Jak si vybrat vánoční stromek pro Nový rok 2019: kde a co koupit, tipy

Hlavním atributem novoročních svátků spolu s mandarinkami je zelená, chlupatá krása vánočního stromu. To může být smrk ve výšce stropu, skromný rybí kost menší nebo větve ve váze na stole. V předvečer Nového roku a Vánoc, jsou mysli rozrušeny otázkou: který vánoční strom si vybrat? Umělé, živé, malé, velké, nebo dokonce bez něj? Jak se rozhodnout, že se postavíte na všechny svátky a ne rozpadáte? A možná v tomto roce dát umělou jedli: levné a na dlouhou dobu?

Chcete-li začít, určit typ stromu: živý nebo umělý, a pak směle jít na vánoční bazar nebo obchod.

Obecná doporučení při výběru živé jedle

Na vánočních bazarech navrhují nejen vánoční stromky, ale i borovice. Borovice je mnohem měkčí, lépe chráněná doma, ale její cena je vyšší. A na Nový rok je vánoční strom zvyklý na lidské oko!

Při návštěvě vánočního bazaru použijte list:

 1. Vybírejte načechranou krásu lépe během dne. A volba je více a nedostatky budou okamžitě viditelné.
 2. Získat nejlepší dřevo 25. - 26. prosince, nebo ve velmi novém roce. Tak pravděpodobnější, že to bude stát všechny svátky a trochu víc.
 3. Vyberte smrk s hustým kmenem, bez modré, mechu a plísně.
 4. Zkontrolujte strom. Jehly by měly být jasně zelené. Pokud je přítomna žloutenka, takový smrk nebude dlouho stát a brzy bude postříkán. Odtrhněte několik jehel abuďte do dlaně vaší ruky. Čerstvý strom by měl dát chuť. Větve stromu by měly být pružné, ohnuté, ale ne zlomené.
 5. Třepejte strom, jehly by se neměly rozpadat.
 6. Pokud smrk bude stát uprostřed místnosti - vyberte si načechraný ze všech stran. Smrkový strom bude stát v rohu - neváhejte se jednostranně.
Znovu prozkoumejte strom ze všech stran, otočte jej ve svých rukou. Spodní větve by měly směřovat nahoru. Pokud se vám líbí strom - koupit a nést domů.
Přečtěte si také
Krásné pohlednice pro nový rok 2019 vlastními rukama

Každý čeká na Nový rok bez ohledu na věku Pohlednice pro Nový rok 2019, vytvořené ručně - nejen způsob, jak se pobavit ...

Výběr umělého vánočního stromu

Zdá se, že je něco obtížného? Není třeba chodit v mrazu a píchnout prsty, vybírat živou novoroční krásu. Přišel jsem do obchodu a koupil jsem ten, který se mi líbil. Ale při výběru umělého smrku má své vlastní tajemství.

Umělé vánoční stromky jsou:

 • PVC. Chlupatá krása potěší cenu. Nejsou drahé a vysoké kvality. To je, pokud si koupíte od důvěryhodného výrobce. Základní mínus - je snadné koupit falešný, strom může mít nepříjemný zápach a být nebezpečný pro zdraví;
 • vlasce z PVC. Takové stromy jsou považovány za možnost rozpočtu. Jejich větve jsou načechrané, spíš jako borovice, ale pichlavé, jako kartáč na mytí lahví.
 • umělé odlitky. Nejdražší a vysoce kvalitní, vyrobený z vysoce pevné gumy. Každá větevobsazení odděleně, poté sklizeno do celého stromu. Tento vánoční stromek je měkký na dotek a vypadá velmi realisticky a co je důležité, nehořlavý. Můžete bezpečně dát do dětského pokoje;
 • LED (optické vlákno). Strom má trvanlivý ocelový rám, do kterého jsou tkaná LED vlákna a větve jsou z PVC. Samotný strom je načechraný. Po zapnutí tento strom svítí a třpytí se v různých barvách. LED smrk nemůže být levný;
 • papír vyrobený z papíru, je krátký a snadno se rozsvítí;
 • Ručně vyrobené: z pozlátko, vánoční koule, girlandy a tak dále. Kdo má rád fantasy.

Pro všechny druhy umělých stromů existují obecná pravidla pro jejich výběr.

Nejprve zkontrolujte spolehlivost kloubů: jak jsou jehly připojeny, jak jsou větve na trupu pevně drženy.

Zadruhé, neváhejte, zatáhněte a ohněte jehly. Takže zkontrolujete, jak se provádí smrk.

Zatřetí věnujte pozornost zápachu. Jedle z kvalitních materiálů nemají žádný zápach.

Viz také

Jak vyzdobit kancelář pro Nový rok 2019: návod, fotky, nápady krok za krokem

V předvečer nového roku chci, aby byla slavnostní atmosféra všude. Stojí za to přemýšlet, jak vyzdobit kancelář na ...

Za čtvrté požádejte prodávajícího o osvědčení o jakosti materiálu, ze kterého je strom vyroben. Certifikát musí potvrdit, že materiál má protipožární vlastnosti.

Jaký smrk bude v domě - živý neboumělé - záleží na vás. A naše tipy vám pomohou vybrat si novoroční krásu rychle a bez potíží. Šťastný nový rok!