Která kapotáž do kuchyně s odvětráním do větrání je lepší: odborné poradenství

V kuchyni je třeba namontovat různé domácí spotřebiče. Jedním z nich je odsávací digestoř s odvzdušněním. Toto miniaturní zařízení bude vždy udržovat optimální podmínky pro nalezení osoby v místnosti. Doplní styl pokoje. Přínosu aplikace bude dosaženo zakoupením mechanismu vhodného pro kuchyni.

Vlastnosti kuchyňských extraktů s kohoutkem

Odsávací digestoř pro kuchyňku s odvětráním do větrání - toto zařízení čerpá znečištěný vzduch a pak ho vyfukuje z bytu. Odstraňuje nepříjemné pachy, přebytekvlhkost, a pokud je instalován speciální filtr, při čištění stále čistí oblast nahromaděných drobků. Proces se provádí přes ventilační šachtu. V kuchyni je neustále pozorován přívod čerstvého vzduchu, i když jsou okna zavřená.

Z čeho se skládá digestoř s kohoutkem?

Kukla se vzduchovodem je instalována v kuchyních lidmi žijícími v bytech nebo v soukromých domech. Přístroj se může lišit v principu funkce, přídavných funkcí, velikosti, barvy, dalších vlastností, ale mezi nimi existuje podobnost - všechny mají identické komponenty, které vykonávají hlavní práci. Patří mezi ně:

 1. Bydlení. V závislosti na ceně zařízení může být vyroben z plastu, kovu nebo skla. Případ dobrého výfukového plynu je vybaven digitálním číselníkem, na kterém jsou určeny všechny parametry práce, a dodatečné osvětlení.
 2. Filtr potřebný k pohlcení nepříjemného zápachu nebo sazí. Je vyroben z plastu, protože tento materiál se snadno umývá nebo čistí. Existují drahé modely - s odnímatelným filtrem.
 3. Ventilátor, nastavitelný průtok vzduchu.
 4. Trubka, která spojuje zařízení se stěnou ventilací. Liší se v materiálech na bázi vlnitého, hliníkového, kovového nebo textilního materiálu, jsou zde také komponenty z PVC.

Přidaným výfukovým plynem může být recirkulační systém. Slouží k odstranění nahromaděných tuků z povrchu stěn a kuchyňského stolu, kterýse objevil v procesu vaření. Takové užitečné přidávání zvyšuje stupeň čištění vzduchu až na 70%.

Pozor!

Musíte vybrat model zařízení vybavený funkcemi, jako je automatická aktivace, samostatný zisk napájení, indikátor plnosti filtru nebo automatický systém podávání světla. Tyto vlastnosti zvyšují kvalitu kapoty.

Počet zobrazení

Výroba větracích zařízení není zavedena. Výrobci pravidelně vydávají nové modely s různými schopnostmi. Před odesláním do obchodu, naučit se jemnosti a nuance každého principu zařízení, určit, který z nich je vhodný pro vaši kuchyni. Celkem existuje několik hlavních typů spotřebičů, které pomáhají čistit znečištěný vzduch v kuchyni.

 1. Sklopná klenba nebo plochá plošina. Dobrá volba jak pro velké výrobní prostory, tak i pro malé domácí kuchyně. Má vysoký stupeň efektivity práce.
 2. Vestavěná skříňová sluchátka. Hood zaujímá místo dolní police místo. Vhodné pro malé místnosti, kde není možné přidělit další prostor pro instalaci zařízení.
 3. Ostrov, který je připevněn k povrchu stropu. Kromě základních vlastností vytváří další osvětlení, slouží jako dekor.
 4. Modely s posuvným mechanismem, které lze v případě potřeby aktivovat pro zvýšení množství zachyceného vzduchu.

Minorvlastnosti, které nemají vliv na kvalitu práce, jsou barva, design, typ dotykový panel, princip připojení, typ materiálu a velikosti. Zařízení se liší od sebe navzájem i od napájení. Pro velké výrobní prostory je třeba zvolit modely vybavené 2 motory, což v rekordním čase eliminuje znečištění ovzduší. Zveme vás k návštěvě velkého katalogu kapot - https://vezuvdom.ru/catalog/tekhnika_dlya_kukhni/vytyazhki/. Každý najde vhodnou možnost.

Jak to funguje?

Celý proces mechanismu řízení přístroje je soustředěn na ovládacím panelu. Na něm budete schopni vytvořit režimy průtoku vzduchu, nastavit programování mechanismu a umožnit další funkce. Pomocí ovládacího panelu můžete zařízení vypnout nebo uvést do provozu. V klasických modelech se ovládání provádí pomocí tlačítek nebo posuvníků. Drahé kukly jsou vybaveny elektronickým nebo dotykovým ovládáním, což výrazně usnadňuje jeho použití.

Výhody a nevýhody

Existuje několik typů mechanismů, které mohou čistit vzduch před znečištěním. Hlavní jednotkou těchto odsávacích zařízení je kompaktní filtr. Jejich výhody jsou zřejmé - zabírají málo místa, liší se v nízké ceně. Existuje však několik důvodů, proč je vhodnější instalovat kapotu:

 • kvalita práce - čištění od 70 do 100% vzduchu;
 • odstranit všechny nečistoty bez ohledu na jejich velikost;
 • vysokáproduktivita přijatá v důsledku malého odporu ve filtru;
 • jednoduchá péče, která spočívá v včasném mytí filtru.

Ale jednotka má řadu nevýhod. Zaprvé jde o náklady - dobré vybavení s vysokým prahem nemožnosti koupit za nízkou cenu je nemožné. Za druhé, ne všechny modely kapuce mohou být umístěny v malé kuchyni v bytě.

Varování!

Před nákupem zařízení nezapomeňte určit rozměry místnosti. Doporučujeme nejprve zavolat měřiče, který vám pomůže vybrat parametry pro jeho pořízení.

Proč stojí za to zavěsit digestoř s větracím otvorem

Je rozumné instalovat odsávací digestoř ve výrobní hale veřejného stravování, soukromých domů, bytů a na všech místech, kde se proces vaření často provádí pomocí způsobu vaření potravin. Toto zařízení vám umožní rychle odstranit z prostoru nejen nepříjemný zápach, ale také saze, mastnotu, prach, dokonce i drobky po vaření.

Proč bychom měli zvolit odsávač par nejen pro plynová kamna?

Obvykle se má za to, že výfukový systém je vhodný pouze pro plynová kamna. To je chybné, doporučuje se nainstalovat s jakýmikoli velkými domácími spotřebiči, na kterém může být znečištěný vzduch. To zahrnuje elektrické sporáky a varné desky. Vzhledem k práci tohoto mechanismu v místnosti bude čerstvější, a jeho obyvatelé budou schopni udržet své zdraví, zlepšitkvality života.

Jednací řád

Digestoř splní vaše požadavky, pokud budete dodržovat dvě věci: výběr vybavení a jeho instalace v kuchyni. První krok se týká vyhodnocení parametrů: trupu, rozměrů, výkonu, principu řízení, hladiny hluku a přítomnosti podsvícení, z nichž každá je nutná pro maximální pozornost.

Věc, rozměry a provedení

První věc, kterou je třeba hledat, je pohled. Barva, barva a design zařízení závisí na preferencích. Důležitým kritériem - rozměry, kapuce musí dokonale zapadnout do kuchyně. V prodejnách spotřebičů byla nalezena optimální šířka modelů, která se rovná 45, 50, 60 a 90 cm a jednotka bude pracovat efektivně, pokud jsou její rozměry o něco širší nebo delší než pracovní plocha desky. Výkonové parametry zahrnují napájecí zařízení. Můžete ji vypočítat jednoduchým výpočtem:

 1. Určete celkovou plochu kuchyně vynásobením délky, šířky a výšky.
 2. Vynásobte toto číslo 12.

Po výpočtech získáte číslo, které se rovná minimálnímu výkonu dělení, který je nutný pro efektivní práci v místnosti. Pokud si nepřejete spočítat minimální výkon, tedy ten, který bude optimální, pak byste měli navíc násobit ukazatel číselným faktorem 1,2.

Hladina hluku

Vedlejším účinkem provozu odsavače par je hluk generovaný ventilátorykterý odstraní vzduch. Dva identické mechanismy s různými provozními režimy jsou vyčištěny znečištěním, jeden je pomalejší, druhý je rychlejší. Nadměrný hluk může způsobit nepohodlí a nepříznivě ovlivnit zdraví obyvatel. Optimální úroveň je od 20 do 55 dB. Stojí za zmínku modely s dobrým výkonem a nízkým hlukem - nejdražší.

Podsvícení

Modely zařízení nezbytných pro čištění znečištěného vzduchu jsou standardně vybaveny podsvícením. Tato možnost má dvě výhody: díky tomu se zlepšuje viditelnost pracovní plochy a ovládacího panelu, a to i při vypnutém lustru. Osvětlovací zařízení jsou rozdělena na halogenové a LED lampy, zřídka nalezené mechanismy s klasickým režimem.

Pozor!

Levné přístroje nemají podsvícení, takže se musíte postarat o vytvoření dodatečného osvětlení pracovního povrchu.

Řízení

Sekundární funkcí je zásada kontroly. Nejjednodušší a nejlevnější - mechanická regulace se provádí zapínáním a vypínáním přepínače. Elektronika se vyznačuje vysokou cenou, ale je vybavena dálkovým ovládáním, které umožňuje snadné ovládání z libovolného přístupového bodu. Hlavní nevýhodou je, že když dojde k výpadku napájení, veškerá elektronika bude mimo provoz, což povede k poškození zařízení.

Pravidla pro připojení odsávacího krytu

Je důležité nejen vybrat správnou kukluve vaší kuchyni, ale také proveďte správnou instalaci zařízení. Stojí za to svěřit tuto práci mistrovi, pak pokud taková možnost neexistuje, můžete to udělat sami. Úloha bude považována za dokončenou s určitou sekvencí.

 1. Vybalte krabici a zkontrolujte kompletní sadu zařízení. Pečlivě si přečtěte návod a technický pas.
 2. Připravte si stavební zařízení, které bude nutné pro instalaci krytu, pásku, šroubováku, vrtačky nebo vrtacího kladiva.
 3. Pomocí pásky a maskovací pásky připojte šablonu budoucí jednotky nad úroveň desky.
 4. Pomocí děrovače nebo vrtáku udělejte 4 otvory na povrchu stěny a pevně na ně našroubujte šrouby. Hlava upevňovacího prvku by měla vyčnívat 0,5 cm.
 5. Nejdříve nasaďte kryt a gril a poté namontujte ventilaci.

Během instalačních prací si udělejte čas. Nejmenší chyba způsobí poruchu zařízení nebo jeho úplné vypnutí. Sledujte každou položku manuálu nebo technického pasu. To vám umožní kvalitativně, ale také rychle zvládnout úkol.

Pozor!

Minimální vzdálenost mezi mřížkou zařízení a povrchem pracovní plochy sporáku je 70 cm u plynového sporáku - 80 cm.

Ovládání výfuku s kohoutkem

Je-li nutné, aby zařízení pracovalo správně a trvalo několik let, musí být dodržena základní pravidla provozu. Pravidelněvyčistěte ventilační kanál a sledujte stav díry během provozu, aby nedošlo k poškození. Vždy přidávejte výkon ventilátoru postupně, od okamžiku, kdy je zařízení zapnuto, dokud se nezapne napájení, mělo by to trvat minimálně 15 minut.

Typy potrubí a jejich instalace

Součástí větracího obtoku pro kuchyň je vzduchový kanál. Tento mechanismus pro zvýšení stupně čištění vzduchu. V závislosti na modelu zařízení jsou k dispozici v několika typech materiálů: plasty, tkaniny, vlnité nebo kovové. Vzduchovody jsou instalovány odděleně od větrání. Instalace se provádí připevněním trubky k otvoru zařízení se stejným průměrem. Neměla by blokovat větrací mřížku.

Kde je vhodnější instalovat zásuvku?

Důležitým krokem v procesu připojení ventilace je instalace zásuvky. Pokud přístroj zapnete na jedné lince s jinými zařízeními, může dojít k přepětí. Doporučuje se pro ni vést samostatný řádek. Pro elektrická kamna instalujte zásuvku na stěnu v blízkosti větrání. Pokud vaříte na plynovém sporáku, namontujte zásuvku v bezpečné vzdálenosti od ní.

Pravidla péče o odsavač par

Zásady pravidel péče o kuklu jsou omezeny na jednu věc - udržovat ji v čisté podobě. Pouze v tomto případě bude fungovat celá desetiletí. Pravidelně umývejte rošt, filtr a další části zařízení, kde se hromadí nečistoty. Použijte k tomuMycí prostředky nebo speciální řešení pro čištění nerezové oceli. Nezapomeňte zařízení předem zapnout.

Populární modely

Důležitým kritériem pro kupujícího při výběru zařízení pro čištění kontaminovaného zařízení je jeho význam pro cenu a kvalitu. Zvláštní roli hraje její soulad s původními požadavky spotřebitele. Existuje několik oblíbených modelů, které jsou vhodné pro použití v kuchyni nebo ve výrobní hale ve stravování.

Odsávání krbu typu Kaiser AT 8438F ECO

Model Kaiser AT 8438F ECO kombinuje dvě funkce: ventilaci a recyklaci. Jeho funkce zahrnují dotykové ovládání, podsvícení díky halogenovým žárovkám. Výrazným rysem je pěkný výhled. Maximální hluk při provozu je 56 dB, proces odstraňování vzduchu provádí 1 motor. Model s kapacitou 910 cu. m /h v Německu. Šířka zařízení je 80 cm.

Hood Ardesia Wind 60 Steel

Do systému Ardesia Wind 60 Steel jsou zabudovány dvě možnosti - odvzdušňovací vzduch přes ventilační potrubí a jeho recirkulace. Princip činnosti se provádí jednoduchým a obvyklým mechanickým ovládáním. Hlavním materiálem je kvalitní plast a sklo. Maximální hluk během provozu je 54 dB. Model s 1 motorem a kapacitou 190 cu. m /h vyráběné v Německu.

Kukla AKPO Nero eco WK 4 50WH

Model AKPO Nero eco WK 4 50WH se objevil na trhu jako jeden z posledních. Má 2 režimy provozu - výfuk a recyklaci. Osvětlení se provádí halogenovými žárovkami. Těleso je vyrobeno z kovu v kombinaci se sklem. V provozním režimu dosahuje maximální úroveň hluku 52 dB. Model s 1 aktivním motorem a kapacitou 480 cu. m /h v Polsku.

Recenze

Victoria.

Nedávno koupil kapuci. Přátelský konzultant mi nabídl dva modely - z plastu a kovu. Nejdřív jsem si ho koupil z plastu, pak jsem ho dal své matce a koupil jsem ho z kovu. Druhá varianta se mi líbila více, takový materiál vydrží déle a je snazší ho čistit as různými typy detergentů. Skvrny zmizí bez stopy.

Oksana.

Po mnoho let v kuchyni je kapuce. Pro mě se stala asistentkou, která umožnila vytvořit čerstvost v kuchyni. Na případu se však nahromadily pachy, které jsem se nemohl zbavit mycího prostředku. Pro sebe, našel jsem možnost - přidat citrónovou šťávu do výrobku. Citrus dodá svěžest a rychle odstraní znečištění.

Závěr

Odsavač - nezbytný a užitečný přístroj pro kuchyň. Výhody její váhy - obohacují čerstvost místnosti, odstraňují nepříjemné pachy, udržují povrch stěn a nábytku v úhledné podobě. Taková jednoduchá jednotka zbaví hostesku vysílání a zároveň ušetří čas, určený pro čistotu. AleZařízení bylo užitečné, je důležité dodržovat pravidla pro výběr a instalaci.