističe toalet.
 3. Po zvládnutí potřeby snadného čištění stěn kartáče záchodové mísy.
 4. Nevkládejte potraviny do toalety.
 5. Proveďte včasné čištění.

Podle těchto jednoduchých tipů a doporučení můžete vždy udržovat WC v čistotě.