Lze prát boty v pračce

Tenisky se špiní příliš rychle. A jak by to mohlo být jinak? Jsou vyrobeny z textilu a do ní se vstřebává prach, nečistoty a pot, takže po několika ponožkách by se měly opláchnout. Je možné umýt tenisky v psacím stroji a jak to udělat správně, stejně jako tajemství rukou na mytí bot, naučíte se z článku.

Je možné umývat tenisky v automatickém stroji a které?

Je možné prát v psacím stroji, ne všechny tenisky. Můžete zjistit, zda je povoleno, či nikoli, z informací, které jsou vždy na štítku boty nebo na obalu. Měla by také uvádět doporučené teploty a povolené detergenty.

Doporučení pro praní

Nemůžete si jen vzít a dát boty do pračky. Nejdříve musíte vázat a sundat tkaničky. Totéž platí pro vložky. Pokud existují nějaké odnímatelné části, jako jsou malé nýty nebo jiné příslušenství, měly by být také odstraněny.

Poradenství! Je velmi vhodné umýt tenisky s jejich součástmi ve speciální síti. Takže se nic neztratí a nespadá do mechanismu pračky.

Poté, co je nutné řádně rozbít tenisky, aby se z nich vylila špína a písek, jakož i možné oblázky.

Ve stroji se najednou umyjí více než dva párynemůže. V opačném případě bude mít negativní vliv na stav jednotky. Podešve velmi často zasáhnou buben a skleněné dveře. Obecně platí, že za účelem ochrany automatu se doporučuje použít síťovinu pro mytí oděvů, nebo pokud ne, zabalit tenisky do starého pouzdra na polštáře nebo ručníku, s podrážkami uvnitř.

Důležité! V žádném případě neomývejte stroj poškozené boty. Pokud se na něm vyskytne závada, např. Kloub a kloub zhasnou atd., Situace se ještě zhorší. V tomto případě potřebujete boty nebo předběžnou opravu nebo omyjte rukou.

Některé pračky již nemají režim „Mytí obuvi“. Pokud tomu tak není, zvolte jemné praní s minimálním počtem otáček a jemným točením.

Teplota praní 30, maximálně 40 stupňů. Vyšší lepidlo použité pro boty se nevyskytuje.

Pamatujte! 38 To kazí auto a boty.

Prostředky pro praní by měly být zvoleny podle tkaniny. Univerzální prášek není vhodný. Je lepší vzít gel nebo jiné kapalné prostředky. Pokud prášek stále používáte, nalijte ho menší, opláchněte. Pro silně špinavé tenisky používejte předem namočené.

Mytí bílých tenisek

Nejoblíbenější jsou bílé tenisky, ale je zcela pochopitelné, že se jedná o ty, které se rychle rychle kontaminují. Pokud se rozhodnete pro takový nákup, buďte připraveni udržet je v dokonalé čistotě. Neupravené boty okamžitě zničí vášobrázek

Bílé tenisky by měly být vymazány podle stejných pokynů jako pro boty jiných barev. To by však mělo být prováděno častěji, aby nečistoty neměly čas vstřebat. Obvykle se prát, nosit pouze dvakrát nebo třikrát.

Pro tyto boty může být navíc zapotřebí bělidlo. Jsou to chlor obsahující, kyslík a optické. Obsahující chlor agresivně ovlivňuje tkaninu, zničí ji, ale nejlevnější. Optický efekt má vynikající efekt, ale je vizuální. Po umytí takovým bělícím prostředkem zůstávají částice na tkanině, která odráží světlo, a výsledkem je, že věc vypadá o několik tónů světlejší než ve skutečnosti.

Nejúčinnější je kyslíkové bělidlo. Po kontaktu s vodou uvolňují aktivní kyslík, který účinně odstraňuje skvrny a jakékoli znečištění. Jsou však mnohem dražší než ostatní.

Důležité! Pro bílé tenisky je velmi důležité důkladné opláchnutí po mytí. Pokud na tkanině zůstane mýdlo nebo prášek, po sušení se změní na žluté skvrny.

​​

Jak ručně umývat tenisky

S ruční mytím tenisek není nic špatného. Hlavní věc je zapamatovat si několik základních doporučení.

  1. Vyměňte tenisky, odstraňte vložky, odstraňte nečistoty zevnitř a odstraňte je zvenku.
  2. V teplé vodě přidejte trochu sody nebo saponátu, ponořte do nich tenisky se stélkami a tkaničkami, pokud nemají kontrastní barvy.
  3. Pokud jsou na teniskách kovové boty a doplňky, můžete je namočit maximálně 30 minut. Pokudtenisky pouze z tkaniny, pak nechat v roztoku může být po dobu 2 hodin nebo více.
  4. Nyní je třeba si vzít kartáč na čištění oděvů a opatrně otřít tenisky zevnitř a pak ven. Udělejte to samé se stélkami a tkaničkami a pak pověste vše, aby se uschlo.

Jak správně vysoušet tenisky

Většina z nás je zvyklá na to, že praní prádla s automatickým strojem může být použito během několika hodin. Není to tak s teniskami. Tam jsou poradci, kteří doporučují mnoho údajně osvědčených metod, ale ve skutečnosti všechny z nich jen zničí boty, takže doporučujeme, abyste tento bod článku velmi pečlivě zvážili.

Není možné vytlačit tenisky v prádelně, takže se z ní dostanou, i když čisté, ale spíše mokré.

Nejjednodušší způsob je naplnit tenisky suchým papírem a měnit je pravidelně, poté, co je nasáklá vlhkostí. Místo papíru můžete použít staré ručníky, které dobře absorbují vodu. Mezi modernější metody patří elektrostatické sušičky bot a silikonové kuličky.

Nepoužívejte vysoušeč vlasů, mikrovlnnou troubu, výplň nočníků pro domácí zvířata a ještě méně uhlíků z ohně pro sušení tenisek. Zničí vaše oblíbené boty.

Pomocí jednoduchých doporučení pro mytí můžete výrazně prodloužit životnost vašich oblíbených bot.