Jak a jak malovat kůži doma

Kůže - nejodolnější materiál, může se nosit po celá desetiletí. Pokud se ta věc zamilovala, pak vyhoďte ruku se nezvýší a cena nového nákupu může kousnout. Jediná cesta ven - zkuste aktualizovat a přeměnit kožené výrobky vlastníma rukama. Věci budou mít nový život, ale účinek jako v továrně nebude fungovat.

Metody barvení kůže

Existují 2 metody barvení kožených předmětů. Při hlubokém zabarvení je produkt zcela ponořen do barevného roztoku. Nechte to na pár hodin a pak ho vytáhněte. Dye pokrývá obě části - přední a obruba.

Pro povrchovou úpravu se barvivo nanáší štětcem, houbou nebo stříkáním. Kartáčem odstraňte barvivo shora dolů. Toto zbarvení vám umožní malovat pouze obličej výrobku. Pro práci potřebujete barvivo, velkou nádobu s vodou, stejně jako sůl a octovou esenci. Kůže by měla být před lakováním čistá.

Postup barvení kožené bundy

\ t

Není těžké namalovat kůži doma. Před prací je třeba zjistit, v jakém stavu se produkt nachází a jak byl opálený. Pokud je střih růžově bílý, pak je opalování zeleninové. S modrošedým řezem se v továrně uskutečnilo chromování. Přední strana kůže je pokryta ochranným filmem, který odpuzuje vlhkost. Při malování domu takový film nedává dobrý nátěr na materiál. Odstraňuje se rozpouštědlem. Je důležité, aby byl předmět vyčištěn a omyt. Je snazší aplikovat nátěr na čistou bundu, bude lépe natřena. Mokrý, ale ne mokrý, s hadříkem na utěrku, hadr navlhčeným v mýdlové vodě. Plášť důkladně otřete, celý povrch.

Povrchové barvení

Pro odmašťování je látka navlhčena v roztoku alkoholu a materiál otřete. Po vyčištění otřete celý povrch čistým, vlhkým hadříkem, aby se odstranily zbytky mýdla.

Důležité!

Před nátěrem se výrobek navlhčí, pokud zůstanou suchá místa, nepropadnou.

Povrchové zbarvení ve fázích:

 • nosit rukavice, bunda je umístěna na rovném tvrdém povrchu, je nutné dobré osvětlení;
 • škrábance, praskliny, slzy očištěné pomocí tekuté kůže;
 • odlitý do oddělené nádobybarva, štětec ponořený v něm;
 • s hladkými tahy, aby hladké pruhy od shora dolů, barvivo se aplikuje rovnoměrně;
 • začnou se pohybovat od límce, pak se pohybují na rukávech, jdou na přední a zadní stranu bundy;
 • mírně vlhká bunda by měla být spálena, tuk a věc by měla být teplá, tukové látky prohlubují barvu;
 • tuk se aplikuje houbou v kruhovém pohybu, pokud je spousta tuku, měla by se třel rozdrcená křída;
 • po 5-6 hodinách, hnětací plášť s rukama;
 • Povrch je navíc potřen silikonovým krémem na boty, používají se pouze výrobky dobré kvality, pokud není požadovaná barva, je odebrán bezbarvý krém.

Aby se zabránilo kapání, barva se otírá rychlými pohyby bez zastavení. Po tomto postupu trvá barvivo mnohem déle.

Hluboké barvení

Pokud je obraz hluboký, vezměte si velkou umyvadlo nebo pánev tak, aby se vešly na věc. Nalijte vodu a nalijte do ní barvivo podle návodu. Složení na plyn a dát vařit, odstraněn ze sporáku, chlazený na 40-45 stupňů.

Vlhký plášť je ponořen do směsi inkoustu. Pravidelně se věci obracejí na jednotné zbarvení. Po několika hodinách (čas je uveden v návodu k produktu) je plášť vyždímán a opláchnut v teple, poté ve studené vodě.

Pro vyřešení výsledku připravte roztok: na 4 litry vody, 3 šálky octa a 2 lžíce soli. Plášť se ponechá na půl hodiny ve složení, odstraní se, vyždímá, nechá se odtéci a vyschne. Nelze sušitna baterii nebo v blízkosti topení. Kůže se deformuje a stane se tvrdou. Je lepší zaschnout na dřevěném povrchu, dát bundu lícem nahoru.

Varování!

Po zaschnutí se barva stává světlejším 2-3 odstíny, takže je třeba zvolit barvu tmavší, než je zamýšlená barva.

Pro změnu barvy se produkt zbarví ve třech vrstvách, po každém barvení se plášť nechá uschnout. Laky na nehty poskytují lesklý nebo matný efekt.

Malba kůže doma

Je možné natřít kůži cenově dostupnými a levnými anilinovými barvivy, barvit látkové látky. Vyberte si barvy na vlnu nebo univerzální. Barevné směsi bavlny jsou méně nasycené, účinek bude horší. Pokud jsou barvy stejné společnosti, ale různé barvy, mohou být míchány na požadovaný odstín.

Při hlubokém použití se používají kyselá barviva, která pronikají hluboko do kůže. Široce se používají zeleninové barvy a ty, které lze připravit doma z odpadních materiálů.

Aerosoly se používají pro nátěry na povrchu. Výrobek je umístěn na čerstvém vzduchu. Ujistěte se, že používáte respirátor, ochranný oděv a rukavice a stříkejte látku. Nitrokraski se používá na suchou pokožku, použijte štětec nebo houbu.

Přírodní barviva, která dávají hnědou barvu: kůra jablek a dubů, mleté ​​žaludy, skořápky ořechů. Listy a stonky jarní, kůra olše, rakytník, henna dávají červenou barvu. Pro zelené odstíny zvolte vrbovou kůru,třešeň ptačí, osika, kopřiva. Zlaté tóny se získávají použitím cibulových slupek, listového čaje, oddenků konského kaštanu. Materiál Basma barví materiál od šedé až po tmavě zelenou.

Lékárna prodává léky, které mohou zabarvit kůži: mangan nebo jód (hnědý), zelená barva (zelená), fukortsin (karmínový). Skvrna dřeva pomáhá získat světle hnědý tón. Šedé tóny se získávají za pomoci železného vitriolu. Soda s potašem dává červenohnědou barvu.

Důležité!

Před použitím jakéhokoli barviva nejprve zkontrolujte jeho účinek na nepostřehnutelnou plochu kůže a poté celou barvu naneste.

Nátěrové hmoty

Pro barvení domů se používají rezavé hřebíky, káva, čaj, mangan, jód, ovocné šťávy a jiné výrobky pro domácnost. Aby byl experiment úspěšný, musíte respektovat proporce látek a dobu lakování.

Nehty a ocet

Černá barva kůže s octem a rezavé nehty. Horký ocet se nalije do plastové nádoby (dávka závisí na hustotě barvy). Pro 2 litry acetové esence je zapotřebí nejméně 40 velkých zrezivělých nehtů nebo rezavých předmětů stejného množství. Před postupem se železo promyje v alkoholickém roztoku pro odmašťování. Nástroj je ponechán po dobu 15 dnů. Pokud není kov rezavý, je roztok podáván po dobu 3 týdnů. Kompozice bude připravena, až zmizí vůně octa. Směs barviva se několikrát filtruje.

Čistá kůže je navlhčena vodou a poté ponořena do připraveného výrobku. Na začátku se objeví šedohnědý tón. Umyjte kůži pod tekoucí vodou, přeneste do roztoku sody (3 lžíce sody na 1 l vody), aby se ocet zneutralizoval. Pak vložte glycerin nebo vazelínu. Po aplikaci olej zčernalé.

Čaj nebo mletá káva

Mletá káva pro jeden výrobek potřebuje 1 šálek nebo 30 sáčků černého čaje. Přidejte čaj do vroucí vody 4 l, vařte 3 hodiny. Když se kapalina odpaří, přidá se voda k původnímu objemu. Vůně zůstala ve vývaru po dobu 2 dnů, pak se vyjala a vysušila. Mazaný rostlinným olejem bez zápachu.

Můžete vytvářet plynulé přechody barev. Čistá přírodní tkanina je nasáklá v silném vývaru a aplikována na místa tónování. Čaj "Karkade" maluje materiál v burgundských tónech.

Ostatní výrobky na barvení kůže

Cibulák. Pro 2 litry vody budete potřebovat 400 g cibule. Vývar se vaří 2 hodiny. Když se ochladí a infuze, kůže je ponechána v roztoku a udržována tam jeden den.

Použijte ovocné šťávy pro barvení přírodních produktů. Ta věc je zcela ponořena do šťávy po dobu 24-36 hodin. Malinová šťáva dává bohatou červenou barvu, brusinky - jasně červená, ostružina - šeřík, borůvky - modrá. Ale šťáva je jen čerstvá, jinak to můžerozbít.

Vhodné je inkoustové razítko, inkoust je černý, červený, fialový. Pokud není inkoust, použijte kuličkové pero. Chcete-li tón mírně změnit, použijte norkový olej. Chrání také pokožku před solí, vlhkostí, plísní a praskáním.

Varování!

Je lepší barvit kůži světlejším tónem v několika stupních než jednou pomocí vysoce koncentrovaného tmavého roztoku.

Zlepšení výrobků pro barvení ekologickou kůží

\ t

Umělá kůže se liší od pravé kůže tím, že její základ je polyuretan. Zbývající složky jsou přirozené. Materiál se používá k výrobě čalounění nábytku, doplňků, oděvů, bot. Pokud jde o kůži používá přírodní barviva, anilinové barvy, silikonový sprej.

Sprej se silikonem pomáhá rovnoměrnému rozložení barvy po celém povrchu materiálu. Vytvoří se ochranná fólie, která dodává EcoCoog další odpor. Prostředky jsou barevné a bezbarvé. Nátěrují ekologickou kůži, slouží jako dodatečná ochrana, poskytují lesk, zvyšují odolnost proti opotřebení. Proces barvení je stejný jako u pravé kůže.

Hotové barvy

Pro kožené výrobky, barva „Extra“, nitro smalt, smalt NC-36, Viva Color Up. Také používá inkoust "Rainbow". Ricinový olej je přidáván do každého laku. První vrstva se opatří nátěrem zředěným v rozpouštědle 1: 3. Další dvě vrstvy se obarví nezředěným barvivem. Mezi barvením poskytněte čas na vysušení materiálu.60 minut, ale ne zcela suché.

Známé společnosti, které vyrábějí vysoce kvalitní barvy a produkty péče o pleť: Salamander, Silver, Cavallo, Platinum, Twist, Selton.

Pokud potřebujete exotickou barvu nebo vzor, ​​můžete použít olejové barvy pro malování. Nejsou dány do míst, kde by se staly excesy, praskly. Sušení znamená 3 dny.

Pro získání stínu používají krémy na kožené předměty: Soči, Karat, polsky a další. Přírodní semiš se barví povrchově s rozpuštěným anilinovým barvivem. Voda musí být použita čištěná, destilovaná. Tvrdý kartáč přechází na semišový povrch.

Tvorba rostlinných barviv

Pokud kombinujete dubovou kůru s cibulovou kůrou, čajem nebo kávou, můžete získat různé odstíny: zlatou, ořechovou, kaštanovou, hnědou s načervenalým odstínem. Vše záleží na koncentraci látky - čím více kůry, tím tmavší tón.

Odvar z dubu:

 • 100 g kůry se nalije 2 sklenicemi vody;
 • vaří alespoň 30-40 minut;
 • Nechte vychladnout, kapalinu odfiltrujte;
 • Ponořte produkt po dobu 2 hodin, čas závisí na tom, jaký tón je zapotřebí, čím déle zůstanou ve vývaru, tím tmavší je barva;
 • opláchněte, potřete tukem a krémem.

Dub s kávou:

 • 4 lžíce kůry a 2 lžíce kávy se nalijí do jídel;
 • nalijeme 0,5 litru vroucí vody;
 • vaří se 20 minut na mírném ohni;
 • filtr, barvivo je připraveno.

Připravuje se čaj z dubové kůry a předchozí recept. 2lžíce kůry, lžíce černého čaje a 200 ml vody. Pro cibulový vývar budete potřebovat 4 lžíce kůry, 2 lžíce cibulové slupky a 400 ml vody.

Dubová kůra s hennou (2: 1) je uvedena v tónech zázvoru, henna je často používána jako nezávislé barvivo. Chcete-li získat ohnivý odstín, starší ovoce, řepné šťávy, vlčí bobule a rakytník jsou přidány do henny. Červená s fialovou dává kombinaci henny a červených květů Altea. Zlaté odstíny se získají přidáním heřmánku, rebarbory, šafránu.

Tipy pro barvení kůže

Pro malování vyberte místnost s dobrou ventilací, mnoho sloučenin má štiplavý zápach. Před prací musí být pracoviště pokryto plastem nebo papírem. Kožený materiál je upevněn lepicí páskou.

Tipy:

 1. Používejte ochranné prostředky: gumové rukavice, respirátor.
 2. Připravte předem houby, kartáče, sprej, rozpouštědlo, směs oleje, nátěr.
 3. Vezměte v úvahu tloušťku a typ kůže. Tlustý opasek tónovaný a rukavice se proplétají.
 4. Terpentýn nebo benzín odstraňuje mastné skvrny.
 5. Vosk na kožené boty snadno odstraní opotřebované skvrny na výrobku.
 6. Tenká, měkká kůže by neměla být před barvením agresivně vyčištěna.

Po použití může být značkové barvivo vypuštěno do plechovky. Nalepte na něj název a barvu nátěru, napište datum výroby. Nástroj je skladován několik měsíců.