Jaká vodoodpudivá impregnace pro boty je lepší

Dešťová a sněhová kaše mohou rychle zkazit i boty a boty vysoké kvality. Při řádné péči a použití vodoodpudivých impregnačních bot však mohou být udržovány v původní podobě. Odborníci nedoporučují ukládat na tento nástroj. Pro péči o obuv musíte utratit alespoň 10% své hodnoty. Chcete-li pochopit, co impregnace zvolit, musíte se seznámit s charakteristikami každého z nich.

Hlavní dopad

Existuje několik verzí výrobků odpuzujících vodu pro obuv na trhu - emulze, roztoky a krémy. S jejich pomocí zpracovávají povrch boty.

Pracují dvěma způsoby :

 1. Výrobek se nanáší silnou vrstvou ihned po zakoupení obuvi, pokud je bez nečistot a otěru. Poté se na povrchu vytvoří vrstva odpuzující vodu.
 2. Během zpracování se impregnace dostává do vláken a vytváří tak spolehlivější ochranu proti navlhčení.

Ne každý nástroj je vhodný pro všechny materiály, ze kterých jsou boty vyrobeny, takže před použitím je nutné prostudovat informace uvedené na obalu. Rozlišují se následujícívýhody použití vodoodpudivých impregnací :

 • zvyšují stabilitu materiálu před vodou, nečistotami a solí;
 • povrch vypadá dlouho dlouho;
 • vodoodpudivá vrstva nemá téměř žádný vliv na prodyšnost boty;
 • chrání materiál před předčasným vyblednutím.

Formy propuštění

Obchody nabízejí široký výběr hydrofobních impregnací pro obuv. Výrobci tvrdí, že jejich výrobky jsou stejně účinné bez ohledu na formu uvolnění. Aby však boty nepoškozovaly, musíte vědět vše o složení těchto prostředků.

Impregnace chrání pokožku, semiš a jiné materiály před vlhkostí. Je však třeba mít na paměti, že pokud jsou boty nekvalitní, pak jí nepomůže žádný lék.

Silné krémy jsou skvělé pro kožené zboží. Jsou velmi oblíbené nejen díky svým dobrým vodotěsným vlastnostem, ale také proto, že prodlužují životnost výrobku tím, že obnovují strukturu materiálu (dodávají povrchu další pružnost a měkkost). Mink olej, který je součástí krémů, je vynikající přírodní lék na ochranu proti vlhkosti.

Při použití výrobku naneste na očištěný povrch kůže rovnoměrnou tenkou vrstvu a nechte působit až do úplného nasáknutí.

Na přepážkách obchodů najdetetekuté krémy a emulze . Ale spoléhat se na plnou ochranu před vlhkostí v jejich aplikaci nestojí za to. Výrobci často přidávají do svých výrobků vodu, která dodává lesk, ale nic víc.

Spreje odpuzující vodu

Tyto nástroje jsou velmi jednoduché.spotřebitelů. V průběhu aplikace se na předem očištěný povrch nastříká vodoodpudivý sprej, po kterém se nechá produkt zaschnout. Není třeba kupovat další kartáče, houby, atd. Kromě toho je trvanlivost velmi atraktivní - po zakoupení jedné láhve spreje jej můžete používat několik let.

Ve svém složení mohou tyto výrobky obsahovat tuky (změkčí pokožku), pigmenty různých barev (nátěr výrobku) atd. Proto se sprej používá nejen pro zpracování obuvi, ale také pro oděvy, tašky a jiné kožené výrobky.

Je lepší neprovádět zpracování obuvi uvnitř budov, ale balkon je pro tento účel ideální.

Hydrofobní činidla

Hlavní rozdíl v impregnaci z jiných prostředků spočívá v tom, že proniká hluboko do vláken materiálu. Pomáhá vytvářet dodatečnou ochranu před vlhkostí.

Pro každý typ materiálu je nutné správně zvolit impregnaci.

Jeho složení by mělo zahrnovat :

 • fluorouhlíková pryskyřice, pokud je nutné zpracovat obuv vyrobenou z viliového materiálu (semiš nebo nubuk);
 • silikon, pokud jde o kůži a jiné hladké povrchy;
 • odpuzuje vodu, pokud textilní výrobek potřebuje dodatečnou péči.

Silikonové impregnace jsou velmi oblíbené. Po 8-9 hodinách po zpracování zůstává na povrchu silikonový film. Voda, která dopadla na boty, z ní stéká a nemá časnasáknout Tento film však nedovolí produktu dýchat.

V fluorouhlíkové pryskyřici je dalším principem činnosti: jemné částice impregnace, rozdělené mezi vlákna zpracovávaného materiálu, udržují normální výměnu vzduchu. V důsledku toho kapičky vody nepronikají dovnitř, ale jednoduše zůstávají na povrchu.

Pro zpracování textilií se používají hydrofobní činidla. Na povrchu mezi vlákny materiálu zanechávají nenápadný film. Hydrofobní účinek významně snižuje pravděpodobnost pronikání kapaliny, takže kapičky nespadají dovnitř. V rámci těchto impregnací se nenachází žádný vosk, tuk, silikon ani jiné látky, které by mohly zkazit textilní výrobky.

Vodoodpudivé impregnace vyrobené speciálně pro hladkou kůži nelze použít s semišovými botami. Tyto výrobky v jejich složení obsahují vosk a tuk, které lepidlo lepí a kazí semišový výrobek.

Před nákupem je nutné prostudovat složení impregnace. Pokud existuje nápis "odpuzující vodu", pak je lepší odkoupit. Výrobci kvalitních výrobků uvádějí přesný název všech komponent.

Nejlepší impregnace

Pro lepší orientaci v obchodě se musíte předem seznámit s některými značkami. S dodatečnými informacemi bude pro spotřebitele snazší porozumět při nákupu vodoodpudivé impregnace pro boty, která je vhodnější pro určitý typ materiálu.

Je nutné dát přednost výrobcůmkteří pečlivě sledují kvalitu výrobků:

 1. Collonil. Vodoodpudivý sprej na bázi nanotechnologií. Dobře zvládá svou hlavní funkci - ochranu před vlhkostí, ale nepomáhá chránit boty před solí a jinými činidly v zimě. V běžných obchodech není sprej vždy prezentován, ale na internetových stránkách je běžnější. Mohou zvládnout hladkou kůži, srst, nubuk, velur a semiš.
 2. Salamander. Velmi oblíbená značka díky své nízké ceně a širokému spektru aplikací: vhodná pro zpracování obuvi, oblečení, deštníků. Je lepší nezanedbávat varování výrobce uvedené na obalu a provádět ošetření na dobře větraném místě, protože sprej má pronikavý zápach.
 3. Aquabron. Poměrně nedávno se na trhu objevily prostředky, které však svou všestranností zaujmou. Lze jej použít pro zpracování membránových bot, umělých a přírodních materiálů. Jako součást nejsou žádné toxické přísady, oleje, rozpouštědla, vosk a parafín. Ošetření povrchu by mělo být provedeno asi 1 krát za tři měsíce. Ve volném prodeji impregnace není nalezen, můžete si jej koupit pouze po předchozí objednávce.
 4. Nikwax Fabric & Co. Kožní nátěrový sprej. Tato impregnace britské výroby dokonale zachovává elegantní design obuvi z kůže, tkaniny a membrány a také zaručuje její odolnost proti vlhkosti. S pravidelným využíváním finančních prostředků bude stačit na celé období podzim-zima. Impregnace se aplikuje sprejem nebo houbou.
 5. Twist.Univerzální impregnace ruské výroby s nízkými náklady. Vhodné pro všechny materiály - semiš, nubuk, textil, kůže atd. Po zpracování se na povrchu obuvi boty objeví další vrstva, která chrání před nečistotami, vodou, změnami teploty, v důsledku čehož se boty nedeformují.

Původní vzhled obuvi může být zachován po mnoho let, pro to je nezbytné řádně se o ni starat . Vodě odpuzující impregnace pomůže zapomenout na vlhkost, špinavé skvrny a rozvod.