Tepelné nálepky na oblečení: jak se držet, mýt, pečovat

Často se stává, že oblíbená věc selže. Skvrny, slzy, vady. Rodiče se neustále potýkají s problémem roztržených kolen v dětských kalhotách nebo vady, které se nesmyjí. Na pomoc při opravě poškozených předmětů přijdou termo-nálepky na oblečení (jinak nazývané nášivka). Nudný kus oblečení s pomocí termotransferu se může proměnit v kreativní věc. Přidejte kůru do topického kabátu, uložte své oblíbené džíny.

Co je tepelná pečeť a proč je zapotřebí

Tepelné nálepky - barevné tkaniny obrázky. Jsou vyrobeny z hejna. Jedná se o netkanou textilii s krátkým zdřímnutím na přední straně. Docela tvrdý, dobře drží tvar. Na zadní straně je lepidlo. Šperky lze snadno připojit k výrobku horkým lisem nebo žehličkou.

Existuje mnoho variant výkresů:

 • jako portréty, květiny, předměty, zvířata, krásná krajka - vhodné pro ženy;
 • pánská - loga, symboly, štítky, textové nálepky, jednobarevné barevné kusy;
 • dětské postavy, zábavná zvířata a blikání - zdobí oblečení dětí.

Přenosný prvek by neměl být hustší než tkanina oblečení. Jinak bude materiál klesat.

Varování!

Samolepka na halenky a šaty z hedvábí, saténu a kašmíru nebude fungovat. Ale bude to vypadat na džíny, mikiny, bundy, čepice, tašky a dokonce i boty.

Obtisky jsou potřebné pro:

 1. Obnovit náhodně poškozenou položku. Jedná se o rozlité nápoje, travní skvrny. Slicked color. Otvor nebo dotáhněte na nápadném místě.
 2. Touha učinit věci krásnějším. Ozdobte vhodným štítkem, barevným dekorem. Přidejte obyčejnou věc kouzlo.

Samolepky poskytují příležitost samostatně rozvíjet své tvůrčí schopnosti, měnit téma ponožek s malým úsilím. Můžete zdobit detaily oblečení s dětmi. Bude to zajímavé a přínosné. Dítě vytvoří chuť.

Druhy nálepek

Zavolá se jeden typ přenosu tepla. Jsou vyráběny a aplikovány pomocí speciálních tiskáren v dílnách nebo doma. Přeneseno na oděv podle principu dětské etikety.

Druhý typ - aplikace s lepidlem nebo lepidlem. Hotové obrázky se lepí železem nebo sešívají.

Termotransferové nálepky se dělí na subtypy: na oděvy ze syntetické /přírodní tkaniny, na tmavé nebo světlé věci. Samostatnou kategorii lze přiřadit samolepky s reflexními prvky. Používá se pro svrchní oděvy, častějidítě. Podle struktury jsou husté, barva je stříbrná. Používá se na specializovaných výrobních zařízeních, protože vrchní reflexní nátěr je velmi křehký.

To je zajímavé!

Určeno pro oděvy školních /předškolních dětí. Oni často jezdí na válcích, kolech, skútrech, skútrech, než riskují, že jsou na vozovce. Stejně jako pro pracovní oděvy dospělých (roucho pracovníků železnic, stavitelů, horníků atd.).

Způsoby převodu na oděv

Snadný přenos na výrobek. Chcete-li to provést, použijte několik způsobů. Jsou si navzájem podobné. Tepelné nálepky jsou připevněny k oděvu pod vlivem vysoké teploty a dalšího tlaku. A také šité ručně nebo pomocí šicího stroje.

Nebylo by zbytečné poslouchat užitečné tipy:

 1. Zpočátku je lepší praktikovat lepení termoplastických lepidel na zbytečné látce. To pomůže zabránit poškození oděvu.
 2. Pokud je nutné zavřít otvor na oděvu se vzorem, je lepší položit netkanou textilii mezi tkaninu a aplikaci.
 3. Držte pevně nálepky na bavlněných tričkách nebo s obsahem nejméně 60% ve směsi.
 4. Je-li tkanina rozmarná, je nutné opatrně pracovat se železem a vypnout funkci páry.
Varování!

Je-li vzor velký, pak se přenos nejlépe provádí po částech, počínaje shora dolů.

Převody nebo převody na oděvy

Potřeba: nášivka, oblečení (kalhoty, sukně, bundy atd.), Železo, plochý povrch a papír. Tkaninové výrobkyúhledně rozloženy. Opatrně narovnejte záhyby, modřiny. Tváře dolů hladce položenou nálepku. Obal s papírem. Potom pevně stiskněte železem.

V této poloze je nutné vydržet 12-15 sekund. Dále nechte vychladnout přirozeně. Zkontrolujte rohy. Pokud nejsou dostatečně přilepené, je třeba znovu chodit s horkým železem.

Použití se základem lepidla

Algoritmus akcí jako v předchozím odstavci. Žehličku a držte štítek pod tlakem, položte ji lícem dolů. Vložte papír nahoře. Vynikající pergamenové plátno na pečení. Pod vlivem vysokoteplotního lepidla se taví a obraz se lepí na povrch.

Šicí prvky

Lze jej přišít ručně, pokud je aplikace vyrobena z materiálu, který není příliš tuhý. Proveďte akce - rovné malé stehy na hraně. Šití na psacím stroji, doporučujeme zvolit steh klikatý. Vzor je aplikován na správné místo na tkanině a má být připojen.

Prací prostředky s tepelným přenosem a péčí o ně

Tyto výrobky jsou podrobeny ručnímu nebo strojnímu praní. Doporučuje se nastavit režim pod 60 stupňů. Optimální bude 40. Omezení výběru detergentů. Nelze vystavit nálepku mechanickému nárazu, otřít, umýt, používat kartáče a hrubé žínky. Při odstřeďování použijte jemný režim. Při doporučování bude zdobená věc po mnoho let vypadat jako nová.

Důležité!

Nedoporučují se bělicí prostředky nebo odstraňovače skvrn - tím se kazí barva prvku.

Pokud jde o ruční mytí, můžete použít mýdlo. Namočte do mýdlové vody nemůže. Úhledně je třeba vyrábět spinové oblečení. Silné kadeře látky poškodí obtisk. To bude prasknout, as časem to bude úplně odlupovat.

Je nutné parní nebo železné oblečení obsahující termální tisk z nesprávné strany. Pravidlo se vztahuje na věci s výtisky /obrazy a kompozicemi s korálky /kamínky.

Vymazání překladů

Móda se mění, takže osoba může potřebovat odstranit nálepku z položky šatníku. To je možné při provádění série akcí:

 1. Předehřejte látku. To lze provést pomocí žehličky nebo fénu.
 2. Po vystavení teplotě bude lepidlo měkké. Poté odstraňte špachtlí /nožem.
 3. Pak je nutné hadřík namočit v alkoholu nebo slabém roztoku octa a odstranit zbytky překladu detergentem.
 4. Odstraňte části obrazu pomocí lepicí pásky. Tato možnost je vhodná pro oblečení z husté tkaniny. Delikátní věc se touto metodou protáhne.

Nebojte se experimentů. Vyberte si jedinečný styl oblečení pro sebe, naučte se nové věci, změňte a nesedejte. Thermo-stickers nebo nášivky na oblečení vám pomohou přidat barvy do života, nechat se ve slunné náladě.