Jak železné kalhoty z různých druhů tkanin

Klasické kalhoty se šipkami - základní atribut každého obchodního obleku. Ano, dámské kalhoty s elegantní halenkou nebo svetrem dávají její paní zvláštní kouzlo. Na nových kalhotách vypadají šipky vždy dokonale hladce, ale po umytí věc ztrácí přísnost a eleganci, protože ploché pruhy zcela zmizí. Pokusme se je přivést zpět a nenechat na tkanině lesklá místa.

Pro resuscitaci kalhot budete potřebovat běžné železo, ačkoliv si ho nenechte ujít hned. Žehlení je třeba důkladně připravit.

Příprava na žehlení

Kalhoty je nutné železit pouze po umytí. Pečlivě zvážit věc, zjistit, jak je to čisté: jakékoli skvrny se může změnit v obtížně odstranit po vystavení vysoké teplotě. Částice nečistot, potu, lahodného oběda na věky zůstanou na tkanině, pokud si to zašpiníte. Může se stát, že veškeré následné mytí těmito skvrnami nebude schopno se vyrovnat, jako je tomu v případě jemného čistění. Nejsou prané, ale žehlené kalhoty mohou být pod hrozbou - s skvrnami, které lze nosit pouze v zemi, ai to je nepravděpodobné.

Zvolte správný režim ohřevu železa. Chcete-li to provést, musíte znát složení materiálu: shromáždili se, aby se dali kalhoty z vlny nebo sametu s elastanem - položte žehličku na "jednu"; ale prádlo, bavlněné kalhoty budou dokonale sladěnypři vyšší teplotě.

Zaprvé, je třeba žehlit kalhoty ze špatné strany, zejména pokud jsou manšestrové nebo oblek, ale ne prádlo, takže je před žehlením vypněte. Podešev ze železa by neměla být naprosto čistá, bez popálenin!

A tak, aby tkanina kalhot nezískala lesklý odstín a lesk, snažte se žehlit kalhoty na přední straně, nosit fluoroplastickou trysku na podešvi ze železa. Pokud doma takové zařízení neexistuje, připravte gázu nebo tenkou bavlněnou látku. Kožené kalhoty lze vyhladit železem pouze zevnitř a vlhkým hadříkem nebo papírem.

Použijte parní generátor k navlhčení tkaniny, pokud chcete rychle a snadno zvládnout. Toto zařízení nemáte doma - připravte rozprašovač. Mokrý materiál končí lépe a nebude svítit poté, co se vám to podaří vyhladit.

Informace o složení tkaniny, způsobu žehlení lze nalézt na štítku, který je obvykle na výrobku ušit z nesprávné strany.

Přímý proces

Nyní můžete položit žehlicí prkno a pokud takový dům není, přikryjte stůl přikrývkou. Ujistěte se, že tkanina, se kterou jste položili stůl, nebyla fleecy, malé nitě pod vlivem železa dokonale přilnou k kalhotám.

Žehlení pánských kalhot je lepší v následujícím pořadí:

  • Otočte je dovnitř, začněte žehlit pás, obložení, pokračovat v péči o kapsy, chodit železnou podrážkou přes nohy shora dolů.
  • Nyní musíte tkaninu zezadu vyhladit: vytáhněte nohu na žehlicí prkno, přes mokrou gázu, žehlte ji na jedné straně a pak na druhé straně, otočte nohu kolem desky. Ujistěte se, že gáza, kterou používáte jako ochrannou podložku, je vždy mokrá - pravidelně ji stříkejte spreji.

Když je plátno vyhlazeno, pokračujte šipkami. Přeložte nohu tak, aby vnitřní a boční švy ležely symetricky. Dvě přeložené linie na plátně jsou budoucí šipky. Snažte se nepohybovat plátnem!

Navlhčete gázu ve vodě octem (1 polévková lžíce octa bude stačit na sklenici vody), zakryjte nohu a jemně železo. Acetická směs pomůže upevnit šipky.

Kalhotové kalhoty před žehlením je lepší parní generátor. Pokud to není možné a tkanina je velmi suchá, posypte kalhoty vodou, přeložte a vyčkejte 10-15 minut, aby se tkanina vyhladila.

Co byste měli vědět

Existují triky, které vám pomohou adekvátně řešit pomačkané kalhoty:

  • Neprůměrujte flaxen, manšestrové kalhoty po umytí, jinak je velmi obtížné je vyhladit.
  • Přejete si, aby se domy se šipkami vydržely velmi dlouho? Než je hladíte, otřete kus mýdla hadříkem z nesprávné strany po celé délce šipky.
  • Aby se zabránilo sklouznutí rukou během žehlení, posypte ho spreji a materiál bude poslušný.
  • Nespěchejte okamžitě na kalhoty, protože budou rychle váhat (zejména pokud jsou prádlo). Buďte trpěliví aPo položce na žehlení položte cca 10 až 15 minut. Bavlněné a lněné tkaniny lze žehlit bez gázy: nebojí se vysokých teplot.
  • Čím více syntetických látek v kalhotové tkanině je, tím déle drží šípy a nekrčí se.
  • Kožené kalhoty mohou být vyhlazeny bez železa: nechte je viset na páru půl hodiny a pak uschnout z baterie.
  • Chcete se zbavit lesklých ploch na vlněných kalhotách - žehlit je hadříkem namočeným v roztoku kyseliny octové.

To je vše, co jsme s vámi chtěli sdílet. Myslíme si, že díky nim budou vaše kalhoty vždy vypadat perfektně.