Určujeme pravost stříbra doma

Je snadné ověřit si pravost doma pro pravost. Existuje mnoho způsobů, jak zajistit, že jste si tento výrobek zakoupili, a nikoliv stříbrnou slitinu. Samozřejmě, že je lepší určit pravost výrobku při nákupu, a ne poté, co ztratil svůj lesk a přitažlivost.

Existují však situace, kdy chcete určit kvalitu výrobků sami, například pokud jste zdědili starou minci nebo stříbro.

Výrobek vyrobený z drahých kovů má vždy vzorek. Je to test - první důkaz kvality. Čísla, která jsou použita na dekoraci, označují počet miligramů čistého drahého kovu v 1 gramu produktu. Pro stříbro se používají následující číslice:

  1. Vzorek 800. Označuje přítomnost 80% stříbra ve slitině.
  2. Vzorek 830. Mluví o obsahu 83% stříbra ve slitině.
  3. Vzorek 875 - 87,5%.
  4. Vzorek 925 - 92,5%
  5. 960 standard - 96%.
  6. 999 - 99,9%

Nicméně, pokud si vyberete stříbrné šperky na přirozeném trhu, a ne v obchodě s klenoty, a nabídnete, že si ho koupíte za výhodnou cenu - dejte si pozor na padělek. Vzorek bohužel nemůže být důkazem pravosti.Také padělky mají často.

V první řadě se proto zamyslíme nad tím, jak určit stříbrný předmět pro pravost při nákupu, aniž by byly na ruce další chemikálie.

S pomocí jehly

Tato metoda se nám obzvláště líbí, protože nepředstavuje žádné obtíže. Vezměte obyčejnou jemnou jehlu nebo pin a lehce poškrábejte dekoraci. S tímto stříbrem se s takovým testem nic nestane, ale pokud určíte kvalitu padělání, postříbřená vrstva bude vymazána, bude vidět škrábnutí.

Nebuďte znepokojeni, pokud prodávající, který provádí ozdobu rukou, proti vám něco poškrábe. Nic od něj nekupujte. Nebudou žádné škrábance na vysoce kvalitních stříbrných špercích. Každý, kdo o stříbrném příboru hodně ví, to velmi dobře ví.

Magnet a stříbro

Pravost je možné určit pomocí malého magnetu. Skutečné, vysoce kvalitní stříbro nikdy magnet, bez ohledu na to, jak těžké se snažíte. Pokud však kvalita navrhovaného padělání není špatná, nemusí mít také magnetické vlastnosti. Pokud místo stříbra nabízíte postříbřené železo nebo nikl, magnet přitáhne výrobek. Pokud je základem slitin hliníku a niklu stříbra - č.

Osvědčená metoda

Pro určení pravosti produktu pomůže lyapisny tužka. Nástroj je zastaralý, protože si sotva můžete koupit tužkovou tužku. Farmaceutický průmysl je přestal vyrábět.

V sovětských časech, v pískuslouží k odstranění bradavic. Nicméně, pokud se vám podaří dostat to velmi tužkou, potřete ji stříbrnou mincí nebo lžičkou - z tužky nebude stopa. Ale na falešné objeví.

Jod

Chcete-li zjistit pravost stříbra, můžete použít běžný jód. Je pravda, že by to mělo být prováděno opatrně. Pokud na minci nebo šperk hodíte malý jód, objeví se černá skvrna. A čím více stříbra ve slitině, tím jasnější skvrnu! Metoda je vynikající, umožňuje rychle zjistit, zda je tento produkt nebo ne. Ale je tu nevýhoda - skvrna, která vznikla z jódu, je téměř nemožné odstranit ze stříbrného povrchu.

Sířová mast

Vzhledem k tomu, že lapis není na prodej, použijte sírovou mast. Metoda je časově náročnější a dlouhotrvající, ale poměrně účinná. Před nanesením masti na minci nebo ozdobu ji lehce otřete jemným smirkovým papírem. Po mazání sírnou mastí. Po čtvrt hodině se podívejte na výrobek. Pokud je stříbro, je místo masti černá skvrna, pokud je falešný, není tam žádná skvrna.

Snadnější a rychlejší

K určení, zda je stříbro ve vašich rukou, nebo ne, pomůže obyčejná křída. Ten, který studenti píšou na tabuli. Pokud budete křížit mince nebo šperk, produkt nebude kazit, ale křída změní barvu na šedou. Pokud nedojde ke změně barvy křídy - ve vašich rukou falešný.

Příbory - v octě!

Je možné určit pravost nádobí, mincí a stříbrných šperků ponořením předmětu do roztoku 9% octa. Pokud je reakcekov s octem se nevyskytuje - pravé stříbro. Jestliže oct a kov začnou reagovat, ne.

Zkouška na stříbro

Stříbrný test je speciální průmyslové činidlo, které pomáhá bez problémů určit pravost výrobku. Můžete si ji koupit v železářství. Stříbrný test lze nazvat nejpřesnějším činidlem. Ano, snadno se používá.

Fyzikální metody

Fyzické vlastnosti drahých kovů také pomáhají rozpoznat padělek. Souhlasím, základní kovové předměty jsou vždy chladné, na rozdíl od stříbra, které okamžitě získají okolní teplotu. Pokud neodstraňujete šperky ve vaně - vaše uši a prsty budou hořet, protože náušnice a řetízky budou stejně horké jako vzduch v parní lázni. Jiné kovové dekorace nemají takové vlastnosti.

Malý trik

Není možné uspořádat mini laboratoř, která by určovala pravost výrobků. Stačí jít do zastavárny a předat výrobek k vyhodnocení. A pak to zvedněte a odejděte, jako by vám to nevyhovovalo, protože je tam opravdu malé! Na závěr nabízíme takovou jednoduchou metodu.

Aby nedošlo k pochybnostem o kvalitě nákupu, nekupujte šperky z rukou. Koneckonců, nejsou to akvizice, které jsou prováděny spontánně! A není pro ně naléhavá potřeba.