Je možné prát stroj v pračce mycím prostředkem na prádlo

Jen před pár lety byl pro praní v stroji používán výhradně použitý prášek. Dnes není tak dobrý jako dříve. Často tam jsou padělky, a dokonce i poměrně drahé nabídky neospravedlňují naděje na ně.

Hostesky se tak začnou vracet k pracím prostředkům, které se osvědčily roky, a nejoblíbenější z nich je mýdlo na prádlo. Je možné jej použít pro psací stroj, jak jej správně vybrat a připravit, stejně jako další stejně důležité otázky, které v tomto článku zvažujeme.

Může stroj prát mýdlem na prádlo?

V pracím mýdle nejsou žádné škodlivé přísady a nečistoty. Používá se i na mytí oděvů novorozenců. Obsahuje mastné kyseliny, rostlinné oleje a živočišné tuky. Navzdory úplné absenci "chemie", to zvládá s jakýmkoliv typem znečištění.

Praní v pánvi a namáčení je ozvěnou z minulosti, ale je možné prát stroj mýdlem? Odpověď je jasná - můžete. Pro tento zázrak domácích spotřebičů se nedoporučuje používat pouze čisticí prostředky, které tvoří příliš mnoho pěny, a mýdlo na prádloto neplatí.

To je důležité! Množství pěny vzniklé při mytí závisí na typu tkaniny. Takže s vlnou je mnohem více než s bavlnou nebo syntetikou.

Pravidla mytí mýdlem na prádlo

Při mytí práškem nebo gelem se určité množství pracího prostředku nalije do speciálního prostoru nebo se nalije přímo do bubnu do prádla. A jak se mýt mycím prostředkem na prádlo? V tom není nic složitého, je třeba vzít v úvahu některé nuance.

Mýdlo se nerozpouští tak rychle jako prací prášek, takže musí být nejdříve připraveno. Zvažte nejběžnější a nejúčinnější způsoby:

  1. Mýdlo strouhejte. Vkládání přímo do bubnu rychlostí lžíce na kg prádla.
  2. Mřížku na roštu rozpusťte ve sklenici horké vody. Směs se nalije do prostoru pro prášek.
  3. Nasypeme 300 g mýdla, nalijeme na něj 2 litry vroucí vody, promícháme až do úplného rozpuštění. Po přidání 4 tabulky. lžíce limonády a znovu hněteme. Získat řešení, konzistence gelu. V závislosti na zatížení bubnu a špinavém prádle je nutné použít 100-150 ml na jedno praní.
  4. Zahřejte litr vody, přidejte k ní 50 gramů mytého mýdla, promíchejte až do úplného rozpuštění. Ve sklenici vody rozpusťte 100 g uhličitanu sodného a výsledný roztok nalijte do tenkého proudu do horké mýdlové vody za stálého míchání. Vařte, dokud se nerozpustí. Nepřiveďte k varu! Použijte 100 mlpro jedno praní.

Poradenství! K roztoku tekutého mýdla můžete přidat několik kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje a prádlo po umytí zapáchne.

Mýdlo na prádlo můžete také promíchat s běžným toaletním mýdlem. Ani s vůní nebudou žádné problémy.

Mýdlové lupínky jsou vhodné pro vzácné použití. Při pravidelném používání pracího mýdla je nutné použít tekuté roztoky a gely. V opačném případě budou malé částice padat na buben a topné části stroje, což je velmi nežádoucí.

Jaké mýdlo zvolit pro praní v pračce?

Hotové tekuté mýdlo je již v prodeji. Je odlišná ve složení od pevné látky. Je významně nižší než procento mastných kyselin. Pevná látka je však účinnější a má až 72% detergentu ve své kompozici.

Volba mýdla na regálech, věnujte pozornost nejen základnímu složení, ale také doplňkovým látkám. Mnoho nabídek obsahuje glycerin, éterické oleje, bělící částice, příchutě a dokonce i přírodní bylinné extrakty.

Pro mytí dětského prádla je lepší koupit mýdlo na dětské prádlo. To nezpůsobí alergie u dítěte, a matka bude prosím s čistým oblečením s minimálním úsilím.

Můžete také použít dehtové mýdlo. Ve své přirozené formě má poněkud nepříjemný zápach, ale existují produkty s přídavkem norkového tuku, léčivých bylin nebo glycerinu. Je již doplněn bezpečnými příchutěmi. Takže spodní prádlobude mít příjemnou vůni.

Nejlepší mýdlo se vyrábí na bázi palmového a kokosového oleje. Ve srovnání s obvyklým nepenění tolik, že téměř nezanechává usazeniny na vnitřních částech stroje a dokonale umývá nečistoty.

Důležité! Jsou-li v pracím mýdlovém prostředku bělící složky, nedoporučuje se používat k praní hedvábí a vlněných oděvů.

Režim mytí v automatickém stroji by měl být zvolen podle typu tkaniny a stupně znečištění. Ale pamatujte, že mýdlo na praní je opláchnuto horší než ostatní detergenty, takže je často potřeba dodatečného oplachování, takže na tkanině nejsou žádné skvrny ani skvrny.

Poradenství! Obvyklá stolní sůl pomůže posílit účinek mýdla na prádlo. Přidejte přímo na buben lžíci a prádlo bude mnohem čistší.

Dopad na oděv a vodu

Použití mýdla na prádlo má kladné i záporné strany. Na jedné straně je naprostá důvěra ve složení, je to příjemná finanční dostupnost, stejně jako výsledek. Na druhé straně, když se používá mýdlo, může pračka trpět, protože na jejích stěnách zůstává deska, která se nakonec usadí na pracovních částech, dojde k ucpání a rozbití, následuje nákladné opravy. Také přírodní mýdlo na prádlo může poškodit látky, které tvoří oděv,obzvláště delikátní.

S cílem snížit negativní dopad mýdla na oděv a stroj můžete podle jednoduchých pravidel:

  • na 10 litrů vody nesmí být spotřebováno více než 30 gramů mýdla;
  • maximální voda při mytí by měla být 70 stupňů, a není lepší ji zvyšovat více než čtyřicet.
Velmi důležitý je také druh vody. Pokud je to tvrdé, pak se použije asi 30% z celkového množství mýdla, aby se změklo. Ale můžete ji ještě zjemnit sódou.

Zjistěte, zda tvrdá voda může být jednoduchým způsobem. K tomu stačí mýdlo pod tekoucí vodou. Čím těžší je, tím horší bude umýt.

Prevence při mytí v psacím stroji mýdlem

Pokud se rozhodnete použít prací mýdlo pro mytí (absolutně žádný rozdíl mezi kapalinou nebo pevnou látkou, s přísadami nebo bez přísad), měli byste pravidelně provádět preventivní práce na ochranu stroje.

Je-li voda měkká, stačí k praní prádla přidat další opláchnutí a po každém dalším praní s prázdným bubnem.

Pravidelně čistěte i samotný válec a zhutňovač, vyčistěte zásobníky prášku.

Jednou za čtvrtinu byste měli promýt s prázdným bubnem a namísto saponátu přidejte ocet, citron, sodu nebo speciální odvápňovač.

U tvrdé vody se plaky tvoří několikrát rychleji. Proto by mělo být čištění „prázdné“ praní prováděno jednou za 2-3 týdny.

Nezáleží na tom, kolik je nabídnuto kupujícímučisticí prostředky, s výjimkou těch, které bude vždy používat. Prací mýdlo je cenově dostupný a vysoce kvalitní výrobek. Hlavní věc při použití je dodržovat pravidla uvedená v článku, aby nedošlo k poškození jeho věcí, psacího stroje a především zdraví.