Barvení kožešin doma: vlastnosti a metody barvení kožešin

Hledání metod, jak barvit kožešiny doma, musí, když se vaše oblíbené oblečení opotřebovává, ztrácet svou přitažlivost. Vrátit vybledlé hromádky do původní podoby je poměrně jednoduché. Dostupné metody, vhodné pro různé typy kožešin, nevyžadují velké úsilí, velké investice. Po zpracování najde věc druhý život, aniž by zůstala na poslední polici skříně.

Metody čištění materiálu

Před nátěrem srsti doma by se měla očistit. Je nutné provést manipulaci, protože na povrchu materiálu zůstávají částice prachu, popela, které při malování začnou vytvářet hrudky. Čištění se nejlépe provádí šamponem na vlasy nebo saponátem.

Čištění kožešin může být prováděno s detergentem a sódou (1 lžička. Každá). K nim musíte přidat půl lžíce soli a 3-4 kapky čpavku. Tato kompozice je rovnoměrně rozložena na povrchu produktu. Po půl hodině opláchněte vodou a poté dobřevyschnout Zakázané sušení v blízkosti ohřívačů, na baterii.

Formuláře používané pro oděvní kožešiny

Kožešinový výrobek je odlišný, s charakteristickým vzhledem. Je snazší malovat srst králíků, norek nebo činčily - jsou zpočátku bílé barvy, takže nemusíte zdřímnout zdřímnutí předem.

Věnujte pozornost!

Jedná se o velmi citlivé materiály. Ošetření chemickými sloučeninami musí být opatrné, jinak bude výrobek poškozen.

Zohledňuje se hustota materiálu - množství použitého nátěru se může lišit v závislosti na čase postupu. Liška je malovaná snadno, udržuje barvu. Obtíže vznikají, když je nutné barvit vrkočovou norkovou srst doma. Výrobek bobrů je obtížné odlehčit, protože vlasy se zbarví do žluta.

Nepředvídatelný a obtížný materiál v práci - muškát. Barva rychle vyhoří, je obtížné dát aktualizovaný vzhled. Zpracování barviv vlasů umělá kožešina se nedoporučuje. Skládá se z agresivních chemických sloučenin, které mohou pokazit materiál.

Metody malování: Jak malovat

Liščí srst lze ošetřit roztokem manganistanu draselného, ​​aby se obnovila původní barva. U jiných materiálů je nepravděpodobné, že by bylo vhodné použít metody po ruce. Pro proceduru používající barvivo na vlasy a semiš, zjasňovače. Amoniak je nejdostupnější a snadno použitelná metoda. Pro efekt, který potřebujete, potřebujete pouze jeden balíček takového nástroje. Barvalépe brát 1-2 tony tmavší materiál. Například, když byl kožich černý a natřený bílou barvou, výsledek může být žlutý.

Semišová barva je vhodná pouze pro barvení určitých oblastí výrobku, například špičky pilot. Vysoce kvalitní produkty jsou vhodné pro objasnění - zbytek bude méně efektivní. Stříkací barvy jsou vhodné pro větší výrobky - je snadnější aplikovat.

Stupně barvení


Nejprve je třeba připravit barvení. Na stůl je nutné nasadit kožich. Je-li třeba pouze obojek, je lepší ho vyboulit. Je také důležité provést zkoušku tolerance inkoustu na malém segmentu produktu. Za tímto účelem se kompozice aplikuje na vzorek. Pokud se po zákroku nepozoruje žádné poškození klků, jádra, barvy, které můžete začít malovat produkt.

Pro postup musíte použít speciální kartáč. Nanášejte nátěr rovnoměrně tak, aby byl stín i na horní i hluboké vrstvě. Po 40 minutách odstraňte přípravek teplou vodou. Není nutné malovat kabát v jednom tónu - zvýraznění bude původní rozhodnutí. Za tímto účelem jsou barevné špičky zabaleny do fólie. Po určité době se fólie odstraní. Zvýraznění vypadá luxusní a bohaté. Také takový postup vypadá rozloženě. Proveďte postup doporučený pro zpracování semiše.

Věnujte pozornost!

Před zákrokem je nutné studovat vlastnosti materiálu, například některé typynorka obtížné barvit. Proto je zapotřebí více přileb.

Zbarvení jádra

Mezdra je horní vrstva kůže, na které je srst připevněna. Obvykle je to lehké, ale musí být také zpracováno, zejména staré výrobky s tenčí zdřímnutím. Hotový výrobek ze stříbrné lišky, kde je jádro příliš průsvitné, je snadnější manipulovat se značkou v černé barvě. Tak srst bude vypadat tlustá a jádro je méně patrné.

Pokud je to brusný papír, jádro je natřeno barvou na kůži, tkaninu. Pak je třeba ošetřit tukovým krémem (pro změkčení). Domácí barvení - riskantní podnik, protože existuje vysoká pravděpodobnost poškození výrobku. Pokud je postup nevyhnutelný, použijte šampon s barvícím účinkem, tónovací nátěr. Získat kvalitní nátěr. Jejich aplikace by měla být opatrná - můžete poškodit kůži a výrobek.

Péče o srst po barvení

Správná péče začíná procesem sušení produktu. K tomu se protáhne celá délka, což zabraňuje ztrátě tvaru. Celý postup by měl probíhat přirozeně bez použití vysoušeče vlasů nebo topných prostředků. V opačném případě dojde k vyschnutí vil a jader - výrobek bude poškozen.

Postupem času se klky stávají tuhými a ztrácejí svou původní barvu. Balzám na vlasy snadno řeší tento problém. Obvykle je balena s barvou. Nástroj bude měkký, s krásným přirozeným leskem. Kromě balzámu bude roztok octa účinný.vodou (1: 1).

Vlastnosti barvení liščí srsti doma

Není tak těžké barvit drahé liščí kožešiny doma. Postup by měl být připraven:

 • barvení vlasů;
 • glycerin;
 • balzám na vlasy;
 • lékařské rukavice;
 • speciální štětec;
 • stolní ocet.

Postup se doporučuje provést takto:

 1. Zpracujte jádro glycerinem.
 2. Maximalizujte výrobek na rovném povrchu.
 3. Vyčistěný povrch navlhčete vodou.
 4. Na výrobek naneste nátěr (štětec) a vyhlaďte si villi rukou (rukavicemi).
 5. Počkejte 40-60 minut.
 6. Oplach opláchněte teplou vodou, pak ošetřete octem, pak balzámem a opláchněte.
 7. Na jádro znovu naneste glycerin a produkt vysušte.

Vlastnosti nátěrových norkových nátěrů

Mink kožešina má vynikající vzhled. Postupem času se však také začíná ztrácet, takže malování kožichu je nevyhnutelné. Postup by neměl způsobit potíže, dodržovat následující schéma:

 1. Nejprve musíte vyčistit srst před nečistotami a poté na jádro naneste mastný krém.
 2. Villi navlhčete vodou postřikem spreji.
 3. Je také lepší aplikovat nátěr stříkací pistolí, poté, co byl roztok zředěn vodou.
 4. Hřeben s hřebenem a vyčkejte asi půl hodiny.
 5. Odstraňte barvivo teplou vodou a šamponem a poté opláchnětebalzám a produkt opláchněte.
 6. Krém smíchejte s krémem, vlasy rozčesávejte v požadovaném směru.
 7. Zavěste srst na suchý závěs.

Jak barvit moutonovou srst

Mouton kožešina je oblíbeným materiálem mezi módy. Srst z tohoto materiálu je velmi teplá, pohodlná. Ale i tato kvalitní srst ztrácí svůj původní vzhled. Je pro něj snadné získat přitažlivost, pokud se provádí barvení s ohledem na vlastnosti materiálu. Vlastní malba této kožešiny se neliší od manipulace s jinými druhy.

Mouton má hustou, hustou strukturu, takže barva pro její zpracování bude vyžadovat více než obvykle. Je důležité rovnoměrné rozložení barvicích pigmentů. To zajistí barvení klků. Před zákrokem je lepší otestovat nátěr na malém kusu výrobku. Pokud jsou problémy, je lepší důvěřovat profesionálům a odmítnout malovat dům.

Jak barvit králičí srst

Po vyčištění materiálu je třeba zvolit barvu barvy. Nejlepší budou tmavé barvy, protože u světlých odstínů bude nutné předběžné zjasnění hromady. Kvalita nátěru ovlivňuje výsledek.

Postup je jednoduchý:

 • navlhčete klky vodou;
 • rovnoměrně rozložit barvu na ně;
 • barvivo odstraňte po uplynutí doby uvedené v návodu;
 • omyjte to lépe teplou vodou, poté ošetřete produkt octem;
 • srst přirozeně suší ve svislé polozepozici

Jak barvit umělou srst

Neexistují žádné rozdíly v malbě umělého a přírodního materiálu. V prvním případě je možné experimentovat výběrem libovolné barvy. Čištění této kožešiny se provádí běžnou mýdlovou vodou, která je rozložena po celém povrchu výrobku houbou. Pak je třeba manipulovat s klky s barvou svého oblíbeného odstínu. Sušení se provádí také bez použití vysoušeče vlasů, baterie.

Závěrem

Veškerý materiál časem ztrácí svůj původní vzhled. Proto je postup barvení považován za zcela relevantní. Je třeba mít na paměti - účinek nátěrové hmoty bude krátkodobý a obvykle můžete počítat asi 7-9 měsíců. Poté může být postup opakován. Výsledek závisí na materiálu, barvivech a zvláštnostech postupu.