Jak čistit elektronickou cigaretu: metody čištění rozprašovače, clearomizer

V souvislosti s podporou zdravého životního stylu se mnoho kuřáků rozhodlo přestat kouřit, a aby snížili intenzitu projevů škodlivé závislosti, nahradili běžné cigarety elektronickými. Na rozdíl od klasických cigaret je elektronické zařízení opakovaně použitelné a vyžaduje zvláštní péči, je nutné elektronickou cigaretu pravidelně čistit a nabíjet ji. Pokud je čištění prováděno nesprávně nebo není prováděno vůbec, sníží se kvalita vytvořené páry a když je baterie přístroje vybitá, nebude potřeba nikotinu vůbec vyhovovat.

Základní požadavky na péči o elektronickou cigaretu

Všechna elektronická zařízení vyžadují péči a zařízení na vznášení není výjimkou. Musí být neustále čištěn, protože pouze opatrný přístup prodlouží životnost, aniž by se narušila chuť páry.

Základní pravidla péče:

  1. Pravidelné zajišťování výměny výparníku. V běžných zařízeních, s funkcí rychlého výměníku, jehojen odstraněn a nahrazen novým. V servisovaných variantách je zobrazena náhrada knotu nebo spirály. Je zbytečné čistit knot, netrvá dlouho po manipulaci.
  2. Péče o clearomizátor také zahrnuje periodickou výměnu. Zpočátku můžete očistit, ale pokud se po manipulaci nezvýší kvalita páry a kuřák se po požití kouře cítí jako hořící nebo suchý, musí být vyměněn.
  3. V oblasti elektronické cigaretové baterie se často tvoří kapky. Vyhnout se jejich vzhledu vůbec není možné. To je způsobeno tím, že kapalina pro elektronické cigarety je vždy mastná. Samozřejmě, že je třeba se pokusit ji nalít opatrně, a po každém naplnění vyčistěte bateriový prostor ubrousky. To zabraňuje selhání baterie.
  4. Je nutné čistit rozprašovač po celou dobu, protože při pravidelném používání bude na stěnách nádrže mastné usazeniny, další páry se ukládají. Zda je možné prát pod tekoucí vodou, závisí na konstrukci zařízení.
Pro informaci!

Technologie Clearomizer a rozprašovač je návrh páry. Rozprašovač - jednodušší, zajišťující výrobu páry díky topnému tělesu. Čistý - poskytuje vysoce kvalitní páru.

Proč čistit elektronickou cigaretu

Co se stane, pokud nebudete včas odpařovač e-cigaret čistit:

  • baterie se stane nepoužitelnou;
  • chuť spotřebovaného produktu (pára) se zhorší;
  • nahrazení jiné kapaliny v kompozici povede ke směsi chutí;
  • konvenční nábojnice je určena pro ne více než 8 nábojů, poté je nutné provést praní.

Elektronická cigareta ze staré kapaliny by měla být pravidelně opláchnuta, protože na stěnách nádrže na kejdu se ukládá ložisko produktů stoupajících a nikotinu. Akumulace těchto látek vede nejen ke změně chuti spotřebované páry, ale i k úplnému selhání čištění a stálému vdechování škodlivých složek je zdraví nebezpečné. To je důvod, proč, pokud přístroj čistíte sami, není čas ani přání, je lepší vzít zařízení do servisního střediska nebo si koupit nové. Použití ucpaného čističe nebo rozprašovače je nebezpečné.

Kdy je třeba vyčistit elektronickou cigaretu

Je možné zjistit potřebu čištění několika značkami:

  • přístroj přestal přidělovat páru;
  • změnila se hustota a nasycení produktu;
  • zařízení reprodukuje nepochopitelný zvuk - pískání, praskání, bublání, pískání;
  • pára změnila jeho chuť;
  • se změnila barva vydechovaného produktu.

Pro čištění čirého čističe nebo rozprašovače není nutné čekat, až se tyto značky objeví. Absence nezbytné péče může vést k úplnému rozpadu devas bez možnosti jeho dalšího využití. Parilshchik by měl přijmout pravidlo - čištění by mělo být prováděno 1krát za 3-4 měsíce. Pokud je zařízení aktivně používáno, je čas čištění určenvypouštěcích cyklů. Opláchněte potřebnou elektronickou cigaretu po 8 výboji.

Pozor!

Pokud nepromýváte rozprašovač, mohou se produkty hoření dostat na baterii. Mírné nabobtnání baterie může způsobit výbuch zařízení. Taková porucha je nebezpečná nejen ztrátou samotného zařízení, ale také možným zraněním.

Metody čištění elektronických zařízení pro rozprašovače

Rozprašovač se v kruhu časopisů nazývá výparník. Takový mechanismus ve spojení s baterií zajišťuje výrobu páry. K zajištění péče o návrh může být několik metod:

  • běžné mytí;
  • použití ultrazvukové lázně;
  • spálené;
  • chemické zpracování.

Každá metoda je sama o sobě dobrá, například jednoduché praní neposkytuje vysoce kvalitní čištění. Pro udržení vysokého výkonu musí být proplachování prováděno nepřetržitě. Čištění v ultrazvukové lázni vyžaduje kontaktování servisního střediska, protože není možné provádět manipulaci doma, to znamená, že metoda vyžaduje výdaje.

Viz také

Čištění dálkového ovládání televizoru

Dálkové ovládání televizoru denně přijímají všechny domácnosti. Postupem času se hromadí prach, mastnota, ostatní ...

Recenze suchého čištění jsou smíšené. Uživatelé se zkušenostmi stoupání říkají, že pára má poprvé po svém držení výraznou chuť od obvyklé. ProtožeTato metoda se doporučuje použít pouze v případě silného zablokování pro jejich rychlou eliminaci, pokud nestačí pouze vyprání výparníku.

Foukání a splachování

Pro proplachování zařízení použijte běžnou vodu o teplotě asi 60 ° C. Nejprve je třeba odpojit baterii od zařízení a umístit ji do vody po dobu 15-20 minut. Poté je vytáhnou z vody, trochu osuší a zbývající vlhkost protéká bočním konektorem. Jeden ponor nestačí k odstranění všech plaků, protože postup se opakuje 2-3 krát. Po opakovaném promývání a foukání se výparník nastavuje svisle a ponechá se jeden den pro úplné vysušení.

Pozor!

Připojení nedostatečně vysušeného rozprašovače je nebezpečné. V nejlepším případě se baterie zařízení nezdaří.

Pokud je rozprašovač v podstatě kontaminován, doporučuje se namísto vody použít zředěný alkohol. Je ponořen do kapaliny po dobu 3-4 hodin. Zkušení uživatelé říkají, že vodka může být nahrazena colou. Jeho složení obsahuje různé kyseliny, které rozpouštějí dobře stará ložiska. Po použití těchto kapalin musí být výparník namočen do čisté vody a vysušen analogicky.

Ultrazvuková lázeň

Takové zařízení se používá v klenotnictví a pro čištění karet a mikročipů, protože ultrazvukové lázně jsou v pracovním arzenálu jakéhokoli master smartphonu nebo nového plazmového televizoru. Jednoduchézařízení pro domácí použití je levné. Nebude však poskytovat správné čištění a nemůžete ušetřit na péči o elektronické cigarety.

Tato metoda se nazývá hoření a začíná ji používat, když není možné čistit výparník nebo jeho jednotlivé části, například spirálu, praním. Algoritmus operace je následující:

  • výparník je odpojen od baterie;
  • jej vyčistí;
  • omyjte nádrž pod tekoucí teplou vodou;
  • vyfukování zbytkové vlhkosti;
  • aktivujte přístroj a přidržte v tomto režimu po dobu 5 sekund;
  • ponořené do lázně;
  • opakujte operaci analogicky asi 10-15 krát.

Metoda práce je jednoduchá, ale vyžaduje volný čas, používá se pouze tehdy, když není možné přístroj obnovit.

Chemické ošetření

Pokud se problémy s provozem zařízení projeví v důsledku nahromadění uhlíku na povrchu spirály nebo jiného prvku topného systému, je nesmyslné snažit se zařízení čistit v lázni nebo ve vodě. Chemické ošetření se provádí v podmínkách servisních středisek za použití speciálních směsí. Zjednodušenou verzi domu lze provést pomocí octové esence. Parní generátor je ponořen do octa po dobu 20 minut, a pak se promyje pod vodou, zbytky sazí seškrabou houbami nebo bavlněnými tampony (v závislosti na provedení). Proces končí sušením.

Vypálit

Tato technika se považuje za aktivní způsob čištění rozprašovače.Technologie se používá, pokud není k dispozici vana pro čištění a čištění pod vodou není účinné.

Čištění se provádí podle pokynů:

  1. Výparník se promyje vodou a několikrát se promyje.
  2. Část se umístí na 20 minut do alkoholu nebo octového roztoku.
  3. Po vysušení je výparník bez náplně nainstalován v cigaretě a krátce aplikován z baterie. V této době je předmět vyfouknut od přebytečné vlhkosti a zahřívá spirálu.

Pozor!

Takové jednoduché úkony pomohou samočistícímu zařízení. Nagar bude eliminován teplem.

Tuto metodu je třeba používat opatrně, protože dlouhé zahřívání výparníku po propláchnutí může způsobit selhání spirály - může to prostě prasknout. Proto se oteplování provádí v krátkodobém horizontu, 5-7 sekund. Po jedné operaci je zachována pauza 10-15 sekund. Je nutné kontrolovat proces odstraňování tuků. Po operaci se kapalina nalije do nádrže a zařízení se zapne, první pára musí být inhalována, ale nesmí se dostat do plic.

Vape s clearomizérem

Často se používají zkušenými koupajícími se s tím, že chuť vypouštěných par se liší od klasické verze elektronické cigarety s rozprašovačem. Mechanismus výroby páry je odlišný v důsledku změn ve struktuře. Proces čištění takového zařízení se mírně liší od klasické verze.

Pozor!

Utěrky s clearomizérem mají jiné zařízení. Procesdemontáž se liší v závislosti na typu svítidla. Při zakoupení přístroje je nutné provést podrobné pokyny.

Zařízení Clearomizer musí být nejprve odpojeno od baterie, to je nutné provést ihned po demontáži přístroje. Nejprve je jednotka odpojena od nádrže a setřete ji lehce navlhčeným hadříkem, abyste odstranili zbytkovou kapalinu. Po odstranění nečistot proveďte praní. K tomu odstraňte silikonové těsnění z ráfku a vyčistěte nádrž analogicky s rozprašovačem pomocí jakékoli dostupné techniky.

Péče o baterii a kazetu

Je nutné používat elektronické cigarety a všechny součásti její konfigurace s opatrností, protože rozbití často vede k nutnosti zakoupení nového zařízení.

Přečtěte si také

Jak čistit ventilátor v notebooku vlastníma rukama: četnost čištění, bezpečnostní opatření

Společným nepřítelem technologie je prach, který se hromadí na povrchu a dostává se dovnitř. Pokud neprovedete ...

Základní pravidla péče:

  1. Rozprašovač neplachujte pod vysokým tlakem vody. Operace povede k ostrému vychýlení spirály.
  2. Baterie, základna a rozhraní výparníku vyžadují stálý odběr. Stačí dvakrát týdně otřít.
  3. Je zakázáno opouštět přístroj s baterií za přímého slunečního světla.
  4. Je třeba postupovat opatrně, aby časté utahování způsobilo selhání kazety.
  5. Po vybití akumulátoru nabijte baterii.
  6. Pokud kapalina vnikne do svorek baterie, lze přístroj po jeho úplném vyjmutí použít.

Všechna elektronická zařízení vyžadují náležitou péči. Stejně důležité je dodržovat pravidla používání přístroje. Protože jejich porušení je často příčinou neúspěchu. Informace o pravidlech pro používání specifického výparníku, v závislosti na jeho typu, by měly být vyžádány od dodavatele nebo prodejce v obchodě. Znalost základních pravidel zabrání problémům během provozu.