Jak železné kalhoty se šipkami: krok za krokem způsob, jak dělat šipky

Hlavním trendem je dlouhodobě šípy na kalhotách. Navždy se stanou součástí klasického kostýmu. Správně proveďte takové ohyby, aby harmonicky a dokonale doplňovaly celý obraz, a to pouze po několika tipech.

Historie šípů

Existuje mnoho verzí, které vyprávějí o různých příbězích o vzhledu šípů na kalhotách. Jeden takový příběh pochází z 19. století. Pak se krejčovství v továrnách začalo vyvíjet v plném rozsahu, sbíralo velké množství těchto oděvů. Pro zasílání hotových věcí do jiných zemí a měst bylo obvyklé, že je stohovali velmi těsně. Po rozbalení si kupující našli věc, která byla tak dlouho v takovém stavu, že se na ní tvořily záhyby.

Jeden z autorů vzhledu střelce je vévoda z Windsoru, který se při cestování na společenskou akci dostal do sprchy. Jeho kalhoty byly úplně mokré, protože ztratily svůj tvar. Když viděl sedláka, požádal ji, aby ho vyžehlila. Dívkav takovém spěchu, že složila krokové a boční švy, protože to, co vyšlo zajímavě. Vévoda byl s ním tak potěšen, že ho přivedl do módy.

Který z těchto příběhů je pravdivější, je stále neznámý. Zpočátku se taková móda dotkla pánského oblečení a teprve potom ženám. V moderní době je taková věc neoddělitelným prvkem tradičních souprav.

Příprava věcí

Hladké, symetrické ohyby vytvářejí v každé osobě efekt sofistikovanosti a stylu. Aby se však kalhoty nepokazily, mělo by se řídit několika základními pravidly.

Přesnost

Vytváření čistých zakřivení na oděvu by mělo začít praním. To by mělo být učiněno tak, aby při žehlení již existující nečistoty nepronikly úplně do tkaniny, protože poté už nebude možné je umýt. Proto pokud jsou kalhoty opatřeny potem, skvrnami, různými skvrnami, nebuďte líní, abyste naložili pračku.

Důležité!

Výjimečně čisté oblečení může být vystaveno vysokým teplotám.

Režim železa a materiálové složení

Než začnete žehlit, měli byste si prostudovat všechny vlastnosti věci. Konec konců je pro různé tkaniny vhodná pouze uvedená teplota. Například vlna bude vyžadovat 100-120 stupňů, pro nylon, úplet a hedvábí 60-80, čistá bavlna, rouška, tvíd 140-170 a pro denim 150-200. Bez znalosti těchto vlastností existuje velké riziko, že věc úplně zkazíte. Proto, abyPochybnosti nebyly trápení, měli byste pečlivě prozkoumat všechny štítky na věcech, kde jsou obvykle uvedeny všechny potřebné informace o správném praní a žehlení.

Ironbox

Takové komplexní slovo znamená pouze kus obyčejné tkaniny, kterým se oděv vyhlazuje. To pomáhá věci zůstat bez stopy ze železa. Jedním z hlavních předpokladů jeho použití je dokonale čisté žehlení. Obvykle se používá bavlněné nebo bílé prádlo, ale vlna je nejlepší pro vlněné výrobky. Je to docela snadné použít: dejte krajku na tkaninu a navlhčete stříkací pistolí, kartáčem nebo mokrou houbou a pak železo až do úplného vyschnutí. Pokud pro to neexistuje žádná speciální tkanina, pak se provede prostá gáza nebo bílý materiál, který nezanechává stopy.

Správný povrch

K dosažení dokonalého výsledku je samozřejmě nejlepší použít speciálně navrženou žehlicí prkno. Pokud však neexistuje žádný, může se objevit rovný povrch. Perfektně se hodí na podlahu předem položenou ručníkem nebo přikrývkou.

Stříkací čerpadlo

Nyní je prakticky v jakémkoliv železu režim parení. Pokud se stane, že taková funkce není k dispozici, může běžný postřikovač s vodou pomoci zvlhčit materiál. Stojí za to dělat, aby bylo lépe žehleno. Vlhká tkanina vyhladí všechny záhyby a záhyby mnohem rychleji. A riziko spálení látky bude mnohem menší.

Zajímavé!

Nyní vytvořil velké množství zařízení, které jsou způsoby, jak zjednodušit život jakékoli hostesky. To zahrnuje parník, který je schopen lépe a rychleji zvládnout všechna těžko dostupná místa.

Metody žehlení kalhot

Po veškeré přípravě můžete přistoupit k samotnému žehlení. Současně okamžitě přistoupit k tvorbě šipek nestojí za to. Chcete-li začít, oblečení by mělo být žehleno zevnitř ven, a pak zepředu.

Se zadní stranou

Aby bylo možné odhodit kalhoty z mořské strany, musí být vytočeny a zcela vyžehlené, začínající shora. Současně pod kapsy by měl dát list papíru bez nápisů, které umožňují zabránit vzniku ošklivých záhybů. Také je třeba věnovat pozornost bočním švům. Žehlit horní část kalhot, které potřebují nosit na straně žehlicího prkna.

Zepředu

Po dokončení práce bude třeba položku znovu vypnout. Chcete-li vytvořit šipky, měli byste provést práci ve třech fázích:

 1. Tkanina bude muset být vložena tak, aby vnitřní a vnější švy byly drženy pohromadě přesně. Jakákoli odchylka způsobí, že šipka bude zlomena nesprávně.
 2. S pomocí mokré gázy můžete začít řídit železo přes nohu. V tomto hnutí musí být čistý a neuspěchaný. Řídit zařízení podél vytvořené šipky není vždy stojí za to, bude lepší roztrhat železo z kalhot a znovu použít. Tím se sníží riziko smykového materiálu.

Lidové metody

Za účelem vytvoření šipek naPro kalhoty bylo mnohem snazší udělat několik užitečných triků:

 1. Ta věc, která se otočila ven, je umístěna na žehlicí desce. Po kousku mýdla nakreslete čáru, kde budou další záhyby. Pak na přední straně s mokrým hřebenem vloženým mezi zuby a strávit na indukované linii s malým tlakem.
 2. S kusem mýdla můžete také jen lehce ukázat na místo, kde budou šípy, a pak vyhladit mokrou stranu gázou z přední strany.

Jak odstranit nerovnoměrné šipky

Dokonce i zkušené ženy v domácnosti mohou mít chyby, takže pokud jste si po podrobném vyšetření náhle všimli, že šipka šla nerovnoměrně, mohla být opravena několika způsoby:

 • první věc, kterou je třeba udělat, je jednoduše vyžehlit výslednou mořskou stranu;
 • Pokud by pravidelné žehlení nepomohlo, lze použít obvyklý 9% stolní ocet k odstranění zakřivení křivky. Litr vody smíchaný se dvěma lžícemi a navlhčete gázu v roztoku. Po nasazení kalhot, které jsou předběžně otočeny dovnitř, a parní je. Poté můžete znovu začít vytvářet krásné střelce;
 • Pokud se objeví skvrny, objeví se mýdlo na prádlo, které se jich zbaví. Budou muset mýdlo všechny problémové oblasti a namočte po dobu 15 minut. Poté znovu opláchněte, opláchněte a osušte na slunci.

Tipy

Existuje několik triků a tipů, jak udělat šipky na oblečení tak, aby vždyvypadalo perfektně:

 1. Některé ženy v domácnosti zajišťují, že můžete kalhoty vyžehlit přes noviny, ale pokud nechcete nic zkazit inkoustem, neměli byste tuto metodu používat.
 2. Pokud budete muset přepravovat žehlené kalhoty, můžete věc jemně odvalovat válečkem, pak bude riziko, že budou zmatené, minimální.
 3. Kinks bude mnohem hladší, pokud začnete žehlit z oblasti kolen.
 4. Muži a ženy, kteří se zabývají podnikáním, jsou již tak zvyklí na to, že si své kalhoty zahalili do rutiny. Je důležité, aby účinek mohl trvat déle po žehlení. Za to stojí za to dát věci trochu času vychladnout.
 5. Odstraňte lesk po ošetření může být roztok vody a octa.
 6. Žehlení vyžaduje nejen samotné kalhoty, ale také všechny kapsy, přezky, smyčky a pásy.
 7. Některé chytré ženy v domácnosti přišly s naprosto jednoduchým způsobem, jak vytvořit krásné záhyby. Za tímto účelem přeložte látku na polovinu a připojte šikmý a boční šev. V této formě, pod matraci a jít do klidu. Druhý den ráno můžete najít perfektní šipky.
 8. Pokud se ukázalo, že na ruce není žádný ocet, může být nahrazen amoniakem.

Závěr

Udělat šipky na kalhoty snadné. I když se poprvé nepodařilo vytvořit ideál, neměli byste být rozrušeni. Pokaždé bude lepší a rychlejší. Je třeba mít na paměti, že takové ohyby jsou vhodné pouze pro obchodní styl, takže pokud si je vyrobíte na denimuVypadá to neupravené.