Jak se zbavit vůně cigaret v bytě

Jak se zbavit zápachu tabáku v bytě nebo v určité místnosti? Velmi jednoduché - žádné kouření v místnosti. Takové rozhodnutí z kategorie axiomů - důkaz však nevyžaduje, ale systematicky porušují zastánci cigaret.

Nenavrhujeme hovořit o nebezpečích tabákového kouře, o tom je mnoho napsáno a o tom bylo řečeno. Promluvme si však o problému odstranění zápachu tabáku, zvážíme specifické přístupy k rychlému řešení problému.

Přidat „kyselost“

Víte, že kouřová místnost musí být dobře větraná. Čerstvý vzduch pomůže rychle uvolnit prostor zápachu cigaret v případě, že nebude systematicky kouřit. Pokud se jedná o otázku neustálého kouření, pak větrání odstraní pouze čerstvé kouřové příchutě a není snadné se vyrovnat se starým tabákovým duchem.

Mokré čištění by mělo být prováděno před větráním. To bude vyžadovat docela běžné prostředky, hadry, vodu a ruce. S trvalým zápachem tabáku dokonale pomáhá vodě s "kyselým". Do nádrže na vodu přidejte obyčejný ocet. Takové řešení je vhodné pro mytí podlahy a pro stěny a pro skleněné povrchy. Kyselina octová účinněeliminuje zápach cigaretového kouře a vůni barvy.

Důležité! V místnosti, kde lidé neustále kouří, umístěte nádobu s octovou vodou - vůně tabáku se vyparí. Řešení se neustále mění a nahrazuje čerstvé.

Pokud chcete nahradit ocet kyselinou citrónovou, zkuste to. Účinek použití zředěné kyseliny citrónové ve srovnání s octem je však zanedbatelný, testovaný.

Náprava dospívajících

Nejinovativnější lidé k rychlému odstranění zápachu cigaret v bytě jsou teenageři. Z generace na generaci, mezi mladými lidmi, je předávána cesta s visícími mokrými ručníky v procesu kouření uvnitř nebo bezprostředně po ní (takže rodiče nebudou hádat).

Metoda je velmi účinná, protože periodické kouření velmi dobře odstraňuje stopy tabáku ve vzduchu.

Produkty - Pomocníci

Některé potraviny mají schopnost absorbovat pachy. Toto je:

 • cukr.
 • sůl.
 • Jeho.
 • Tyčinky skořice.
 • soda
 • čerstvě mletá káva.
 • danilny nebo jakýkoli jiný potravinový extrakt - citron, ananas, atd.
 • suché citrusové slupky.

Všechny z nich, s výjimkou citrusových slupek a ovocných výtažků, se používají stejným způsobem. Každá z uvedených látek v malém množství se nalije na talíře a umístí do zakouřeného prostoru. Po chvíli zmizí vůně tabáku bez stopy.

Důležité! Výrobky používané k odstranění zápachu nemohou být použity v potravinách!

S krustamicitrus jednat jinak. Jsou umístěny v čistém, umytém popelníku a zapáleny. Ukazuje se, že je to „fumigující“ místnost, ale ne tabákem, ale příjemným aroma.

Vanilku nebo jiný extrakt lze vložit do vody, ve které jste mokré ručníky pro zavěšení uvnitř. Odstranění tabákové vůně bude doprovázeno výskytem příjemné vůně ve vzduchu.

Sodu lze použít k odstranění kouřových pachů z koberců a koberců. K tomu je po 20 minutách roztroušena na koberci, smetena koštětem nebo shromážděna vysavačem. Vůně tabákové sody bude mít s sebou.

Konstrukční řešení z domácí lékárničky

V domácí lékárni jsou také nástroje, které dokonale eliminují zápach tabáku. Jedná se především o aktivní uhlí. Pro odstranění zápachu tabáku pomocí 10 - 15 tablet je jednoduché - dejte je na talířek a nechte v místnosti, kde kouří. Kouř bude "absorbovat" do tablet. "

Pokud k této záležitosti přistoupíte kreativně, můžete tablety umístit do průhledného skleněného obalu, který je viditelný. Doplňte jej o další „návrhářská“ řešení, aby vaše uhelná váza přilákala oko a překvapila hosty - kuřáky. Vše záleží na vaší představivosti.

Kromě uhlí můžete použít čpavek. Několik kapek čpavku přidaných do vody na utírání stolů a skleněných předmětů usnadní čištění a zničí ducha cigarety.

Zajímavé! Borax (tetraboritan sodný), přidávaný do vody s detergentem, přispíváeliminovat cizí pachy. Výpočet je následující - 100 g boraxu, 30 g gelu na nádobí, 2 litry vody.

Aromatické kadidlo, osvěžující a jiné moudrosti

Existuje velký seznam zařízení, která eliminují zápach tabáku v bytě. Toto je:

 • osvěžovače vzduchu označené "Antitabak". V místnosti, kde se zachoval nepříjemný duch kouře, jednoduše sprejujte tento výrobek.
 • aromatické lampy. Práce tohoto zařízení je účinná i při kouření. Pokud opravdu nezvládnete zvyk kouření v domě, musíte si koupit lampu.
 • vonné svíčky. Přidávají do vašeho domova exotické příchutě a zároveň odstraňují tabákový duch.
 • ionizátory vzduchu, ozonizátory vzduchu. Je nepřiměřené získat takové komplexní nástroje, které by eliminovaly účinky kouření. Obvykle lidé kupují drahá zařízení se zdravotní péčí. Ale pokud jeden člen rodiny je kuřák, ozon a léčba vzduchem ionty pomůže.
 • klimatizace. Moderní modely jsou vybaveny funkcí čištění vzduchu.

O oblečení a zvycích

Pokud máte v kapse balíček cigaret, vůně tabáku vás bude vždy doprovázet. Není příliš příjemné nosit koženou bundu zapáchající kouř nebo pletený svetr. Praní a chemické čištění pomůže eliminovat cigaretový šátek z oděvu. Na kožené věci aplikujte domácí ocet. Otřete sako slabým roztokem octa - tabák nebude cítit.

Věci z bavlny a jiných tkanin, které se mají v létě prátsuché na slunci - čerstvost. A nenoste cigarety v kapse.

Některé ženy v domácnosti mají zajímavý zvyk - při čištění odkapávat parfémy na žárovkách. Když je elektřina zapnutá, žárovka se zahřeje a místnost voní jako parfém. Nástroj není špatný, zkuste to, ale jednáte opatrně, bez nadměrného fanatismu.

Závěrem, řekněme, že čistý vzduch, ne „ochucený“ s vůní, je pro zdraví nejužitečnější. Přemýšlejte o tom.