Bílé proti houbě na stěnách: pravidla aplikace

Kdo čelil plísni, ví, jak těžké je s ní bojovat. Ovlivňuje soukromé domy, sklepy, garáže, byty. Je distribuován v malých oblastech a dosahuje více než 10 m2. Vyjmutí formy je časově náročný proces. Ani volba správného nemusí být druhá.

Pomůže bělost vyrovnat se s plísní

Plíseň plísně se objevila před mnoha lety. Jedná se o eukaryotické organismy. Zkombinujte příznaky hub a rostlin. Znázorněno v podobě skvrn zelené, hnědé, šedé barvy, které vydávají specifický zápach. Plemeno ve vlhkém teplém prostředí, kde není žádné větrání. Distribuované micely - spory hub. Proti plísním se používají fungicidní roztoky.

Existují však také populární, stejně účinné prostředky. Jedním z nich je ošetření dezinfekčním roztokem. Nejlevnější v obchodech - bělost proti plísni. Běžní lidé se nazývají bělidlo. Překonat své dezinfekční vlastnosti dosud nezvládly žádný lék. Je vyroben smícháním a rozpuštěním chlornanu, chloridu a hydroxidu vápenatého. Má zvláštní, ostrý a ostrý zápach. Ošetření bělidlapodlahy a povrchy v nemocnicích a klinikách, mateřské školy, provádějí dezinfekční bazény a sprchy. Bělost z formy na stěnách pomáhá, zabíjí kolonie plísní.

Poznámka!

Pokud má léze malou plochu, bělost se vyrovná. Pokud jsou místa 2 nebo více metrů čtverečních, je třeba zavolat příslušné odborné služby. Bělení zde nepomůže.

Jaké povrchy mohou být běleny

Je lepší pracovat s koncentrovaným činidlem, ne ho ředit. Riziková místa:

 1. Koupelny, pračky v nich. Nedostatečná cirkulace vzduchu. Konstantní vlhkost a pára.
 2. Kuchyně a jejich povrchy. Často v kontaktu s vodou a jinými kapalinami
 3. Sklady a garáže. Vlhká místa vzhledem k povaze konstrukce.
 4. Stěny a podlahy ve stínu. Například kvůli hustě rostoucím stromům.

Plíseň se dokonce může objevit na potravinách. A je to alergen pro člověka. Pokud se plíseň začala a rozhodla se s ní bojovat, je třeba znát seznam materiálů vhodných pro dezinfekci.

Vzhledem k tomu, že bělidlo má výrazný bělicí účinek, ne všechna místa lze dezinfikovat. Konkrétně:

 1. Strom. Složení 1: 2. Stěny jsou ze dřeva, povrchů, objektů lakovaných. Neošetřené dřevo nelze navlhčit.
 2. Betonové povrchy. Před zahájením prací - očistěte od země, odstraňte omítku, základní nátěr. Koncentrát 1: 1.
 3. Můžete pokračovatpapírové povrchy - tapety. Ale elegantní. Je třeba ředit bělost 1: 4. Koncentrát nemůže fungovat. Před zahájením akce je lepší vyzkoušet si prostor ukrytý za nábytkem.
 4. Tkanina. Použití ve zředěné formě 1: 4. Pro barevný materiál není vhodný, protože bělost má zjasňující vlastnosti.
 5. Keramika. Dlaždice, švy s fuge dobře dát do zpracování. Bred 1: 2.
 6. Cihlové povrchy. Vhodné také pro splachování bělidla.
 7. Kovové předměty. Bělidlo nepoškozuje povlak, 1: 1.

Spektrum účinku činidla je široké.

Kolik stojí a kolik potřebuje

Pro potírání plísní je nezbytná standardní bělost. Není označen na etiketě "pro prádlo". Přichází v různých koncentracích. Čím vyšší je koncentrace pracovních látek, tím efektivněji fungují látky. Existuje také mnoho různých výrobců (LLC Kurs-Alliance, LLC TDK, LLC NPP Zarya, LLC Sintezbytkhim). Domácí a dovážené, pro každou peněženku. Pro dezinfekci si můžete vybrat obvyklé bělidlo v tekuté formě.

Složení lze nalézt v obchodě domácnosti nebo hypermarketu a supermarketu v oddělení chemických látek pro domácnost. Cena je nízká. V rozmezí 30 až 50 rublů. Standardní objem 1 litr. Tato částka postačuje na vypracování několika metrů čtverečních.

Léčba plíseň: Pracovní pravidla

Přípravek obsahuje 3 nebo 6% účinných látek. Vydává pronikavý zápach a nebezpečné výpary pro člověka. Proto je třeba dodržovat bezpečnostní opatřenípřísně. Seznam položek pro práci:

 • stříkací láhev a plastová láhev;
 • kartáč nebo houba;
 • gumové rukavice;
 • respirátor;
 • voda;
 • ochranná fólie;
 • sklenice ze škodlivých par;
 • papírové ručníky nebo ubrousky.

Nejdříve je třeba ze zpracovávaného prostoru vyjmout nábytek a věci. Objekty, které nemohly být odstraněny, jsou pokryty celofánem /stavební fólií.

Podmínky používání a bezpečnost

Začínáme by mělo být používáno ochranné vybavení. Rukavice chrání vaše ruce před chemickým popálením. Respirátor je vyžadován, odpařování bělidla způsobuje bronchospasmus nebo dokonce slizniční poškození. Také používejte ochranné brýle pro bezpečnost očí. Při práci vyhněte se stříkajícím prostředkům, kontaktu s neuzavřenými částmi těla.

Na základě materiálu ošetřeného povrchu vyberte prostředek receptury. Pokud je nutné ředit - použijte vodu a sprej. To usnadní aplikaci. Koncentrát by měl být aplikován pěnovou houbou, pevným kartáčem, válečkem.

S oblastí manipulujte s rozpětím 20-30 cm. Dvě aplikace s intervalem 20 minut. Věnujte pozornost obtížně přístupným místům - spojům, švům, trubkám, soklům a prasklinám. Používejte bělost houby na stěnách častěji u chladných místností, jako jsou sklepy a sklepy.

Poznámka!

Přebytečná vlhkost se odstraní papírovými ručníky. Vysušte se. Někdy dají další zdroj tepla - topení.

vyhnout se opětovnému šíření plísní a bělost proti plísni není třeba, postupujte podle řady pravidel:

 • je vhodné přemýšlet a zajistit odsávání a větrání prostor;
 • pravidelně provádějte důkladné čištění;
 • neumisťujte předměty do blízkosti povrchů náchylných k infekci;
 • zkuste snížit vlhkost v místnostech, například: zlepšením hydroizolace.

Forma je útok na osobu. Kromě alergií způsobuje dýchací potíže. Pokud to nebylo možné odstranit pomocí bělosti, pak kontaktujte speciální organizaci. Mistři zpracovávají prostory profesionálně a přesně. Předběžná dezinfekce s bělostí proti plísním na stěnách bude krmením. Tato opatření dávají výsledek a umožní vám zapomenout na nepříjemná místa, parazity.