Jak odstranit zlomený klíč od zámku: nástroje, bezpečné metody, prevence

Dveřní zámky a klíče mohou představovat nečekaná překvapení. Pokud je klíč v zámku dveří rozbitý, mnoho lidí neví, co dělat nebo kam se obrátit. Zpočátku se můžete pokusit nezávisle odstranit zlomený klíč ze zámku. Existuje několik způsobů, jak situaci zvládnout.

Příčiny zlomení klíče

Je-li klíč přerušen, mohou být důvody:

 • je použit vnitřní blokovací mechanismus;
 • klíč je starý nebo vyrobený z nekvalitního materiálu;
 • uvnitř zámku se dostali nečistoty, nečistoty nebo cizí předmět;
 • nesprávné ovládání zámků a klíčů.

Stává se, že zámek je „zaseknutý“ a člověk se pokouší vytáhnout klíč z larvy. Běžnou chybou je snaha pomocí kladiva nebo kleští. Když se snažíte otočit klíčepřerušit. Odstranění zlomeného klíče není snadný úkol. Především to vyžaduje dovednost a vynalézavost.

Použití maziv

K šetrným metodám patří použití různých maziv. Mohou být účinné, pokud klíč není odlomen, a zůstal nedotčen, a nemůže být odstraněn ručně. Hlavní věc - opatrně ji vyjměte z larev hradu, aniž by došlo k poškození kolíků uvnitř tajného mechanismu. Častou příčinou problému je požití nečistot nebo cizích předmětů uvnitř larvy. Mazání pomůže vyčistit studnu a odstranit prach. Můžete použít strojní nebo slunečnicový olej, složení WD-40, tekutý silikon, roztok litholu nebo maziva.

Tip!

Nalijte tekutinu uvnitř larvy stříkačkou, aby se vypláchlo jádro zámku a vyjměte klíč.

Proveďte všechny úkony opatrně: nejprve zkuste jemně uvolnit klíč a pak jej dostat ven z larvy. Pohyb musí být pomalý, jinak se může zlomit. Obvykle je klíč rychle vytáhnut, pokud není tajný mechanismus zlomen. Pokud se vnitřní prvky rozpadnou, zvednou se kolíkem nebo kolíkem.

Viz také

Úprava plastových oken v zimním a letním režimu: způsoby nastavení

Pomocí moderních okenních systémů je možné vytvořit příjemné mikroklima uvnitř. K tomu potřebujete ...

Užitečná příručka

Použít jako nástroje:

 • řezací část skládačky;
 • šroubovák a šroub;
 • dvě kanalizace;
 • kleště;
 • neodymové magnety;
 • metoda kladiv a vibrací;
 • mosazná nebo měděná trubka.

Řezná část skládačky

Pokud je klíč v zámku uzamčen, musíte přemýšlet o tom, jak jej vytáhnout. Použití skládačky také platí pro jemné metody. List nástroje je zasunut do larvy (do mezery pod vyčnívajícím fragmentem klíče). Poté musí být skládačka otočena - tak, aby se zuby zvedly nahoru. Při kontaktu s zuby nástroje lze čip vyjmout.

Použití samořezných šroubů

Je mnohem snazší najít samořezné šrouby než skládačka. Používají se v případě tlustých fragmentů klíčů. Pomocí vrtáku se šroub zašroubuje do rozbité části klíče a poté se čip vyjme. Vytlačování se provádí s malým úsilím - takže zbytek zhasne bez poškození tajného mechanismu zámku.

Dvě díry

Zlomený klíč můžete odstranit pomocí tlačítka. K tomu opatrně vložte dva tenké otvory do mezery mezi úlomky a studnou. Pomalu houpal zbytek klíče, vyjměte ho z larvy.

Kleště

Kleště jsou účinné, pokud kus přesahuje larvu a může být pevně uchopen. Opatrně uchopte vyčnívající část trosek pomocí kleští a postupně ji vytáhněte ven. Před prací v klíčové dírce můžete nalít trochu oleje.

Magnety z neodymu

Neodymové magnety nejsou příliš účinné, ale někdy jim pomáhajíklíč od zámku předních dveří. Musíte připojit magnet k vraku a pokusit se ho vytáhnout ven. Pokud byl pokus neúspěšný, použijte jiné metody.

Použití vibrací

Metoda vibrací se používá pouze pro kotoučové zámky. Špendlíky mazají a posouvají tak, že jsou ve stejné poloze s kusem klíče. Poté je zámek lehce zasažen kladivem (z opačné strany). Někdy vibrace vyrazí zbytek klíče z larvy a zbude ji vytáhnout pomocí jakéhokoliv nástroje.

Odstranění nečistot z uzávěru

Pokud je klíč přerušen v zámku, musíte použít mosaznou nebo měděnou trubku. Klíč k zámku dveří suvaldnogo vypadá ve tvaru kulatého kolíku ve tvaru válce. Hlavní věc - vyzvednout telefon, vhodný pro průměr.

Důležité!

Délka přístroje by měla být stejná jako délka zbytků v ruce.

Když položíte trubičku na kus, neměl by snadno jít dovnitř, protože zbytek klíče nebude možné upevnit.

Neobvyklé metody

Pokud je klíč rozbitý, můžete dveře otevřít jedním z neobvyklých způsobů. Používají je dokonce i profesionálové:

 • mosazná trubka se vloží na čip a zahřeje páječkou. Po ochlazení trubky se část klíče odstraní obvyklým způsobem;
 • Zasuňte špičku nerozloženého rybářského háku do štěrbiny a uchopte zbytek. Tento způsob je vhodný, když kus šel do hloubky zamykánístudny. Hlavní věc je zavěsit ho zářezem rybářského háku a pak ho jemně vytáhnout směrem k sobě;
 • Dvě části klíče jsou lepeny spolu s lepidlem a pevně přitlačeny k sobě. Po několika minutách čekání se celý klíč vyjme z cylindrické vložky zámku. Rozbité klíče, i když jsou pevně přilepeny, již nemohou být použity.

Demontáž zámku vyjmutím válce

Stává se, že benigní metody nepomáhají a musí larvu zcela odstranit. Existují osvědčené „barbarské způsoby“, po kterých je nutná úplná výměna dveřního zámku:

 • klepání válce. Na zadní straně dveří je bronenakladka. Musí být odstraněn spolu se šrouby a klepat na kladivo na vyčnívající část válce;
 • zvedání jádra. Ona je závislá na hloučku, tenkém šroubováku nebo špendlíku. S pomocí jakéhokoliv nástroje musíte zvednout kolíky v tajném mechanismu a uvolnit zbytek klíče;
 • Vrtání válce. Je vyvrtán přes klíčovou dírku, otočen a odstraněn;
 • odstranění zámku od konce. Metoda se použije, když jsou dveře otevřené, když fragment klíče nevyčnívá ze studny. Zámek je odstraněn a rozebrán.

Pokud je visací zámek zaseknutý

Mechanismy visacích zámků jsou umístěny venku a jsou vždy vystaveny vnějšímu prostředí. Pokud je klíč v zámku zamknut, můžete vibrační metodu použít klepnutím na zámek kladivem. V tomto případě musíme postupovat opatrně, aby nedošlo k poškození luku. Zbytekklíč může vypadnout kvůli vibracím a zámek zůstane nedotčen.

Někdy se klíč nerozbije, ale jednoduše se zasekne uvnitř zámku a neotáčí se. Vzhledem k tomu, že vnitřní prvky kloubových konstrukcí rez, motor nebo rostlinný olej napomáhají jejich uvedení do činnosti. Olejové látky snižují tření mezi díly. Pokud to nepomůže, vezměte několik sprejových maziv a důkladně promažte vnitřek zámku skrz studnu. Poté se pokuste zasunout klíč a střídavě otočit doprava a doleva. Zámek musí být držen rukou tak, aby byl nehybný.

V mokrém a mrazivém počasí se stává, že se do mechanismu visacího zámku dostane hodně vlhkosti. To se změní na led a zabrání pohybu klíče. V tomto případě může běžná horká voda situaci zachránit. Nalila se hojně na zámek a pak s ním zacházela s mazivem nebo olejem. Obvykle je vždy efektivní a starý mechanismus začne fungovat správně.

Viz také

Jak a jak odstranit mastné skvrny od dveří různých typů

V každodenním životě ženy v domácnosti často čelí problému mastných skvrn na dveřích. Na dveřích se objeví tuk ...

Pokud to podmínky dovolí, nechráněný zámek se umístí do aktivního chemického složení. Můžete použít všechny typy benzínu, acetonový roztok, slabé kyseliny, ocet, motorovou naftu. Tyto látky rozpouštějí rzi a úspěšně bojují proti korozi. Nelze očekávat okamžité výsledky: k dosažení tohoto efektuBude to trvat několik hodin nebo i dní. Po chemickém působení začne jakýkoliv mechanismus dobře fungovat.

Co dělat s vnitřními dveřmi

Vnitřní dveře také často selhávají. Mohou být otevřeny jazykem. Budete potřebovat nástroj se širokou pracovní částí. Chcete-li pracovat fit nůž s pevnou rukojetí a širokou čepelí. S pomocí nože je jazyk zahnutý, což přispívá k okamžitému otevření dveří.

V nepřítomnosti jazýčku jsou šrouby zámku odšroubovány pomocí šroubováku a tajný mechanismus je vytažen. Pokud není k dispozici šroubovák, lze šrouby odšroubovat pomocí běžného pilníku.

Pokud západka pracovala v nevhodném okamžiku, je do klíčové dírky umístěn tenký drát. To přispívá k činnosti klíče a otevření západky.

Existují i ​​jiné způsoby, které se používají v závislosti na typu zámků a zvláštnostech vstupních dveří:

 • v mezeře mezi dveřním křídlem a krabicí vložte páčidlo. Mechanické působení pohání šrouby zámku a dveře mohou být otevřeny;
 • v kritických situacích se dveřní závěsy řezají kolečkem nebo bruskou;
 • Při nárazu do vnitřních dveří použijte plastovou kartu. To pomáhá v přítomnosti západky. Karta je vložena do dveří. Pokud je konstrukce zámku komplikovaná, musíte všechny šrouby odšroubovat.
Poznámka!

Západku dveří lze lisovat pomocí praktických nástrojů (pletací jehly, tužky nebo tužky).

Použití extrémních opatření

Když je klíč v zámku dveří přerušen a jiné metody nepomáhají, je majitel nucen souhlasit s extrémními opatřeními. Jak se říká, musíte lepit zuby a rozbít vchod, protože neexistuje žádný jiný způsob, jak se dostat do bytu.

Nejčastěji jsou zámky u zámků odříznuty, pokud jsou viditelné v mezeře mezi křídlem dveří a skříní. Příčky jsou řezány bruskou nebo pilou. Řezání zámku se používá v kritických situacích, kdy je třeba dveře okamžitě vyřadit. Obvykle musí být křídlo dveří zcela změněno.

Při práci je nutné brát v úvahu vlastnosti moderních dveřních konstrukcí. Ne všechny moderní dveře mohou snadno rozřezat brusky na panty. Existují návrhy, které jsou opatřeny ochranným mechanismem a odnímatelnými šrouby, které nelze odříznout.

Pomoc zvláštních služeb

Pokud není možné otevřít dveře bez odborné pomoci, měli byste se obrátit na bytovou kancelář nebo na společnost pro správu domu. Obvykle odborníci přijdou hodinu po přijetí žádosti. Nejprve používají benigní metody. Pokud jsou neúčinné, musíte se uchýlit k hackování, smyčkám nebo sejmout zámek z křídla dveří.

Po příchodu odborníků by měl být vlastník bytu nebo domu připraven na to, že bude požadovat doklady prokazující jeho totožnost. No, pokud pas nebo řidičský průkaz nezůstal v uzamčeném bytě. Při pronájmu rezidenčníprostory nájemci by měli zavolat majiteli a požádat ho, aby přišel, přičemž s sebou vezme potřebné dokumenty.

Výzva odborníků z bytového oddělení nebo správcovské společnosti nebude mít důsledky ve formě materiálních nákladů nájemce, který je v kritické situaci. V extrémních případech můžete využít placené služby komerčních organizací. Letáky s jejich telefonními čísly se vždy nacházejí v poštovních schránkách nebo na vstupních dveřích vchodů. Odborníci z komerční organizace mají také právo požadovat dokumenty od osoby, ale existují společnosti, které pracují bez těchto požadavků.

Některé komerční podniky poskytují další služby po nuceném pronajímání obydlí. Za poplatek mohou dát nový zámek nebo nové dveře.

Preventivní opatření

Každý z nás může být v této situaci. Abyste se tomu vyhnuli, musíte být pozornější k dveřním zámkům, pečlivě a opatrně s nimi zacházet. Pokud dojde k zaseknutí zámku, bude v budoucnu pokračovat. Nakonec se úplně zasekne. Při uchopení vnitřního mechanismu je lepší jej co nejrychleji opravit, aniž by došlo ke zpoždění případu.

Čas od času je nutné věnovat pozornost stavu klíče. Pokud se začne ohýbat a zuby se ztenčují, mělo by být nahrazeno novým. Staré klíče lépe vyhazovat.

Aby se zámek jednou za rok zamezil, omyl a namazal. Používá se pro praníJako lubrikanty mohou být použity účinné spreje na bázi silikonu nebo petroleje nebo benzínu. Chrání malé části tajného mechanismu před korozí a zabraňují pronikání malých částic prachu. Také larva může dát kovovou klapku.

Správná péče o zámek a včasná výměna klíčů vám pomohou najít situaci, kdy se klíč náhle zlomí a zámek přestane fungovat. Se zámkem by se mělo zacházet opatrně, aby nedošlo k poškození jeho tajného mechanismu a nezůstalo na ulici v nesprávném čase.