Nejlepší čisticí prostředky do kuchyně: recenze, aplikace, výrobci

V kuchyni je místo, kde se vaří. V důsledku toho je každý prvek, povrch, spotřebič pro domácnost vystaven znečištění, tvorbě plaku nebo mastných plaků. Můžete je odstranit pomocí moderních nebo lidových prostředků. Je však nutné, aby byl vhodný pro typ povrchu, typ znečištění.

Druhy

Čistící prostředky pro kuchyně se mohou lišit. Jeho vzhled závisí na tom, na co se dělí, celkem existuje několik kategorií výrobků pro domácnost:

  • pro myčku nádobí;
  • péče o dlaždice nebo keramické dlaždice;
  • pro čištění kamen;
  • pro mytí nádobí rukama;
  • pro odstranění maziva nebo šupiny;
  • pro péči o nábytek pro domácnost.

Každý typ kuchyňského čističe se liší složením. Obsahujíúčinné látky, jejichž cílem je odstranění určitého typu skvrn nebo péče o určité typy povrchů. Abyste dosáhli pozitivního účinku a neporušili své oblíbené sluchátka nebo domácí spotřebiče, musíte je vybrat přesně podle místa určení.

Jaké by měly být prostředky

Bezvadný kuchyňský čistič by měl být především účinný. Po nanesení na poškozený povrch by neměly být žádné stopy nečistot a stop. Není třeba žádné úsilí. Naneste malé množství komponenty na problémovou oblast, pak ji umyjte hladkým pohybem ruky.

Druhým důležitým pravidlem při výběru nebo nezávislé přípravě čističe je kvalitativní složení. Neměla by obsahovat drsné chemikálie, které způsobují podráždění nebo alergickou reakci. Čím přirozenější je složení, tím lépe. Je nutné zvolit lék založený na aloe, rostlinné látky, pak po čištění kůže rukou rozhodně netrpí.

Připravené detergenty

Pokud provedete průzkum mezi ženami v domácnosti, pak určitě mnozí odpoví, že dokonalý výrobek pro domácnost je dokonalým nástrojem. To je dáno tím, že je snadno použitelný, není třeba ztrácet čas na jeho přípravu, je také schopen vyrovnat se s jakýmkoliv druhem znečištění. Ale když přijedete do obchodu, můžete vidět širokou škálu čisticích prostředků do kuchyně. Všechny se liší ve formě uvolňování, složení.

Formulář vydání

Standardně existují 4 hlavní typy forem pro výrobu kuchyňských výrobků. Mezi ně patří:

  1. Sprej. Kapalina je obsažena ve speciální lahvičce s rozprašovačem. Používání je snadnější pro manipulaci s těžko přístupnými povrchy.
  2. Gel. Dobrá pěna, snadno omyvatelná. Tyto výrobky jsou k dispozici pro mytí nádobí, povrchovou úpravu varné desky, stěny nebo podlahové desky. Musíte si vybrat nástroje, které neobsahují abrazivní částice, protože přispívají k poškození povrchů.
  3. Prášek. Nástroj je jedním z nejúčinnějších. Jsou však vhodné pouze pro péči o tvrdé povrchy a husté kovové náčiní, například z oceli nebo litiny.
  4. Kapalina. Výrobek pro domácnost v této formě uvolnění je určen k čištění podlahy nebo stěn. Na konzistenci je o něco silnější než voda, liší se příjemnou vůní, barevným odstínem.

Méně často existují kuchyňské výrobky, které přicházejí v pevných tabletách. Například mycí komponenty pro myčky nádobí. Také v této formě uvolňování se vyrábějí dezinfekční prostředky na bázi chloru, které jsou určeny pro ošetřování povrchů, které byly v nehygienických podmínkách, aby z nich byly zničeny škodlivé bakterie.

Složení

Jakýkoli čisticí prostředek je komplexní chemická sloučenina určená pro použití v domácnosti. Vycházejí z povrchově aktivních látek (povrchově aktivních látek) právě díky jejich interakci s vodou.vzniká silná pěna a dochází k čištění a korozi tuku. Kromě toho standardní komponenty zahrnují následující komponenty:

  • chlorid sodný, určený k dodávání hustoty a viskozity kapaliny, což usnadňuje používání chemických látek v domácnostech;
  • glycerin a rostlinné extrakty nezbytné pro péči o pokožku rukou;
  • barviva, která dávají kapalině požadovaný barevný tón;
  • antimikrobiální látky, které usmrcují bakterie a houby;
  • konzervativci k prodloužení životnosti výrobku;
  • vůně a parfémy, které jsou potřebné k vytvoření příjemného aroma.

Ve vysoce kvalitních výrobcích pro péči o kuchyňské povrchy a pro čištění nádobí existují přírodní rostlinné látky, například aloe extrakt. Přispívá k šetrné a pečlivé péči, chrání pokožku rukou před možným podrážděním nebo alergickou reakcí.

Hodnocení kuchyňských čističek

Pro nezkušené hostesky je obtížným úkolem vybrat nejvhodnější zařízení pro ničení znečištění. Zvolte vhodnou možnost, mohou to být pouze vzorky a chyby. Aby nedošlo k plýtvání časem a penězi zbytečně, doporučuje se, aby se do kuchyně přidalo hodnocení nejlepších čisticích prostředků:

  1. Frosch je absolutním vůdcem. Voňavá kapalina v plastové láhvi, s ním čištění kuchyně se stává jakýmkoliv povoláním domácnosti. Stačí několikrát stisknout postřikovač a vychutnat si, jak nečistoty zmizí před očima.Další výhodou je přírodní složení, proto se doporučuje používat ho i v domech, kde žijí malé děti.
  2. Ženy odmítají nakoupit prostředky LOC, odkazujíc na vysoké náklady, a to marně. Použití je velmi úsporné díky hojnému pěnění. Další výhodou je naprosto ekologicky bezpečné složení.
  3. „Cif“ je nejúčinnější čisticí prostředek na podlahy a stěny. Kapalina se snadno vymyje a nezanechává skvrny, navíc zde nejsou žádné abrazivní látky, které přispívají k vzhledu škrábanců, takže jsou vhodné pro zpracování dlaždic a keramických obkladů.

Z rozpočtových složek na péči o kuchyni pak patří „Sanita“ a „Cilit“. Oba typy jsou určeny k odstranění mastnoty, vodního kamene, vodního kamene, plísní, rzi na sanitárních trubkách a jiných typů znečištění. Jsou velmi efektivní. Negativními vlastnostmi jsou přítomnost agresivních látek a nepříjemný zápach. Proto se doporučuje provádět čištění v tlustých gumových rukavicích a po dokončení se ujistěte, že je vzduch v místnosti.

Varování!

Péče o kuchyň, nejprve si prostudujte návod. Pozitivního účinku bude dosaženo pouze výběrem správného čističe pro povrch a typ plnění a jeho použití.

Čističe lidu

Pro ženy v domácnosti není vždy možné jít do obchodu a utratit peníze na pořízenímoderní čistící prostředek do kuchyně. V tomto případě můžete vytvořit doma, vyrovnat se s problémovou oblastí není horší než dobrý ready-made nástroj. Navíc může být vyrobena z těch součástí, které jsou na dosah ruky, nebo je lze zakoupit za nevýznamnou cenu. Patří mezi ně sůl, ocet nebo hořčice.

Soda a její kombinace

Soda se snadno vyrovná s tukem, který se vytvořil na kuchyňské soupravě, obkladačkách, nádobí nebo sanitárních zařízeních. Metoda jeho aplikace je jednoduchá - stačí vytvořit bílou hmotu malým množstvím vody před vytvořením suspenze, poté ji naneste na houbu a ošetřete kontaminovanou plochu povrchu. Poté nechte 10 - 15 minut, opláchněte studenou vodou.

Tento domácí lék bude ještě účinnější, pokud k němu přidáte mýdlové lupínky a sůl. Pokud se staráte o jasný povrch, doporučuje se také přidat několik kapek peroxidu vodíku. Ale soda a sůl je abrazivní látka, takže byste je neměli zpracovávat lesklé a leštěné povrchy.

Ocet, citronová šťáva nebo kyselina citronová

Dalším účinným činidlem proti tukům nebo šupinám je ocet. Místo toho můžete použít citronovou šťávu, kyselinu octovou, vodku nebo čpavek. Výhodou těchto kapalin je, že jsou vhodné pro všechny typy povrchů, je možné odstranit znečištění ze stěn, podlahy, náhlavní soupravy a nástavců.domácí spotřebiče.

Vytvoření řešení je jednoduché. K tomu se rozpustí 1 lžíce účinné látky v 1 litru vody. Ve výsledném roztoku můžete ponořit měkkou houbu a ošetřit ji poškozenou oblastí. Nedoporučuje se používat takový nástroj pro zpracování kuchyňských potřeb.

Varování!

Ocet, amoniak, kyselina citrónová a vodka mohou způsobit podráždění nebo popáleniny na kůži, proto se doporučuje pracovat s rukavicemi. Kromě toho zanechávají štiplavý zápach, měli by větrat místnost.

Hořčičný prášek

Hořčice je asistentka hospodyně v boji proti mastnotě. Je lepší aplikovat tento produkt v suché formě. Před použitím byste měli dát ruce na ruce, nalijte do nádoby malé množství hořčičného prášku a zředit ho teplou vroucí vodou, aby se získala konzistence zakysané smetany. Ve výsledném kalu je nutné ponořit hadřík, rovnoměrně rozdělit produkt na kontaminovaný povrch. Po 10-15 minutách se nechají opláchnout teplou vodou a otřete do sucha ručníkem.

Domácí domácí opravné prostředky

Pokud potřebujete nejen vyčistit povrch, ale také přinést, aby se lesk, pak byste měli udělat domácí čisticí sprej. Pro jeho přípravu jsou nutné následující složky:

  • alkohol - 1 šálek;
  • ocet - 1 šálek;
  • oranžový esenciální olej - 1 lžička.

Smíchejte alkohol s octem, pak přidejte esenciální olej do kapaliny. Výsledná kompozice by měla být nalita do láhvesprej. Tento jemný prostředek může být použit pro úpravu stěn, dlažeb a dveří sady skříní. Vonné aroma určitě potěší.

Dalším účinným způsobem odstranění tuku a plaku je gel. Aby to bylo doma, budete potřebovat následující komponenty:

  • instantní káva - 2 lžíce;
  • ricinový olej - 1 polévková lžíce.

Je třeba přemístit součásti. Výsledná kaše s měkkou houbou zvládne povrch. Pro dosažení tohoto efektu je nutné přidávat k tomu dětské hobliny na mýdlo, teplou vodu nebo suchou hořčici.

Kuchyňské spotřebiče a nábytek

V kuchyni se nachází mnoho objektů, z nichž každá hromadí znečištění určitého typu. Chcete-li efektivně odstranit skvrny z povrchu, nezanechat žádné zbytky a stopy, musíte si koupit nebo si sami vhodné prostředky pro sporák, mikrovlnná trouba, lednice, kuchyně, dlaždice nebo podlahy.

Sporák

Kamna nebo varná deska je kuchyňský prvek, který je více poškozen znečištěním. To hromadí zbytky jídla a tuku. Nejlepší pomocník v tomto je sodová pasta, která je vyrobena ze sody a malého množství vody. První věc, kterou musíte udělat, je odstranit kovový gril a odpojit kamna od zdroje tepla.

Poté je nutné vložit varnou plochu a dveře pastou. Náprava musí být alespoň ponořena30 minut. Sypká soda a znečištění vyžadují mytí měkkým hadříkem a vodou. Pokud se poprvé nepodařilo dosáhnout dokonalé čistoty, může být postup opakován.

Pozor!

Doporučuje se otřít „pracovní“ povrch kamen po vaření každého pokrmu. Odstranění "čerstvých" skvrn je znatelně jednodušší než staré, suché a odolné nečistoty.

Mikrovlnná trouba

Další prvek v kuchyni, který je náchylný ke kontaminaci - mikrovlnná trouba. Každé nádobí se doporučuje vařit nebo ohřívat ve speciální misce s víčkem tak, aby vnitřní povrch komory nebyl zakryt skvrnami. Pokud se však jejich vzhled nedá vyhnout, lze povrch očistit následujícím způsobem:

  1. Nalijte malé množství vody do mikrovlnné varné nádoby.
  2. Přidejte do tekutiny citronovou šťávu nebo několik plátků citrusových plodů.
  3. Nastavte zařízení na maximální výkon.
  4. Zapněte přístroj na 5-7 minut.

Neodstraňujte nádobí ihned, musíte počkat, až bude zcela vychlazeno. Po 1-2 minutách po ukončení ohřevu byste měli dostat šálek. Vnitřní povrch ošetřete měkkým, vlhkým hadříkem, změkčené nečistoty a zbytky potravin budou odstraněny snadněji. Podobným způsobem můžete manipulovat s vnitřním povrchem trouby.

Lednice

Dalším kontaminovaným kuchyňským prvkem je lednice. Ve své vnitřní komořeTukové skvrny a zbytky potravin se usazují. Než začnete zpracovávat, musíte se dostat ven z obsahu a odtávání. Doporučuje se čistit obyčejnou vodou nebo jemným mýdlovým roztokem, pro jehož přípravu je třeba použít třísky hyperalergenního dětského mýdla.

Druhým problémem je nepříjemný zápach, zejména, když se v chladničce zhorší výrobek nebo jídlo. Chcete-li se ho zbavit, je třeba dát sklenici sody nebo několik čajové sáčky do prázdné, čisté lednice. V dopoledních hodinách si to a vychutnat si svěží vůni.

Kuchyňský nábytek

Je snazší udržet kuchyňskou soupravu čistou, protože je to hlavně v jejích policích nebo zásuvkách, kde můžete najít vybavení, nádobí, příbory nebo jiné potřebné předměty pro hostesku. Obilniny a sypké produkty se doporučuje skladovat ve speciálních nádobách nebo sáčcích. V tomto případě bude pro udržení čistého vzhledu postačující několikrát za měsíc ošetřit vnitřní povrchy vlhkým hadříkem.

Dveře a vnější povrchy sluchátek se obtížněji čistí. Tvoří mastné skvrny a kvetou. Nejlepším nástrojem pro tento účel je mýdlový roztok. Pokud to nepomohlo, můžete se pokusit odstranit znečištění kukuřičným škrobem. Je třeba ředit suchou směs malým množstvím vody a získanou kaši ošetřit poškozené místo, poté opláchnout studenou vodou.

Dlaždice

Dlaždice - vrtošivápovrchu. Je přísně zakázáno jej ošetřovat abrazivními látkami, které způsobují poškrábání. Doporučuje se aplikovat roztoky na bázi octa, kyseliny citrónové, vodky nebo čpavku, aby se dosáhlo brilantnosti a čistoty. Při čištění spojů se mohou vyskytnout potíže, pro tento účel se doporučuje použít měkký zubní kartáček, který je smáčen peroxidem vodíku.

Podlahy a jiné povrchy

Dobrý prací prostředek pro čištění linolea, dlažby, dřevěné překližky nebo dřeva je slabý mýdlový roztok. Do tekutiny se doporučuje přidat několik kapek esenciálního oleje, citrusů, máty nebo medovky, vytvoří antibakteriální účinek a příjemnou vůni v místnosti. Tato metoda není vhodná, pokud je v kuchyni instalován parket, tento materiál se bojí vlhkosti, takže stojí za to zpracovat malé množství vody.

K udržení čistého vzhledu jsou obvykle zapotřebí baterie a ventilační mřížky. Perfektním řešením pro tento účel je mýdlový roztok a bude možné odstranit nečistoty na těžko přístupných místech pomocí úzkého kartáče nebo zubní pasty.

​​

Závěr

V kuchyni je místo, kde jsou jídla připravena pro celou rodinu. Proto by v této místnosti měla být vždy přítomna ekologická čistota, jinak se na tomto místě usadí a rozmnožují škodlivé bakterie, které se mohou dostat do organismu a způsobit jeho onemocnění. Aby se tomu zabránilo, je nutný každý kuchyňský prvek.udržujte v čistotě.