Jak mýt vypálenou pánev z marmelády: rychlé způsoby čištění pánví s různými povlaky

Nejsložitějším typem znečištění je spálený cukr nebo džem. Čisté od tvrdohlavých pokrmů ze sladkého filmu není snadné. V tomto případě je vyžadován určitý přístup - použití domácích léčiv a hotových chemikálií v domácnosti, v závislosti na typu materiálu, ze kterého je pánev vyrobena. S tímto úkolem se můžete rychle vyrovnat, pokud víte, jak vypálit pánev z jam.

Jak prát spálený cukr z džemů z kovových pánví

Kov je materiál, který je vždy snadno ovlivnitelný. Často tvoří popáleniny ve formě sladkého filmu z džemu nebo džemu. Můžete ji jednoduše odstranit pomocí prostředky, které lze vždy nalézt po ruce, například ocet, sodu, aktivní uhlí nebo kyselinu citrónovou. K tomu musíte strávit pouze 30-40 minut volného času.

Čištění octem

Ocet se dokáže vyrovnat s vypáleným džemem. Zvolte stolní esenci s koncentrací 9%. Vyčistěte vypálenou smaltovanou misku podle postupu sestávajícího ze 4 kroků:

 1. Nalijte půlku octa na dno pánve.
 2. Nechte ho 2 až 3 hodiny namočit.
 3. Vypusťte ocet.
 4. Opláchněte misku mycím prostředkem.

Pokud se na nádobí utvoří silné saze, pak se před promýváním v ní vaří malé množství mýdla. Nalijte ocet do horké kapaliny a nechte vychladnout úplně.

Pozor.

Po vyčištění octem důkladně opláchněte misku. Opláchněte, dokud vůně esence úplně nezmizí.

Ne vždy od prvního okamžiku je možné zcela se zbavit znečištění. V tomto případě proveďte postup znovu.

Se sodou

Soda je dokonalý výrobek, který je vždy po ruce. Mohou odstranit vnitřní a vnější stěny pánve. Oloupejte džem spáleného smaltovaného hrnce doma takto:

 1. Poškozenou nádobu naplňte 1 litrem tekoucí vody.
 2. V závislosti na stupni znečištění přidejte do kapaliny 1 - 3 lžíce sody.
 3. Položte hrnec na vysoké teplo a jeho obsah vařte 10 minut.

Umyjte chlazené nádobí pomocí čisticího prostředku. Po varu bude sušený džem snadněji odstranitelný. Odstraňte vnější skvrny opačným způsobem tím, že umístíte hrnec do velké nádoby s horkou vodou se sodou v něm zředěnou.

Aktivní uhlí

Nejjednodušší způsob čištění hrnce z nerezové oceli je s aktivním uhlím. Vezměte 2-3 tablety a mash je vidličkou tvořit práškovou konzistenci. Samočinný lék jemně rozložte na místo, kde došlo k popálení, a nechte ho vyluhovat půl hodiny. Potom naplňte nádobí studenou vodou a nechte stejné časové období. Po 30 minutách se znečištění oddělí od stěn nádobí spolu s aktivním uhlím.

Kyselina citrónová

Kyselina citrónová se může vyrovnat s sazí na hliníkové pánvi. Nejprve připravte roztok smícháním ve sklenici vody 2 lžičky této složky, důkladně promíchejte obsah lžící. Výsledný roztok se nalije do dna nádoby a vaří se po dobu 10-15 minut. Během této manipulace se uhlík rozpustí ve vodě.

Čištění vypáleného džemu varem

Nejoblíbenější metoda pro čištění vypálené pánve ze spálené cukrové kůrky z džemu se vaří. Tímto způsobem se můžete rychle zbavit hoření. Ale aby byl postup efektivnější, musíte přidat do kapalinykatalyzátorová látka: káva, jablko, syrovátka nebo soda.

Misky na kávu s vypáleným džemem

Přírodní káva vyráběná ve fazolích - další možnost boje proti znečištění z nerezové oceli nebo hliníkové pánve. Vařte zrna, pak je otřete na postižené místo a nechte 30 minut namočit. Po uplynutí této doby se lehké pohyby umyjí kávou, šupka s ní zmizí.

Apple

Nečistou skvrnu lze očistit jablkem. Chcete-li to provést, proveďte následující:

 1. Oloupejte jablko.
 2. Nakrájejte na malé kousky.
 3. Naplňte nádobu vodou a přidejte na ni nakrájené ovoce.
 4. Nasaďte na vysokou teplotu a vařte 30 minut.
 5. Vypněte topení a ochlaďte nádobí.

Během varu se stupnice začne pohybovat od stěn nádoby. Zbytky náletu z nerezové pánve by se měly čistit tvrdou stranou houby s přídavkem detergentu.

Pozor .

Doporučuje se odstranit znečištění ihned poté, co se objeví. Zacházení se sušeným místem je mnohem obtížnější.

Sérum

Sérum může být univerzálním čisticím prostředkem, který umožňuje čištění uhlíku z pánve z jakéhokoliv materiálu. Naplňte pánev syrovátkou, přiveďte k varu a pokračujte ve varu po dobu 20 minut. Vypněte ohřívač a ochlaďte nádobí, pak je důkladně opláchněte mycím prostředkem.

Soda akombinace se silikátovým lepidlem

Pokud je obyčejná soda schopna vyrovnat se s malým množstvím nečistot na sklovině, pak pouze směs tohoto výrobku se silikátovým lepidlem může být odstraněna černým uhlíkem. Tato metoda čištění se skládá ze tří kroků:

 1. Nalijte tekoucí vodu do pánve.
 2. Přidejte 2-3 lžíce sody.
 3. Pokud je kontaminace intenzivní, přidejte navíc malé množství silikátového lepidla.
 4. Roztok se vaří 20-60 minut.

Stejně jako v předchozích metodách, po varu, opláchněte vodou a vyčistěte pevným kartáčem. V případě potřeby opakujte postup varu pro dosažení dokonalého účinku.

Pozor .

Nenalévejte studenou vodu do horké hliníkové pánve. To může vést k deformaci nádobí.

Jak odstranit hořák ze dna smaltovaného nádobí

Nejčastěji se uhlíkové usazeniny drží na dně nádrže. Odstranění z tohoto povrchu je velmi obtížné. To však lze provést pomocí lidových prostředků. Stačí, že dům měl sůl, perlivou vodu, nebo si můžete připravit roztok vytvořený z aktivního uhlí.

Použití soli

Výhodou soli je, že smalt nemůže poškodit. Proto můžete postup čištění opakovat opakovaně, dokud se neobjeví dobrý výsledek. Nejprve připravte solný roztok, zředěním 1 lžíce soli v 1 litru vody. Nádoby dejte na oheň a varte nejméně 30 minut. Podexpozice solí se odlupuje a rozpouští ve vodě.

S perlivou vodou

Lehké a čerstvé znečištění lze řídit bez varu. Z pokrmů nalijte perlivou vodu a nechte 30-60 minut vyluhovat. Znečištění začne oxidovat a mizet. Ale s intenzivní černoucí perlivá voda nemůže zvládnout.

S pomocí aktivního uhlí

Aktivní uhlí je účinný a ekonomický lidový prostředek používaný k čištění smaltovaných povrchů. Čistíme je roztokem připraveným na jeho základě. Vezměte od 1 do 3 balení pilulek, v závislosti na stupni kontaminace. Rozbalte je a kaše s vidličkou. Přeneste prášek do hrnce a naplňte ho vodou. Položte nádobu na oheň a 20-25 minut. Roztok vytvořený varem se vypustí, nádoba se ochladí, pak se obvyklým způsobem promyje.

Použití hotových chemických látek pro domácnost

Populární metody nejsou vždy schopny poskytnout požadovaný efekt. Ano, a proces vaření se může zdát únavný. Pro čištění sladké marmelády je povoleno používat určité typy domácích nástrojů. Jedná se o:

 • bělost;
 • kapalné čisticí prostředky;
 • práškové čisticí prostředky;
 • bělidlo.

Všichni přispívají nejen k čištění znečištění, ale také k tomu, aby poskytovali lesk. Metoda jejich použití je totožná:

 1. Poškozenou nádobu naplňte vodou.
 2. DoplnitMá 2 lžíce vybraných fondů.
 3. Roztok se vaří.
 4. Nechte vychladnout.
 5. Omyjte nádobí obvyklým způsobem.

Nezapomeňte několikrát důkladně opláchnout, aby se pěna zcela zbavila. V případě potřeby postup opakujte.

Jak prát z vypáleného džemu hliníkovou pánev

Pro výrobu džemu se nedoporučuje používat hliníkovou nádobu . Je to z ní nejtěžší odstranit vyhoření. Nejúčinnějším lékem pro tento účel je kyselina citrónová. Na misku nalijte citronovou misku tak, aby pokrývaly dno o 2 cm. Roztok připravte rychlostí 1 čajové lžičky hlavní složky na 1 litr vody. Přiveďte kapalinu do varu, pak ochlaďte. Cukrový film se oddělí od stěn samotného kontejneru, jakmile se to stane, opláchněte je tekoucí vodou.

Odstranění sazí nebo spáleného cukru z nádobí z nerezové oceli

Charakteristickým rysem nerezového nádobí je tlusté dno, takže je vhodnější pro výrobu džemu. Pokud se však problém nedá vyhnout, lze sazy jednoduše odstranit.

 1. Nalijte vroucí vodu přes dno nádoby.
 2. Přidejte malé množství octa a soli.
 3. Uzavřete nádobu víčkem a uložte mimo dosah dětí.
 4. Po 12 hodinách omyjte saponátem nebo mýdlem.

Pozor .

Pokud selhala kontaminacezbavit se poprvé, nepokoušejte se drhnout to s tuhou houbou. To bude mít za následek poškrábání, které nelze později odstranit.

Odkazy

Victoria

Každý podzim vařím jablečný džem. Vždycky jsem konfrontován se skutečností, že na dně je vytvořeno zapálení. Zkoušel jsem mnoho domácích a lidových prostředků, ale kyselina citronová mi pomohla zbavit se znečištění. Levné, jednoduché, a co je nejdůležitější, efektivní metoda.

Daria ​​

Vždy hořet ze sladké marmelády nebo křoviny s aktivním uhlím. Moje rada: nepokoušejte se drhnout prášek z kontaminace pilulkami, vede k poškrábání. Jemně je rozmačkejte vidličkou, pak smíchejte s malým množstvím vody při pokojové teplotě. Ukazuje se, měkké kaše, které se vyrovnat se znečištěním, zatímco neškodí povrchu misky.

Na vašem oblíbeném hrnci se objevil vypálený džem? Nezoufejte. Existuje spousta možností, jak se toho zbavit.