Tajemství dokonalého žehlení

Měli byste vyžehlené věci vyžehlit. I když je pocit, že po mytí vypadají docela slušně, je-li volný čas, je lepší je pohladit. Za prvé, žehlené věci jsou méně špinavé, a za druhé, pohled je přesnější a dobře upravený.

Pokud bylo k žehlení připraveno velké množství prádla, mělo by být nejprve tříděno podle typu tkaniny. První je žehlit tkaninu určenou pro nízké teploty, stejně jako různé povrchové úpravy na halenky lépe žehlené při nižších teplotách.

Pokud není známo, z čeho je halenka nebo sukně vyrobena, umístěte termostat na nejnižší teplotu a zdvihněte pojivo zevnitř.

Důležité!

Postupné zvyšování tepla je nutné zajistit, aby tkanina byla vyhlazena, ale železo se musí volně pohybovat, stejně jako hodinky. Tak můžete najít požadovanou teplotu.

Máte železné džíny?

Džíny se obvykle nežehlí, ale někdy se to vyžaduje: buď se po umytí ukázaly jako „žvýkané“, nebo jen „složené“. Šipky nevytvářejí džíny, takže je třeba je jednoduše žehlit horkým železem přes vlhkou tenkou jednoduchou látku a gázu.

Tip!

Přední kapsy džíny jsou vyrobeny z tenké tkaniny a po umytí by byly také příjemné na železo.

Jak hedvábí, tak samet

Pro usnadnění žehleníBavlněné a hedvábné tkaniny by po praní neměly být příliš suché. Je lepší, když jsou dokonce mírně mokré.

Není-li nutné šaty nebo halenku vyhladit, je nutné začít s malými detaily - obojky, manžety, chlopně kapes, volánky. Pak - rukávy. Vede železo z širšího místa do úzkého.

Důležité!

Dovednost žehličky může být určena přítomností vyhlazeného záhybu na rukávu. Pokud se vám to podařilo vyhnout, pak by si dívka měla zasloužit nejvyšší pochvalu.

Po těchto částech můžete žehlit hlavní část výrobku. Rozložte si věc na stůl nebo žehlicí prkno, aby se již nežehlil již žehlený. Tkanina by měla být v jedné vrstvě.

Při žehlení výrobků z čisté vlny se používá pára, která nastavuje index tvorby páry. Vlněné věci lépe žehlit tenkou látkou nebo gázou, aby se nelepily na podešvi ze železa.

Je lepší žehlit všechny horní věci ze špatné strany - aby se vzájemně nedotýkaly. Hedvábí a lesklé věci jsou také pohladěny zevnitř.

Tip!

Pokud je žehlička s parníkem, měla by se žehlit suchým hadříkem. Netlačte na žehličku tak, aby se nepohybovala.

Velvet by měl být žehlen jednoduchou, nikoliv tenkou tkaninou a vždy jedním směrem.

Pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých pravidel, věci budou trvat tak dlouho, jak je to jen možné a budou vždy vypadat elegantně a čistě.